Skocz do zawartości
Adamiakadam100

Do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi

To może być gwóźdź do trumny dla i5 2500K/3570K/4690K/6600K/7600K,ale trzeba pamiętać że to wciąż 4/4

 

Co do OC 1200 AF,to obiło się o uszy,że mogą kręcić się do okolic 4,2-4,3 GHz,co przy 1200 AE było to nie do pomyślenia.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być gwóźdź do trumny dla i5 2500K/3570K/4690K/6600K/7600K,ale trzeba pamiętać że to wciąż 4/4

 

Co do OC 1200 AF,to obiło się o uszy,że mogą kręcić się do okolic 4,2-4,3 GHz,co przy 1200 AE było to nie do pomyślenia.

Spoko, będę badać :lol2: Sama sprawność kontrolera pamięci jest jak na razie imponująca. R7 1700 którego miałem ledwo co wchodził na 3400. 2700 na 3600 z bólami. Tu przy pierwszym boocie jest 3600 :lol2: Oc na 4,0 to na pewno nie problem.

 

Myślę że nie można traktować tego 1200AF jako 4c4t. Porównujesz koszt procesora do tego co możesz dostać w tej cenie. A co możesz dostać nowego u intela na dzisiaj? i3 9100F 4c4t to 325zł + KW. Może dopiero jakiś i7 obleci 1200AF dzięki HT i może być jako tako konkurencyjny ale trzeba brać pod uwagę że jest używany, co z nim zrobisz poźniej, co położysz na płytę, na co wymienisz etc. No i i7 pomimo że stary to nadal za darmo nie jest. i7 2600 jest w okolicach 280-300zł. Używany...... wydany 10 lat temu.... :E

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój AE kręcił się do 3950mhz

 

3dmark11 Physics Score 8255

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ale masz jeden problem. Z postów bije zazdrość, zawiść.

 

Dawaj OC, ciekawe czy poleci powyżej 4000mhz z tak wykręconymi ramami bo jednak to spore obciążenie dla kontrolera i może lepiej będzie obniżyc ram.

 

ps. i3 9100f raczej zje tego ryzena nawet jak go wykręcisz na 4000mhz bo i3 jest w grach tylko delikatnie wolniejszy od ryzena 1600af@4ghz na avg fps, w minimal dostaje baty ale to 4 wątki vs 12 :)

 

obniż trc, powinno 54 zrobić

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna różnica względem oryginału to konfiguracja ccx.

1200 to 2+2. 1200AF to 4+0.

Posiadanie wszystkiego w obrębie jednego ccx zawsze na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na R7 1700 AF wyciągający 4,5Ghz po OC XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie można traktować tego 1200AF jako 4c4t. Porównujesz koszt procesora do tego co możesz dostać w tej cenie. A co możesz dostać nowego u intela na dzisiaj? i3 9100F 4c4t to 325zł + KW. Może dopiero jakiś i7 obleci 1200AF dzięki HT i może być jako tako konkurencyjny ale trzeba brać pod uwagę że jest używany, co z nim zrobisz poźniej, co położysz na płytę, na co wymienisz etc. No i i7 pomimo że stary to nadal za darmo nie jest. i7 2600 jest w okolicach 280-300zł. Używany...... wydany 10 lat temu.... :E

Po OC 1200 AF na pewno przegoni mojego FX-8350(mam go na 4,9 GHz 1,52 V,siga zaktualizuję,jak podkręcę pamięci(timingi)i kartę,bo nie mogę doczekać paczki z GTX 1070 :E )

Może nie w MultiThreading,ale w grach i tam gdzie preferowany szybszy pojedyńczy wątek,to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do oporu aż nie załaduje windowsa a potem -50mhz i OCCT.

Napięcie już duże jeśli masz stock cooler

 

Czekamy na cinebench r15 i gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem przed chwilą w CPU-Z swojego FX-8350 4,9GHz

Single Thread 289,6

Multi Thread 1951,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ale masz jeden problem. Z postów bije zazdrość, zawiść.

 

Dawaj OC, ciekawe czy poleci powyżej 4000mhz z tak wykręconymi ramami bo jednak to spore obciążenie dla kontrolera i może lepiej będzie obniżyc ram.

 

ps. i3 9100f raczej zje tego ryzena nawet jak go wykręcisz na 4000mhz bo i3 jest w grach tylko delikatnie wolniejszy od ryzena 1600af@4ghz na avg fps, w minimal dostaje baty ale to 4 wątki vs 12 :)

 

obniż trc, powinno 54 zrobić

Ty to potrafisz być zabawny z tymi teoriami o zjadaniu :lol2:

jakoś mój 1600AF potrafi się obronić nawet przed podkręconym i5 8600K tak że kolego żyj dalej w nieświadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to potrafisz być zabawny z tymi teoriami o zjadaniu :lol2:

jakoś mój 1600AF potrafi się obronić nawet przed podkręconym i5 8600K tak że kolego żyj dalej w nieświadomości

Nie zaczynaj kolejnej gónwoburzy w fajnym temacie.

Masz i skończ temat bo chyba fajny procesor ten 1200af do jakiegoś itx'a na 60fps i pada do gier singleplayer

https://www.youtube.com/watch?v=aJhtmsohbw4

 

CPUZ i7 3770

single 442

multi 2120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj kolejnej gónwoburzy w fajnym temacie.

Masz i skończ temat bo chyba fajny procesor ten 1200af do jakiegoś itx'a na 60fps i pada do gier singleplayer

https://www.youtube.com/watch?v=aJhtmsohbw4

 

CPUZ i7 3770

single 442

multi 2120

Ciebie powinni zbanować... Za właśnie sianie gówno burzy biznesmenie... Chcecie porównywać to dajcie testy z xxx do xxx, a nie filmiki. Znaleźć filmiki gdzie po topowy proc goni nowego to nie problem, takich jest masa, a w rzeczywistości to się nie nie sprawdza, czerwona czy zielona piguła, aby być w matrixie? :lol2: :lol2:

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki są właśnie dla takich niegarów jak Ty którzy płaczą w każdym temacie bo OC im nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie jaracie tutaj? Przeciez to odpowiednik intelowej i3 9100f ~300zl, i3 pewnie bedzie wydajniejsza. Nie wiem po co porownywac do uzywek i5 poprzednich generacji? Jakby w tej cenie byl 4/8 no to panie ale 4 gole rdzenie, bez grafiki to zadna podnieta w tej cenie.

 

Jak patrzę na AlleWujDrogo to najtańszy i5 7600K to koszt ponad 5 stów. i5 7400 to okolice 400zł. No cóż. Niedługo te procki będą w cenie wisiorków jak tak dalej pójdzie. :lol2: Ci co kupili je za 400-500 to zrobili ogromną wtopę jak na razie. Porównując możliwości platformy i samą wydajność tych cepów do R3 1200AF to taki i5 7400 powinien kosztować w okolicach 100zł a i5 7600K może do 200zł. :E :E :E Odpowiednik cenowy u Intela? Hmmm G5400 za 245zł. :E

Co za bzdury, ciezko sie to czyta. Na komunie dostales niedawno pierwszy komputer czy jak? pierwsza premiera sprzetu w twoim zyciu, ze nie ogarniasz jak to wczesniej bylo z cenami prockow itd?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie jaracie tutaj? Przeciez to odpowiednik intelowej i3 9100f ~300zl, i3 pewnie bedzie wydajniejsza. Nie wiem po co porownywac do uzywek i5 poprzednich generacji? Jakby w tej cenie byl 4/8 no to panie ale 4 gole rdzenie, bez grafiki to zadna podnieta w tej cenie.

Kasa kasa kasa, zarobek, to lepsze niż 500+... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym sie nie jaramy, zwykla ciekawość.

Gość kupił procka z zawisci bo czytając mój temat ogarnął i zrozumiał że w sumie to do youtubea nie potrzebuje 8 rdzeni i 16 wątków i teraz zamiast zrobić fajne testy i pokazać czy działa w miarę płynnie w grach itp to posze zawistne posty dla poklasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, teraz schodz z napięciem bo 1.4 to sporo i 100w na 4c/4t też sporo.

Czekamy na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym sie nie jaramy, zwykla ciekawość.

Gość kupił procka z zawisci bo czytając mój temat ogarnął i zrozumiał że w sumie to do youtubea nie potrzebuje 8 rdzeni i 16 wątków i teraz zamiast zrobić fajne testy i pokazać czy działa w miarę płynnie w grach itp to posze zawistne posty dla poklasku.

Ty przecież deklarujesz, że sprzedasz i7 3770 i za tą kasę kupisz ryza 4xxx z mobo i ramami... Czekam czekam z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie jara. Po prostu taka ciekawostka co można dostać za 250zł obecnie. Czym tu się jarać? Kolejny ciekawy proc od AMD. Nic więcej. Co do komunii........ tak mam komunię. Mniej więcej raz w miesiącu od 10-12 lat coś sobie kupuję i zmieniam. Coś złego w tym widzisz?

Nie wiem czy specjalnie polaczyles posty zeby wyszlo na twoje czy zwyczajnie nie zrozumiales do czego sie odnioslem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamiakadam100 jak już potestujesz overclocking to zrób mu ekstremalny undervolt i underclock i napisz ile wtedy będzie miał CPU PACKAGE przy pełnym obciążeniu OCCT/Linx/itd

 

Może być bardzo ciekawa maszynka do gierek dla których nawet 2000Mhz 4/4 jest wystarczające. Sparować to z GTX 1650 GDDR6@undervolt@lowTDP i będzie bardzo tania maszynka o wysokiej sprawności energetycznej.

 

3000G ma niby kartę graficzną ale nadal bardzo mizerną, nawet starego Dead Space 3 1080p/max nie uciągnie w 60fps, a wystarczy prosta GTX 1050 i już jest 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, teraz schodz z napięciem bo 1.4 to sporo i 100w na 4c/4t też sporo.

Czekamy na testy

Jakie testy? W grach AC, BF i innych wymagających więcej niż 4 wątków będzie kupa... Nawet Twój przyszłościowy zestaw na którym zarobisz i kupisz ryza 4xxx, pogoni tego łysego 4 rdzeniowca... Obudź się chłopie wkoncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty przecież deklarujesz, że sprzedasz i7 3770 i za tą kasę kupisz ryza 4xxx z mobo i ramami... Czekam czekam z niecierpliwością.

Sprzeda za pół roku,jak nie dłużej

 

Widzę że autor ma albo kiepską sztukę albo płyta nie pozwala rozwijać skrzydeł z OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...