Skocz do zawartości
mdowbor

laptop uniwersalny 2-3 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Prośba do osób "siedzących w temacie" o poradę dotyczącą wyboru laptopa:

 

- zastosowanie domowo/biurowe (internet, youtube, filmy, office) - stabilna praca bez zacięć

- budżet 2000-3000zł

- system Win10 (na starym laptopie posiadam win 10 więc jeżeli da się go przenieść to w nowym nie będzie wymagany)

- użytkowanie w większości stacjonarne, sporadycznie mobilne 80/20%

- ekran 14-15" (w związku z niewielką mobilnością, "większy" będzie chyba jednak wygodniejszy???)

- solidność wykonania - obudowa, zawiasy

- dysk SSD - ok 256GB wystarczy

- lepszej jakości matryca - pozwalająca na dłuższą pracę z tekstem bez nadmiernego męczenia wzroku,

- sporadycznie możliwość uruchomienia prostszych gier- typu Sims4

- możliwie cichy (praca wentylatora) - dużo pracy wymagającej skupienia i ciszy

- przyjazny od strony "serwisowej" - tak by dało się go kiedyś samodzielnie rozebrać - wyczyścić wentylator, układ chłodzenia z kurzu oraz ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą bez potrzeby rozbierania komputera na czynniki pierwsze :-)

- podświetlana klawiatura - mile widziana

 

Jakie sprawdzone modele, linie produktowe najbardziej spełniające powyższe kryteria oraz w najkorzystniejszej relacji cena/jakość możecie zaproponować?

Widzę że jest teraz słaby okres na zakup gdyż ze względu na wirus i popyt na sprzęt ceny ostatnio mocno wzrosły.

Jest szansa na spadki jak sytuacja się unormuje?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są promocje na asusy z 1650 za około 3k. Lub poszukaj promocji na peeperze laptopów HP też nieźle da się wyrwać za około 3k też z 1650. Bierz gamingowe. Mają lepsze chłodzenie a wodotryski i podświetlenia da się powylanczac tak żeby nie wyglądało to tandetnie.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są promocje na asusy z 1650 za około 3k. Lub poszukaj promocji na peeperze laptopów HP też nieźle da się wyrwać za około 3k też z 1650. Bierz gamingowe. Mają lepsze chłodzenie a wodotryski i podświetlenia da się powylanczac tak żeby nie wyglądało to tandetnie.

 

nie jestem pewien czy dedykowana grafika jest mi potrzebna?

nie znam budowy ale obawiam się że dedykowana grafika może mieć swój wentylator który powoduje dodatkowy hałas?

pomijajac stylistykę gamingową która nie bardzo mi leży tak jak wspominałem zależy mi aby sprzęt był możliwie najcichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uwazasz ale GPU działa i jest używane a co za tym chłodzone w tedy kiedy to ustawisz. Jest to do zrobienia w ustawieniach. Nie działa w pulpicie czy podczas oglądania filmów. Ustawienia sillenc w fx505 tak zbijają wentylatory że sprzęt jest niesłyszalny. Wodotryski da się powylanczac więc laptop wygląda jako tako. Sprzęt wydaje się uniwersalny a jednocześnie może pokazać moc. Ale oczywiście zrobisz jak uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz zwykły laptop biurowy to będzie on się wkręcał na obroty nawet z otwarciem przeglądarki bo układ chłodzenia jest tam tragiczny.

Jeśli kupisz laptop gamingowy to chłodzenie będzie wchodziło na obroty o wiele później , przy większych obciążeniach których laptop biurowy nie byłby nawet w stanie osiągnąć.

 

Dlatego też za najlepszą opcję mimo wszystko uważam:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz - 2999 zł, 2599 zł voucherem HP

 

Paviliony w najnowszej generacji są cenione właśnie za układ chłodzenia i świetną matrycę. Dodatkowo możesz uzyskać zwrot 400 zł gotówki na konto dzięki voucherowi HP.

Tutaj masz dokładny test tego laptopa: HP Pavilion Gaming 15 in Review: HP's 15.6-inch laptop combines gaming prowess and stamina

Zauważ, ze testowano matrycę 60 Hz a w ofercie jest 144Hz czyli o wiele lepsza.

 

Co do cashbacku- dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów - może ma ktoś ze znajomych bądź znajdziesz kogoś na olx/allegro kto zechce się podzielić) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupisz zwykły laptop biurowy to będzie on się wkręcał na obroty nawet z otwarciem przeglądarki bo układ chłodzenia jest tam tragiczny.

Ale głupoty. lol2.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty. lol2.gif

 

więc jak to jest z tym hałasowaniem wentylatora?

są jakieś sprzęty biurowo/domowe faktycznie ciche?

 

swoją drogą mam właśnie teraz taką sytuację,

aktualnie korzystam z dziadkowego (ok 10 letniego) Lenovo ThinkPad L412 (i3 M350, 2 x 2GB RAM, świeży win10 pro) i mam problemy z hałasem,

mam wrażenie że nawet zimny komputer startuje z większą prędkością wentylatora, każde otworzenie karty przeglądarki powoduje wzrost prędkości wentylatora i hałasu co jest bardzo irytujące. (to tak jakby pod waszym oknem stał jakiś sebek i ciągle gazował w swojej beemce :-))

komputer rozebrałem i wyczyściłem dokładnie system chłodzenia z kurzu oraz wymieniłem pastę termo na nową - nie przyniosło to oczekiwanej poprawy w działaniu (hałasie)

 

co mogę jeszcze zrobić?

próbowałem modyfikować ustawienia zasilania, procesora ale bez skutku

w biosie nie widzę ustawień wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są laptopy biurowe, które w spoczynku i przy lekkich zadaniach nie włączają w ogóle wentylatorów, lub hałas ich pracy jest niewielki, są też takie laptopy biurowe które przy najmniejszej aktywności od raz startują z pracą wentylatorów. Wszystko zależy od danego modelu.

Twój laptop teoretycznie nie powinien być aż tak głośny, ale denerwująca może być sama praca wentylatorów (tu masz recenzję dokładnie Twojej wersji- link )

Przykładowo taki laptop biurowy: https://www.notebookcheck.net/Fujitsu-LifeBook-E754-E7540MXP11DE-Notebook-Review-Update.118994.0.html

W spoczynku jest absolutnie cichy i jest to prawda- wiem, bo mam dwa jeden z i7, a drugi z niskonapięciowym i5, nawet jeżeli wentylatory się uruchomią (przeglądarka, Netflix/Youtube) to na chwilę i są one stosunkowo ciche. Swoją drogą, to jeżeli mogą być laptopy poleasingowe to polecam:

Fujitsu E754 i7MQ 4x 3.30GHz 8GB / SSD / F.HD IPS

lub w wersji z 16GB pamięci

Fujitsu E754 i7MQ 4x 3.30GHz 16GB / SSD / F.HD IPS

Ma nawet podświetlaną klawiaturę (choć spolszczoną stickerami), możliwości upgrade'u są całkiem niezłe, cena atrakcyjna, a części tanie. Klapy serwisowe ułatwią też ewentualną rozbudowę. Konfiguracja do Twoich zadań jest b.mocna i spokojnie wystarczy jeszcze na długo. Matryca to IPS więc to również na plus.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...