Skocz do zawartości
Wiskas

Problem z częstotliwością ram po wymianie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dość starą platformę ale przeniosłem wszystko do innej odbudowy i zwiększyłem możliwość chłodzenia wodnego.

Do tej pory pracowałem na i7 3770k@4.8Ghz z 2400Mhz DDR3 Corsair Vantage bez problemu leciał na 2400 mhz. Po przenosinach do nowej budy moje profile OC nie działały. Po paru sekundach wywala bładą na którymś rdzeniu (losowo) winna jest pamięć ram. Temperatury są kozackie bo mam w budzie 2x D5 i 7 miedzianych radiatorów (2x480,3x360x 2x240 o grubości 5cm) jestem w stanie uzyskać stabine 5Ghz przy temperaturze max 72° ale na ram ustawiony na 1333mhz. Nie wiem co sie stało ale nawet na stocku bez OC moj ram wywala błąd w OCCT któregoś z core błąd występuje również Aidzie i podczas gry tez mi wywaliło błąd pamięci. Resetowałem płytę zworkiem bez sukcesu, zmieniałem sloty pamięci, używałem jednej kości i dalej nie mam pojęcia co się stało. Zwiększenie napięcia z 1.65V nawet na 1.8 nic nie daje....nie spotkałem sie z takim problemem.... może to być wina OS? Ma ktoś jakieś sensowne sugestie? Co mogło pójść nie tak? Jestem w stanie uruchomić system na 2400mhz ale parę sekund i jest błąd w OCCT

Edytowane przez Wiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkryłem problem. Jest to dziwne ale errorami sypie tylko w konfiguracji dual channel, obie kość pamięci so oki i pracują już na 2400mhz ale tylko w trybie single channel. Chyba coś z płytą bo nie widzę innej opcji. W dualu 10sekund i sypie errorami, w singlu stabilne 30 min na 4.9Ghz i 2400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się samemu rozwiązać problem wiec napiszę sam do siebie. Problemem było zbyt mocne dokręcanie nowego waterbloku do płyty głównej. Zakładam że pomimo nie dotykania

procesora piny w sokecie bądź luty pod wpływem naprężenia nie stykały się poprawnie. Po poluzowaniu sróbek mogę śmiało cieszyć się dual channel na wysokich taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...