Skocz do zawartości
Malefisto

Co mogę tanim kosztem zmienic żeby trochę dodać wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż obecnie psoiadam taki komputer

MB:ACER H57M01

CPU:I5 650 3,2Ghz

GPU:Gigabyte Radeon R7 260X 1gb

MM: 8GB DDR3

zasilacz chiefteca

obudowa zalman z11 plus

monitor 27 cali curved philipsa 75hz

SSD 250 gb

HDD 1tb

 

komputer słuzy mi już pare ładnych lat , używam głownie do internetu , z gier to WOT , i raczej stasze tytuły np the forest , dayz , rust, ale przydało by się czasem trochę wiecej mocy bo widać że już niewydoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zmienic i5 2/4 na i5 750/760 4/4 albo i7 4/8 :D

aczkolwiek plyta ktora posiadasz ma watpliwa sejkcje zasilania wiec no nie wiem :D

 

no i ta GPU troche cienka 1GB :D

taki 750Ti 2GB bylby duzo lepszy jesli znajdziesz za bdb cene

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ti z tego co patrze to 450 zł używana

i5 760 50 zł będzie szybszy?

i5 750 - 30 zł

I5 750/760 3.2GHz turbo -55zł

i7 860 - 150 zł

Edytowane przez Malefisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ti to gorszy paździerz od r7 260x (2gb). bierz i7 i rx 570 4gb. kupiłem w styczniu rx 570 4gb sapphire pulse 2 wentylatory. pograłem może z godzine i zastanawiam się czy nie sprzedać, bo trochę kasy potrzebuje..

 

jesteś z wawy?

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTORZE

pochwal sie co to za tajemnicza oderte zlozyl zapewne z GPU kolega wyzej ?

 

:hmm:

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DLugo trwało ale upgrade zrobiony jak dla mnie przeskok ogromny wszystkie gry chodzą płyannie większość w ultra

 

Obecnie wygląda to tak

 

mobo Asus P7P55 LX

proc i5 760 oraz nowe chłodzenie frezer pro 7

ram 2x8gb HYPER X black

Grafika XFX RX 570 4GB

Zostąły mi częśći z poprzedniej konfiguracji , płyta procesor chłodzenie ram (2x4gb warto dołożyć do tych hyperx bo to goodramy jakieś wolniejsze)

obecna płyta daje możliwości OC tylko czy zasilacz wyda , jego nie zmieniałem mam chiefteca 500W

no i potrzebuje rady ewentualnie sprawdzonych ustawień do OC i OV grafiki bo wiatrak fabrycznie jest głośny.

Edytowane przez Malefisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak już wymieniłeś mobo to słaby deal, chyba że bardzo tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie za drogo całość zamknąłem w 700 zł razem z grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...