Skocz do zawartości
ZajcuNS

[UpgradePC] powrót do grania - bo kwarantanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie zaznaczę iż pisze swój temat mając na uwadze, że ceny sprzętu też poszły do góry.

 

To tak, jako, że 4 tygodnie temu zamknęli mi moje miejsce pracy i trzeba się jednoczyć #zostańwdomu te sprawy, wróciłem sobie troche do grania.

No i gry "starsze" typu Wiedźmin 3 etc sobie śmiagją u mnie na wysokich detalach i jakoś nigdy nie narzekałem na swój sprzęt. Wszystko śmiga jest/było ok.

 

Do czasu aż z wiadomych przyczyn wróciłem sobie do częstszego grania i tak dla przykładu dwie gry które sprawiły, że założyłem ten temat prosząc Was o pomoc i doradztwo.

 

Najnowszy assassin's creed odyssey. Działa na ustawieniach "bardzo wysokich" z niektórymi elemendami na "wysokie". Gra średnio działa w 43 klatkach na sekunde. Jest ok ale ma momenty długiego loadingu.

Drugi tytuł to Warzone COD. Tu już jest dużo gorzej. Ustawienia średnie i klatkarz ledwo powyżej 30 ale ma momenty że potrafi zaciąć na sekunde lub całkowicie wyrzucić do pulpitu - choć tu podobno problem "bety" a niekoniecznie sprzętu.

 

Cyberpunk 2077 się też zbliża to też okazja do upgrade.

Aktualnie posiadam taki sprzęt:

 

Zasilacz Corsair VS650 650W, 120mm FAN

Płyta główna: AsRock H81M /intel H81, LGA1150/

Grafika MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010)

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Moduł pamięci: DDR3 Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked

Monitor: LG 22' LCD FLATRON L225WS - panoramiczny

HDD: WD + Toshiba: łącznie 2,3TB

SSD: GoodRam IRDM 240GB

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

Platforma: Windows 10 Ultimate; 64 bit

 

Zaznaczam, bo pewnie to istotne gram w natywniej rozdzielczości monitroa 1680x1050 (jakoś nadl nie mam potrzeby wymiany monitora na większy/fullhd) wolałem to zaznaczyć bo wiem, że rozdzielczość mocno wpływa na wydajność.

 

 

I teraz tak: co warto było by wymienić w pierwszej kolejności, żeby uzyskać realną wydajność? Wymienić procesor czy dołożyć ramu, czy może karta graficzna? Czy może i procesor i ramu dołożyć żeby było łącznie 16, a nie 8?

 

Ciężko mi powiedzieć, też ile mam do wydania. I nie chodzi o to, że mam tylko 200zł bo nie jest tak - posiadam oczywiście więcej :) ale nie wiem czy napisać tu że chce wydać 1000 czy może 1500?

Wole usłyszeć od Was, profesjonalistów, ludzi znających sie na sprzęcie co warto zrobić by uzyskać lepszą wydajność a żeby niekoniecznie skończyło się to słowami "sprzedaj wszystko to co masz, dołóż 1000 i kup wszystko nowe" bo chyba nie chce aż tak do tego podchodzić bo nie czuję aż takiego zaangażowania w temat gier jak "kiedyś". Choć nadal uważam sie za gracza ale jednak w chwili obecnej hobby motoryzacyjne pochłania moje fundusze :)

 

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc!

Zajcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co warto zrobić by uzyskać lepszą wydajność a żeby niekoniecznie skończyło się to słowami "sprzedaj wszystko to co masz, dołóż 1000 i kup wszystko nowe" bo chyba nie chce aż tak do tego podchodzić bo nie czuję aż takiego zaangażowania w temat gier jak "kiedyś"

Z powodu tego fragmentu nikt ci wcześniej nie odpisał :E Bo żeby poczuć duży skok wydajności musiałbyś jednak wymienić całą platformę do czego od razu by cię namawiali.

 

Tańsza opcja to wymienić sam procek na i7 i kartę na gtx 1660 super (najtańsza sensowna nowa karta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry nie lubią się z procesorami 4c4t, na tym GPU pociągną, ale bez przesiadki na i7 albo Ryzena będą chodziły o tak jak teraz. Inna sprawa, że chyba aż 1000 zł to dokładać nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...