Skocz do zawartości
Kemal1

Połączenie Smart TV do modemu za pomocą WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć telewizor Sony KD49XG7005 do Internetu. Wiem, że można na dwa sposoby: przewodowo i bezprzewodowo. Sposób pierwszy jest kłopotliwy, bo modem znajduje się w innej części mieszkania i nie chcę, by kabel Ethernet biegł przez pół domu. Dlatego postanowiłem połączyć smart TV za pomocą WiFi. Jestem jednak w tym temacie laikiem i proszę o pomoc, kompletnie się w tej kwestii nie znam.

 

Chciałbym połączyć telewizor z modemem Cisco EPC3925. Modem ten jest podłączony kablem Ethernet (RJ45) do komputera. Internet mam od Vectry. Co nieco przeczytałem w instrukcji obsługi, jak mniej więcej połączyć telewizor do modemu bezprzewodowo, jednak nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

1. Czy możliwe jest jednoczesne surfowanie po Internecie przewodowo za pomocą komputera i korzystanie z Internetu za pomocą telewizora bezprzewodowo w tym samym czasie z jednego modemu?

2. Jeśli nie ma takiej możliwości, to w jaki sposób połączyć smart TV z modemem za pomocą WiFi? Czy potrzebne jest dodatkowe urządzenie?

3. Czy jest możliwość w każdym momencie wyłączenie połączenia telewizora z modemem i powrotu do korzystania z urządzenia przez komputer przewodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania 2 i 3 są trochę bez sensu.

Cisco EPC3925 to jest router z wbudowanym access pointem (WiFi), switchem (Ethernet x4), modemem (koncentryk) i VoIP (RJ11).

Więc możesz do niego podłączyć 4 urządzenia kablem (a jak podłączysz dodatkowy switch to i więcej), oraz duużo urządzeń po WiFi. Tak, jednocześnie.

Żeby był internet włączony musi być tylko Cisco. Nic więcej. Nie musisz mieć włączonego komputera, telefonu, telewizora. Wszystkie pozostałe urządzenia mogą być włączone pojedynczo, lub na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...