Skocz do zawartości
Goral6

Problem z uruchomieniem windows 10 "pętla" automatycznej naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w uruchomieniem komputera za kazdym razem mialem komunikat automatycznej naprawy, ktora konczyla sie nie powodzeniem, probowalem naprawic system za pomoc komendy bootrec, ale przy komendzie bootrec /fixboot mam odmowe dostepu. za pomoca wiersza polecen wylaczylem automatyczne naprawianie i przy probie uruchomienia mam komunikat odzyskiwanie kod bledu 0xc00000b7. uruchamiam probe naprawy za pomoca botowalnego pendrive z systemem windows 10 i robilem te kroki

Włóż nośnik instalacyjny dla systemu Windows (USB).

Wybierz język i kliknij przycisk Dalej (Next) i ustaw czas. Następnie kliknij przycisk Dalej (Next) .

Wybierz Repair your Computer (Napraw komputer).

Wybierz Troubleshoot (Rozwiązywanie problemów).

Wybierz Advanced Options (Opcje zaawansowane) po czym Command Prompt (Wiersz polecenia).

Wpisz następujące polecenie: bcdedit /export c:\bcdbackup i wciśnij Enter

Wpisz attrib c:\boot\bcd -h -r -s i wciśnij Enter

Wpisz ren c:\boot\bcd bcd.old i wciśnij Enter

Wpisz bootrec /rebuildbcd i wciśnij Enter – System zacznie proces odbudowy BCD, co może zając jakiś czas.

Nastepnie będzie komunikat, czy chcesz dodać instalację do listy rozruchu, wpisz Y i kliknij Enter.

Wpisz Exit żeby zamknąć proces, wyłącz i włącz komputer i sprawdź czy wszystko działa.

 

ale niestety nie mam komuikatu "Nastepnie będzie komunikat, czy chcesz dodać instalację do listy rozruchu, wpisz Y i kliknij Enter."

 

w zalaczeniu zalaczam zdjecie bledu

post-96750-15864462283577_thumb.jpg

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z poziomu Windows RE uruchom

 

SFC /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows

 

a następnie

 

DISM /image:C:\ /cleanup-image /restorehealth

 

Często pomaga w trudnych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z poziomu Windows RE uruchom

 

SFC /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows

 

a następnie

 

DISM /image:C:\ /cleanup-image /restorehealth

 

Często pomaga w trudnych przypadkach.

 

przy komendzie SFC /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows nic sie nie dzieje, a przy komendzie dism... jest error 4448

 

nie wiem po ktorej dokladnie komendzie, bo juz wiele robilem wg poradnikow, musialem podac haslo do konta w systemie, ale teraz przy uruchomieniu pc leci szybki pasek preparing automatic repair, pozniej logo windows, a nastepnie diagnozowanie komputera i komunikat program naprawa automatyczna nie mogl naprawic komputera, nizej daje screena

post-96750-15864527817084_thumb.jpg

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast naprawiać system, spróbuj go na nowo postawić zachowując dane / ustawienia.

 

Boot z pendrive'a -> Wybór języka, klawiatury, lokalizacji -> Zainstaluj teraz -> Akceptacja regulaminów -> Uaktualnienie systemu (ta pierwsza opcja od góry)

 

Piszę z pamięci, więc trochę się to może różnić od faktycznej ścieżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast naprawiać system, spróbuj go na nowo postawić zachowując dane / ustawienia.

 

Boot z pendrive'a -> Wybór języka, klawiatury, lokalizacji -> Zainstaluj teraz -> Akceptacja regulaminów -> Uaktualnienie systemu (ta pierwsza opcja od góry)

 

Piszę z pamięci, więc trochę się to może różnić od faktycznej ścieżki.

 

Uaktualnienie nie działa, jest napisane,ze trzeba najpierw uruchomić system, a go nie mogę. co najgorsze mam wszystkie dane na c, co prawda skopiowałem je, ale mam jeszcze programy w których musza zrobić kopie zapasowa wchodząc do programu, jest do dla mnie bardzo ważne uruchomić system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominasz sobie, którą kompilację systemu Windows 10 miałeś zainstalowaną? Gdybyś miał na pendrive taką samą to opcja ponownej instalacji z zachowaniem programów powinna być dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominasz sobie, którą kompilację systemu Windows 10 miałeś zainstalowaną? Gdybyś miał na pendrive taką samą to opcja ponownej instalacji z zachowaniem programów powinna być dostępna.

 

Wydaje mi sie, byla juz wersja 1909 zainstalowana i na pendrive botowalnym rowniez mam wersje 1909, ale jest komunikat, ze mozna tylko zainstalowac z poziomu windowsa. Przy uaktulnieniu wszystkie opcje zostaja wraz z zainstalowanymi programami, itd tak jakby nic nie bylo nowego instalowane?

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, programy i ich ustawienia zostają nie ruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, programy i ich ustawienia zostają nie ruszone.

Probowalem zrobic uaktualnienie wersja systemu 1903, ale również jest komunikat, ze można to tylko zrobić z poziomu windowsa

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek usunalem partycje botowania ( brak opcji bootmanager w uefi ) Jak utworzyc nowa partycje do botowania systemu, byc moze przy utworzeniu nowej partycji botowania pc sie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że od jakiegoś już czasu opcja aktualizacji z zachowaniem danych działa tylko z poziomu windowsa.Nie wiem czy MS coś nie skopał ale kiedyś było to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem system na innej partycji aby skopiowac pliki z dysku c, przy probie kopiowania jakegos pliku o nazwie audio mialem komunikat "sterownik wof napotkał uszkodzenie w tabeli zasobów skompresowanego pliku" z niektorymi innymi plikami rowniez byl problem z skopiowaniem, sprawdzilem dysk ssd w programie crystal disk info jest wszystko ok, w hd tune error scane ok, ale w zakladce health jest jedna linia zaznaczona na zolto. dodam, ze cala awaria zaczela sie od tego, ze przy probie uruchomienia worda, pojawil sie bsod, i pozniej juz system sie nie uruchamial. zalaczam screen dysku. czy moze to oznaczac usterke dysku?

 

Instalujac system na drugiej partycji i pozniej go usuwajac znowy komputer probuje naprawic uszkodzony system

D:\windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Istnieje jeszcze jakas szansa na naprawe systemu?

post-96750-15865416922978_thumb.jpg

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten 2 system już usunąłeś - żle zrobiłeś, bo wystarczyło dodać ten 1 do wyboru, i może by wystartował -

jeśli nie usunąłeś albo zainstalowałeś na nowo uruchom w tym 2 systemie cmd w trybie administratora, i wpisz

 

bcdedit /copy {default} /d "windows 10 org"

 

wyświetli się tzw identyfikator w nawiasach, zapisz go i wpisz

 

bcdedit /set {id} device partition=x:

 

id - ten wyświetlony identyfikator, x: - litera partycji z 1 windowsem

 

teraz podczas startu powinien ci się wyświetlić wybór, wybierz ten windows z org (org = original)

 

na dyskach ssd niezbyt się znam, ale komunikat niepokojący - jeśli realocated sectors brakuje, coś z nim nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak niestety dalej na tym starym systemie windows org przygotowanie do automatycznej naprawy

Sprawdzic plik srtail starego systemu jest komunikat na samym dole sprawdz czy sa zainstalowane jednostki LCU kod bledu 0x1160

Edytowane przez Goral6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...