Skocz do zawartości
Auberon

ceny i5 zeszłej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

serio idzie dostać za i5-4690(K) 300+ zł https://www.olx.pl/elektronika/komputery/q-i5-4690/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

gdzie za i5-4590 jest 200+ (pomijając kwestie pasty pod czapka) https://www.olx.pl/elektronika/komputery/q-i5-4590/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

a już tym bardziej 450+ zł za i5-6600(K) https://www.olx.pl/elektronika/komputery/q-i5-6600/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

i 460 / 550 / 700 za i5-7600(K) https://www.olx.pl/elektronika/komputery/q-i5-7600/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

 

czyli cena Ryzen'a 1600 AF / 2600 / 3600

 

to są jedynie wydumane oczekiwania sprzedających, czy realna cena za jaką można sprzedać te procki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intele trzymają cenę. Sam przed nowym rokiem pogoniłem i5 4690k za 350 zł.prawo rynku, patrzysz na cenę na alle i wystawiasz z minimalną obniżka. Jakby nie było ludzie kupują.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemnota ludzka nie zna granic ...

... frajerów nie sieja sami się rodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat olx tak z "biegu" to taki średni wyznacznik cen, trzeba by chwilę poobserwować takie ogłoszenia żeby zobaczyć czy schodzą, bo ludzie potrafią dowalić ceny naprawdę z kosmosu :E

Ja z tydzień temu sprzedałem 4670k za 240zł bez żadnego problemu, w sumie w ciągu 24h i zainteresowanie było dosyć spore. Ceny i5 to jeszcze pół biedy, najlepsze są i7 4790k dochodzące w aukcjach bcm na allegro do prawie 800zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawnie, wczoraj dostałem emaila od OLX, że jeden sprzedający co oferował i7-6700k okazał się oszustem i wszelkie osoby które miały z nim kontakt i wpłaciły mu pieniądze mają napisać do OLX. :E

Sam pisałem do typa, żeby dał zdjęcie czy faktycznie posiada procesor, odpowiadał tylko wymijająco, a oferował go za 380zł. :E

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olxem bym się nie sugerował. Tam jest masa oszustów i kombinatorów. Ot, uroki wyuzdanej polnische wirtschaft. Sam na tym portalu wyzbyłem się resztek złudzeń :] W sposób bolesny i kosztowny :]

 

A te procesory schodzą. Ludzie mają różne stare platformy, do których nie wejdzie nic innego i przecież nawet tutaj nie brakuje tematów "jaki będzie najlepszy proc dla mojego mobo (z demobilu)?". Co w tym dziwnego? Jak się ktoś nie zna, to wydaje mu się, że jest to rozwiązanie sensowne. Rozbudowywanie ramu do 16GB dla ivy bridge to standard, a porządne używane ddr3 chodzą w cenach nowych ddr4...

 

Nie posiadanie wiedzy w danym temacie i kierowanie się nietrafionym zdrowym rozsądkiem to niestety jeden z uroków życia.

 

ciemnota ludzka nie zna granic ...

... frajerów nie sieja sami się rodzą

I zazwyczaj są przekonani, że wszyscy dookoła nich są frajerami i tylko oni są cwani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami założyciele olx piszą,żeby tradować w okolicy z odbiorem osobistym, ale nie , polaczki ufne cenulaczki ślą kasę w ciemno i czekają na towar jak z ałegro czy ybej, a tu zonk często, jak nie ma w ogłoszeniu info o odbiorze osobistym, albo klient po kontakcie się miga od takowego, to zlewka na całego

ja zawsze sprzedaję z zapisem tylko odbiór osobisty, a ktoś z drugiego końca kraju niech se szuka koło siebie ofert

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemnota ludzka nie zna granic ...

... frajerów nie sieja sami się rodzą

 

lemingow tez,

 

jak 10 ludzi bedzie spiewac ze ryzen jest ah i oh to 100 nastepnych kupi z czego 90 wroci na forum ze plyta ne dziala, ze temperatury za wysokie,

ze OC malenkie itp itd

ile jest tematow na forum o klockach z ryzenem a ile o intelach, wiekszosc jest takich ze "wkladam intela i ma dzialac"-"wkladam Ryzena i zaczynam kombinowac"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemingow tez,

 

jak 10 ludzi bedzie spiewac ze ryzen jest ah i oh to 100 nastepnych kupi z czego 90 wroci na forum ze plyta ne dziala, ze temperatury za wysokie,

ze OC malenkie itp itd

ile jest tematow na forum o klockach z ryzenem a ile o intelach, wiekszosc jest takich ze "wkladam intela i ma dzialac"-"wkladam Ryzena i zaczynam kombinowac"

 

Ale jest takie forum Microsoftu https://answers.microsoft.com/pl-pl/?auth=1 , gdzie większość używa sprzęt Intela i ciągle jęczą że im coś nie działa.

 

Oczywiście zdarzają się przypadki ze sprzętem AMD, ale zdecydowanie dużo rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare intele w szególności w wersji K wcale nie są złe. Jak tylko ktoś ma płyte odpowiednią to podrkecania to dalej trzymaja wydajność współczesnych prockow w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie ceny 4790k albo 3770k xD stare zlomy, które pod czapka mają trociny a ceny jak za nowe ryzeny 8 rdzeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten fenomen Intela że stare a drogie. Zwłaszcza patrząc na ceny topowych modeli Ryzenów 1gen, zupełne przeciwieństwo.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...