Skocz do zawartości
L1Psun

Wymiana GTX 1050

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wymienić swojego ASUS ROG STRIX-GTX1050-2G-GAMING na coś lepszego, bo ta już niestety nie domaga. Mam zasilacz Vero L2 500w, a specyfikacja kompa jest na imgurze. Mój budżet to 300zł + kwota jaką bym dostał za sprzedaż tej karty. Mogą być używane, bo zdaję sobie sprawę, że z dobrymi nówkami mogłoby być słabo.

Na ten moment mogę pozwolić sobie tylko na zmianę karty. Zmiany procka i mobo, ramu nie planuję w najbliższym czasie.

 

 

 

 

https://imgur.com/a/aLObjIb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ci kasy może braknąć :E (na nową). Już tą 570 jest lekko ponad budżet.

 

wydajnosc.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że mogą być też używane bigsmile.gif

 

A właśnie, np starsza generacja, czyli 480? Wydaje mi się, że mieszczą się w budżecie nawet.

Edytowane przez L1Psun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tutaj sam musisz zadecydować czy chcesz ryzykować, kupując kartę używaną, pewnie po koparce, czy trochę mniej wydają, ale nową z pewną, 3 letnią gwarancją.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały komputer jaki teraz mam jest z części używanych, oprócz obudowy i zasilacza bigsmile.gif Większość kupowana tutaj na forum i chodzi już chyba ze 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, kupując kartę z forum masz większe szansę że będzie wszystko chodzić okej, teoretycznie. :E Tak czy siak, wiesz już czego szukac.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe pytanie, czy OC procka jest możliwe na tym co mam? I czy w ogóle by ono coś dało w obecnej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc, że za swoją kartę dostaniesz ~250-300zł i dołożysz te 3 stówki to możesz celować w (używane) 1060 6gb lub RX 580, do czegoś nowego musiałbyś dołożyć.

Procka koniecznie podkręć - płyta się do tego nadaje, a już 4,2ghz na wszystkich rdzeniach będzie odczuwalne, szczególnie z nową kartą :)

Problem to chłodzenie - na boxie będzie ciężko podkręcić.

Ram mógłbyś spróbować ustawić na 1600MHz (jak trzeba będzie to dać mu napięcie do 1.65v).

Jeśli to max dla budżetu to możesz jeszcze pomyśleć o ciut tańszej karcie (chyba, że wyrwiesz tanio te które podałem wcześniej) - RX480/RX570, 1060 3GB, 970 4GB - w takiej kolejności i do tego dokup nawet używany SPC Fera albo coś podobnego za parę dyszek.

Ram masz z tego co widzę 12GB, czyli pewnie 2x4 działa w dualu i 1x4 nie, można by dla świętego spokoju dołożyć kostkę 4gb choć nie wiem czy będzie to jakaś zauważalna różnica :E

Miałem taki sam procek i u mnie latał na 4,2ghz z 1,13V, w komplecie z 1060 6gb a potem 1070 i fajnie się to zgrywało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa chłodzenie to mam, dokładniej to Fortisa 3. Ram to 2x4GB i 2x2GB.

Jeśli chodzi o OC to jestem bardzo zielony w tym temacie i chyba trzeba by było mnie prowadzić za rączkę lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko napięcie cpu vcore na sztywno ustawiasz, dajmy na to na 1.15v i mnożnik (cpu multiplier) np. x40, wyłączasz tryb turbo i jedziesz :)

Poczytaj w necie bo jest tego od groma, 4,2ghz osiągniesz raczej bez lipy, a podejrzewam, że o ile temp Cię nie zatrzymają to gdzieś 4,4-4,5ghz będziesz mieć. Jest o co walczyć, domyślnie przy turbo jest bodajże 3,8 na 1 rdzeniu, 3,7ghz na drugim i 3,6 na trzecim i czwartym, jakbyś na wszystkich miał 4,4ghz to różnicę widać gołym okiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bios mój https://imgur.com/a/TLBd0mx i to co tam znalazłem na ten temat.

Spróbowałem podkręcić ram do 1600mhz, ale przy bootowaniu systemu wywaliło mi błąd o nieprawidłowej konfiguracji.

 

https://imgur.com/a/tsqRVxc

 

No i dobrze znalazłeś, ram na razie zostaw, CPU Clock Ratio to mnożnik procesora, teraz masz na 34 czyli 3400mhz, jak ustawisz 40 to będzie 4000mhz. Advanced settings - tam będzie więcej ustawień, będzie można wyłączyć turbo które może przeszkadzać, ale narazie spróbuj bez ruszania tego. Ustaw mnożnik na 40 i w zakładce Voltage zmień CPU Vcore z auto na jakąś wartość np. 1.15. Przed tym wszystkim zapisz sobie w biosie profil, jest to w tej zakładce gdzie masz "save settings and reboot" albo coś w ten deseń :D

Ale no to temat o wymianie karty, zerknij tutaj jest wszystko opisane i są linki do poradników: https://forum.pclab.pl/topic/998045-Haswell-OC-w%C4%85tek-zbiorczy/

W każdym razie nie poddawaj się bo taki procek aż się prosi o podkręcenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wielkie. Mam nadzieję że się uda.

 

Edit: Chyba to nie dla mnie. Wywaliło mi blue screen MACHINE_CHECK_EXCEPTION.

No i gdy zmieniam tą częstotliwość to mam te okno do powrotu do ustawień domyślnych bo coś nie działa z tego co rozumiem.

Edytowane przez L1Psun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko wróżyć z fusów, poczytaj o tym oc i usiądź do tego na spokojnie i w końcu zatrybi, mnożnik 40, ram 1333, vcore nawet na auto i powinno hulać. Po prostu trochę no szkoda jak masz procka który można kręcić, płytę jako taką i chłodzenie nie boxowe i tego nie ruszac :D

Nie wiem czy to odpowiedni dział na temat podkręcania cpu, jak nadal nic nie ogarniesz to wrzuć zdjęcia z zakładek Frequency, Memory i Voltage i z Advanced Settings w Frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...