Skocz do zawartości
forumowicz-a55

RAMy pod R9-3900X

Rekomendowane odpowiedzi

Patriot 4400 cl 19 i zjazd na okolice 3733/3800 cl 17 zależnie jak kontroler pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot 4400 cl 19 i zjazd na okolice 3733/3800 cl 17 zależnie jak kontroler pozwoli.

czyli te GR-iridium pro nie są porządne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te GR-iridium pro nie są porządne?

Patrioty są na bdie ogarniesz lepsze timingi/wydajnosc tym bardziej na takim procku.

Zreszta tych Goodramów raczej nie podkręcisz, i cześć ludzi ma z nimi problem z xmp. To już lepiej balistixy i oc do 3800/3733 w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te GR-iridium pro nie są porządne?

Jak chcesz najlepszą wydajność to weź te Patrioty, jeśli cena jest równie ważna to cruciale. Te Goodramy bym ominął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot 4400 cl 19 i zjazd na okolice 3733/3800 cl 17 zależnie jak kontroler pozwoli.

Trochę bez sensu. Za ułamek tej ceny dostanie Crucial Ballistix Sport LT które wykręci podobnie.

Jeszcze dawniej kiedy B-Die było konieczne do osiągnięcia sensownych taktowań i timingów na AM4 to może było warto. Ale teraz?

U mnie 3000CL15 śmigają na 3800 CL 16-18-16-36.

Na B-Die da radę ustawić lepsze timingi, ale gra nie warta świeczki w kontekście ceny.

Kasę lepiej przeznaczyć na coś innego - fajniejszą budę, lepszy cooler.

 

 

Goodramy sobie darować.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu. Za ułamek tej ceny dostanie Crucial Ballistix Sport LT które wykręci podobnie.

Jeszcze dawniej kiedy B-Die było konieczne do osiągnięcia sensownych taktowań i timingów na AM4 to może było warto. Ale teraz?

U mnie 3000CL15 śmigają na 3800 CL 16-18-16-36.

Na B-Die da radę ustawić lepsze timingi, ale gra nie warta świeczki w kontekście ceny.

Kasę lepiej przeznaczyć na coś innego - fajniejszą budę, lepszy cooler.

 

 

Goodramy sobie darować.

 

Pytanie było o najlepsze kości, a Patrioty mają lepszy potencjał niż Cruciale. Przy cena/wydajność Cruciale lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najlepsze to zamiast patriotów lepiej kupić GSkille 3200CL14 też B-Die ale powinna być szansa na podkręcenie na 3733 CL14/CL15, równie nieekonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz 32gb czy 16? Monitor 1440p? Docelowo jaka karta graficzna będzie w zestawie. I najważniejsze, do gier czy pracy maszyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz 32gb czy 16? Monitor 1440p? Docelowo jaka karta graficzna będzie w zestawie. I najważniejsze, do gier czy pracy maszyna?

szukam 2x16gb, monitor 1440p, gpu docelowo rx480-8gb, docelowo cpu R9-3900X.

PC do Corela, setki pootwieranych naraz stron www; do gier typu Forza Horizon, MK, -ogólnie wyścigi, bijatyki oraz shootery FPP.

pamięć nie najlepsza --ale głównie niezawodna i żeby nie była wolniejsza niż kontroler pamięci na cpu.

 

dzięki i pozdro

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16gb crucial ballistix , 3000cl15,3200cl16 lub teraz niedawno wyszły 3600cl16 z nowym radiatorem. Wszystkie są na micronach rev.E , jeśli kontroler w procesorze pozwoli to 3733-3800mhz cl16 zrobia bez problemu przy ręcznym podkręceniu. Do 1440p nie opłaca się brać samsungow bdie, róznica wydajności przy kartach pokroju rtx2080 i wyżej będzie na poziomie może 5% a cenowo trzeba dopłacić 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamięć nie najlepsza --ale głównie niezawodna i żeby nie była wolniejsza niż kontroler pamięci na cpu.

To w takim razie dalej polecam Cruciala 2x16GB kupisz za 620 zł, praktycznie każde podkręcić się powinny dać na te 3733cl16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dalej polecam Cruciala 2x16GB kupisz za 620 zł, praktycznie każde podkręcić się powinny dać na te 3733cl16.

wie ktoś dlaczego w jednym sklepie dawają na te same pamięci 2 lata gwarancji, w innym 3 lata a jeszcze innym wieczystą :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś dlaczego w jednym sklepie dawają na te same pamięci 2 lata gwarancji, w innym 3 lata a jeszcze innym wieczystą :hmm:

Pewnie kwestia dystrybucji. Spoza oficjalnej wklepują 2 lata bo muszą, niektórzy dają 3, producenta jest wieczysta*

*Czyli tak długo jak producent wspiera zwykle kilka lat.

 

Akurat gwarancją ramu to bym się specjalnie nie przejmował, jak coś ma być nie tak to wyjdzie szybko w praniu, a jeśli działa to podziała pewnie i z dekadę. Ostatnio znajomemu do jakiegoś gruza odkopałem DDR2, które leżały w elektrośmieciach w garażu (a taki mam garaż, że pewnie temperatury ujemne tam nieraz bywały). Wsio śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestem jeszcze przed zakupem pamięci... :kwasny:

Czy ktoś z Was miał, coś wie itp. na temat G.SKILL model AEGIS DDR4-3200 CL16 :question:

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skille 3200CL16 to głównie Hynixy.

 

Lepszych pamięci od Micron Rev E do AM4 sensownym przedziale cenowym nie dostaniesz. W dawnych czasach jeszcze się trafiały Samsungi w niektórych tańszych modelach wymieszane z innymi, te czasy się już skończyły (np. Patrioty Viper 4 wolniejsze miewały B-Die, a teraz jak masz pecha to nawet trafisz na kijową nanya'ę).

Jakiś szczególny powód nielubienia Cruciala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skille 3200CL16 to głównie Hynixy.

 

Lepszych pamięci od Micron Rev E do AM4 sensownym przedziale cenowym nie dostaniesz. W dawnych czasach jeszcze się trafiały Samsungi w niektórych tańszych modelach wymieszane z innymi, te czasy się już skończyły (np. Patrioty Viper 4 wolniejsze miewały B-Die, a teraz jak masz pecha to nawet trafisz na kijową nanya'ę).

Jakiś szczególny powód nielubienia Cruciala?

Lubię Cruciala, z tym że są to drogie pamiątki.

Już zamówiłem :E

Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL16, ----4 kości x8GB

Myślisz, że dobrze wybrałem?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię Cruciala, z tym że są to drogie pamiątki.

Już zamówiłem :E

Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL16, ----4 kości x8GB

Myślisz, że dobrze wybrałem?

 

pozdrawiam

Jeśli potrzebujesz 32GB to lepiej brać 2x16 raz, że zwykle taniej (bo 2x16 kosztują teraz 650 zł) dwa, że łatwiej podkręcić (zależy od topologii płyty, ale w najgorszym przypadku 2x16 podkręca się podobnie jak 4x8, a na większości współczesnych płyt lepiej). Przy Twojej płycie raczej nie powinno być różnicy bo chyba ma topologię równoległą więc 2x16 wypada podobnie jak 4x8 :)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz 32GB to lepiej brać 2x16 raz, że zwykle taniej (bo 2x16 kosztują teraz 650 zł) dwa, że łatwiej podkręcić (zależy od topologii płyty, ale w najgorszym przypadku 2x16 podkręca się podobnie jak 4x8, a na większości współczesnych płyt lepiej). Przy Twojej płycie raczej nie powinno być różnicy bo chyba ma topologię równoległą więc 2x16 wypada podobnie jak 4x8 :)

dzięki za info,

myślisz, że ze standardowych 3200 MHz przy 4x8GB wycisnę chociaż te 3400 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3900X nie powinno być problemu.

Ściągasz sobie Ryzen DRAM Calculator i śmigasz. Nawet przy 4 kościach spokojnie 3600CL16 powinno pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam Tridenty Z 2x8gb 3000 14-14-14-34-2T na bdie I udało się stabilnie zrobić 3600 15-15-15-35-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...