Skocz do zawartości
ReQu10234

Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zmodernizowałem zestaw komputerowy mianowicie zmieniłem procesor płytę główną i pamięć RAM, miałem taki zestaw:

 

Intel Pentium G4600 3.6GHz

RAM Patriot 2133 MHz 8gb

Plyta: GIGABYTE H110M-DVS R3.0

 

Zmieniłem to na:

AMD Ryzen 1600 AF

RAM patriot 3000mhz 8gb

Płyta GIGABYTE B450 ds3h

 

Mianowicie chodzi o to ze przy grze w League of Legends karta graficzna zaczęła strasznie głośno chodzić, zaczyna się grzać, co jest dziwne ponieważ na starej konfiguracji jej maksymalna temperatura wynosiła około 55 stopni. Model to GIGABYTE GTX 1050 TI 4gb

Ktoś jest mi w stanie jakoś pomóc lub powiedzieć co może być nie tak?

Dodatkowo już 2 razy w ciągu 15 minut komputer złapał zwieche (Windows napotkał problem, zbieranie informacji itp) i włącza się ponownie. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś przy okazji kartę graficzną? Nic nie ruszyłeś przy przekładaniu? Może poprzez umieszczenie karty jest ona czymś przysłaniana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi o to, zauważyłem że temperatury podchodzą do 60 stopni, co jest normalne. Mianowicie teraz dzieje się zupełnie co innego. Gdy wchodze do gry, obojętnie jakiej (league of legends, cs go itp) po pewnym czasie komputer crashuje grę poprostu wywala mnie na pulpit i gry niema jakby zamknął je mandzer zadań, niemam pojęcia czym to jest spowodowane :/

 

Dodam jeszcze, że sprawdzilem w podglądzie zdarzeń i jest to błąd aplikacji

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu : 0x006e006f

Identyfikator procesu powodującego błąd : 0x594

 

Jeżeli to miałoby w czymś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś format po wymianie części? Poinstalowałeś wszystkie sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatu nie robiłem, sterowniki karty są najnowsze, sprawdzę dziś resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie podałeś ile ma stopni teraz, tylko ile miała kiedyś, więc nie wiemy w ogóle co się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miała do 55 stopni teraz podchodzi nawet pod 68 momentami ale może dlatego że lepszy procek tak na nią działa, njemam pojęcia. Dodam też że z początku bios ustawił mi ramy na 2133 MHz (takie Taktowanie jakie miałem kiedyś) gdzie ten ram co kupiłem ma 3000 mhz. Ustawiłem profil xmp i weszło te 3000 no i wtedy crashowalo gry, teraz gram od 30 minut na ustawieniach domyślnych biosu czyli z tym ramem na taktowaniu 2133 i nic nie wyrzuca. Może to o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj najnowszy bios czyli f50 jeżeli takowego niema ,wgraj od nowa system i wtedy patrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty może być wyższa z powodu wyższej temperatury wewnątrz obudowy. Ale nie sądzę by ten Ryzen aż tak Ci grzał w środku bo musiałby być mocno obciążany. Sama grafika to karta o niskim poborze prądu i trzeba się naprawdę postarać żeby ją rozgrzać.

Ja stawiam na problem z układem chłodzenia karty - uszkodzenie, niedziałający wentylator, brak dobrego kontaktu z rdzeniem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu grafika sie nudzila przez co mniej ciepla generowala a teraz sie to zmienilo bo proc mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego sąsiada tak samo mu wywala na tych kościach ram , tylko 2133 ma stabilne ... Ma 2x4GB Viper 3000. Możesz próbować ram ustawić manualnie i testować, podwyższyć napięcia VDDG/VDDP/VSoC ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...