Skocz do zawartości
snaperr

Wybór monitora 27" 144Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam monitora 27" i 144Hz. Monitor ma być pod laptopa. Nie chcę 2K bo to bez sensu (tak przynajmniej uważam). Starczy zwykły FHD. Mam na oku dwa monitory. Macie jakieś opinie o nich?

 

1

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-optix-mag271cr-mag271cr

 

2

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-asus-rog-strix-xg27vq

 

Budżet to właśnie takie max 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę 2K bo to bez sensu (tak przynajmniej uważam)

 

To nie uważaj bo będziesz na niego patrzył z obrzydzeniem mając obok laptopa z FHD na 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 27 cali MVA FHD. Obraz był ostry i nie miałem absolutnie żadnych zastrzeżeń do tego monitora. Zaraz zaczną Ci pisać bzdury o pikselozie itd. - polecam iść do jakiegoś sklepu i samemu ocenić. Mi taka większa plamka nawet bardziej się podoba.

 

Za to _duży_ plus 2k i 4k, to znacznie większa przestrzeń robocza monitora.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowilem, 2K nie ma dla mnie sensu. Strata wydajnosci w grach a roznica jakosci zadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata wydajności jest bardzo mała bo to tylko 1.5x więcej pixeli, to nie 4k gdzie masz 4x tyle.

 

Generalnie możesz się przyzwyczaić do dowolnie słabego ekranu ale tu masz problem taki, że będziesz miał dwa obok siebie (tak zakładam). W takim wypadku cały czas będziesz patrzył na różnicę 127 vs 81 ppi, oczy będą krwawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa nie bede mial obok, mam go aktualnie zamontowanego pod blatem biurka.

 

Zaraz bede jechal do sklepu zobaczyc sobie jak wyglada roznica miedzy FHD a 2K. 2K sie obawiam tylko i wylacznie o spadek FPS. To jest laptop badz co badz ma RTX2080 ale to dalej jest tylko mobilna grafika. Wiec jak bym mial do wyboru lepsza rozdzielczosc kosztem wydajnosci spadku FPS gdzie bym musial zmniejszyc ustawienia graficzne gier to juz wole FHD i ustawienia takie jakie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niższa rozdzielczość i wyższe detale w 99% przypadków są gorsze od wyższej rozdzielczości i niższych detali.

 

Szczególnie, że na wyższej rozdzielczości samo zdjęcie AA potrafi zniwelować różnicę wydajności między FHD a WQHD.

 

 

Miałem 27"FHD i mam teraz 34" UWHQD czyli odpowiednik 27WQHD ( to samo PPI ). Różnica jest kolosalna.

 

 

 

Parowanie RTXa 2080 z FHD i marudzenie o jakiejś utracie wydajności przy WQHD :hmm: Może lepiej kupić jakieś 27" 1366 x 768 Puścisz sobie tam SSAA 4x w Uber detalach i będzie lepiej wyglądać jak jakieś głupie WQHD na High.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata wydajności jest bardzo mała bo to tylko 1.5x więcej pixeli, to nie 4k gdzie masz 4x tyle.

 

Generalnie możesz się przyzwyczaić do dowolnie słabego ekranu ale tu masz problem taki, że będziesz miał dwa obok siebie (tak zakładam). W takim wypadku cały czas będziesz patrzył na różnicę 127 vs 81 ppi, oczy będą krwawić.

 

Nie 1,5, tylko 1,78. (2560x1440=3686400; 1920x1080=2073600). Różnica jest i to spora, 20-30% w zależności od gry. Jak ktoś chce grać na wysokim FPS (a po to się kupuje monitor 144Hz) to bardziej optymalnym wyborem jest 1080p.

 

Do 1080p wziąłbym jednak maksymalnie 24" monitor. Przy 27" 1080p to zdecydowanie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier 27 FHD jest w sam raz, do pracy z tekstem i web na pewno wyższa rozdzielczość ma uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie szukam monitora dla siebie i zdecydowałem się (na próbę) na 27", 2k i 75hz bo akurat uważam, że bardziej przyda mi się wyższa rozdzielczość niż 144hz.

 

Jeżeli szukasz czegoś do 1500-zł. to sprawdź Acer ED273URPBIDPX - to jest 27", 2k i 144hz, tylko jest na matrycy VA - cena 1249-zł.

 

Nad tymi się zastanawiałem:

1. Acer Nitro VG270UBMIIPX - IPS, 1440p, 75hz - 999-zł.

2. AOC C27G1 - VA, 1080p, 144hz - 999-zł.

3. MSI Optix MAG271R - VA, 1080p, 165Hz - 999-zł.

4. HP 27x Curved Gaming - VA, 1080, 144hz - 999-zł.,

5. MSI Optix MAG271CV - VA, 1080p, 144hz. - 1049-zł.

6. AOC 27G2U (1099),

7, VA Acer ED273URPBIDPX- VA, 1440p, 144hz - 1.249,00).

 

Ostatecznie kupiłem - 1. Acer Nitro VG270UBMIIPX - IPS, 1440p, 75hz - 999-zł.

Edytowane przez Kamillo_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k to 1080p nie 1440p ;)

 

Żyłem w przeświadczeniu, że FHD to 1080p, a 2k to 1440p i jakoś nigdy nie weryfikowałem tego.

 

Wikipedia:

"Czasami mówi się, że rozdzielczość 1080p jest tym samym co rozdzielczość 2K. Jednak chociaż 1920x1080 można uznać za rozdzielczość poziomą około 2000 pikseli, większość materiałów, w tym treści internetowe i książki dotyczące produkcji wideo, odniesienia do filmów i definicje ich twórców, traktują rozdzielczości 1080p i 2K jako oddzielne standardy.

Chociaż 1080p ma taką samą rozdzielczość pionową jak rozdzielczości DCI 2K (1080 pikseli), ma mniejszą rozdzielczość poziomą, która wynosi 1920, a nie jak w przypadku 2K 1998 pikseli.

Zgodnie z oficjalnym materiałem referencyjnym, DCI i standardy branżowe nie uznają oficjalnie 1080p za rozdzielczość 2K w literaturze dotyczącej rozdzielczości 2K i 4K"

 

Po rozczytaniu wychodzi, że 2k to ani 1080p ani 1440p (bardziej 2.5k. LOL), żeby człowiek tak się codziennie chociaż jednej rzeczy uczył :)

 

Zaraz bede jechal do sklepu zobaczyc sobie jak wyglada roznica miedzy FHD a 2K.

 

Daj znać jakie odniosłeś wrażenia z oglądania na żywo. Ja nie mam za bardzo gdzie podjechać i muszę posiłkować się youtubem

Edytowane przez Kamillo_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre z ta rozdzielczością co? szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 1,5, tylko 1,78. (2560x1440=3686400; 1920x1080=2073600). Różnica jest i to spora, 20-30% w zależności od gry. Jak ktoś chce grać na wysokim FPS (a po to się kupuje monitor 144Hz) to bardziej optymalnym wyborem jest 1080p.

 

Do 1080p wziąłbym jednak maksymalnie 24" monitor. Przy 27" 1080p to zdecydowanie za mało.

 

Rzeczywiście koniec świata ;) A może optymalniej 720p? Bo metro exodus na extreme nie pójdzie w 1080p@144 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście koniec świata ;) A może optymalniej 720p? Bo metro exodus na extreme nie pójdzie w 1080p@144 :D

Nie koniec świata, ale zrozum, że są osoby, które wolą wyższy framrate od wyższej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sklepie, porownalem na filmach ktore tam lecialy monitor 2k i FHD. Nie widac prawie roznicy. Musialbym chyba z nosem w samym ekranie siedziec by sie doszukac. Z takiej optymalnej odleglosci jak dlugosc biurka to jest idealnie. Wiec dalej toczy sie sprawa miedzy tymi dwoma modelami co podalem. Wiec prosze mnie rowniez nie namawiac do 2K bo swoje zdanie i opinie juz wyrazilem. Tylko FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...