Skocz do zawartości
DoMiTvv

Ryzen 5 3600 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Co uważacie o OC ryzen 5 3600, chodzi mi tutaj o FPS jak i o temperatury. Obecnie te temp. przy wymagających grach tj. np. Wiedźmin 3 sięgają ok 75 stopni. Kolega (z praktycznie tymi samymi podzospołami stwierdził, że pokombinuje z napięciem itd..). Polecił mi ustawić to co on sobie ustawił twierdząc, że zwiększy to ilość FPS i zmniejszy temperatury.

 

Obecnie mój procesor działa na napięciu VCore 1,412V. U niego obecnie prezentuje się to tak, że VCore to 1,316V (resztę wysyłam w załączniku).

 

Zrobił 20 minutowy test programem OCCT oraz test programem cinebench r15.

 

 

 

Wiem, że OCC to kwestia indywidualna, jednakże nigdy tego nie robiłem i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens i czy rzeczywiście przy Ryzen 5 3600 napięcie o wysokości 1,412V nie jest czasem za duże co może powodować wysokie temperatury?

Ryzen 5 3600

 

gtx 1080

 

b450 tomahawk max

 

16 gb ram

 

600W Bronze

 

Grandis 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za duże napięcie, tym bardziej jak nie wiesz co robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All core nie powinno przekraczać 1,325 [V]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o OC ryzen 5 3600, chodzi mi tutaj o FPS jak i o temperatury. Obecnie te temp. przy wymagających grach tj. np. Wiedźmin 3 sięgają ok 75 stopni. Kolega (z praktycznie tymi samymi podzospołami stwierdził, że pokombinuje z napięciem itd..). Polecił mi ustawić to co on sobie ustawił twierdząc, że zwiększy to ilość FPS i zmniejszy temperatury.

 

Obecnie mój procesor działa na napięciu VCore 1,412V. U niego obecnie prezentuje się to tak, że VCore to 1,316V (resztę wysyłam w załączniku).

 

Zrobił 20 minutowy test programem OCCT oraz test programem cinebench r15.

 

 

 

Wiem, że OCC to kwestia indywidualna, jednakże nigdy tego nie robiłem i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens i czy rzeczywiście przy Ryzen 5 3600 napięcie o wysokości 1,412V nie jest czasem za duże co może powodować wysokie temperatury?

Ryzen 5 3600

 

gtx 1080

 

b450 tomahawk max

 

16 gb ram

 

600W Bronze

 

Grandis 2

 

Zależy ile GHZ ustawiłeś. Jak 4.2 Ghz i wyżej to nawet dobre OC. Zrób test w cinebench r20 i jak będzie powyżej 80 stopni to zmniejsz napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 to nie Core 2 Duo które kręciłem o ponad 1GHz. Tutaj zysk masz znikomy. Lepiej podkręcić Ram na 3600-3733 z niskimi opóźnieniami. Mi poszedł na 4.2 GHz i 4.30V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za chłodzenie masz tam wsadzone że tak mu ciepło

 

chłodzenie box i też był test obciążeniowy włączony z godzinkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...