Skocz do zawartości
PabloJorge

Dodanie nowego dysku twardego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym rozbudować swój komputer o dodatkowy dysk twardy. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, jaki wybrać? Lepiej SSD czy HDD? Biorąc pod uwagę, że zależy mi na pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja PC ? Masz już SSD choćby na system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność nie jest dużym problemem, gdy budżet wysoki :E Jeśli dysk na zdjęcia, filmy, od biedy cześć gier, to może być HDD. Jak na coś więcej, system, programy, gry, to HDD to ostateczność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja to

CPU : AMD Ryzen 7 3700X

Płyta główna : MSI B450 Tomahawk Max

GPU : MSI RTX 2060 Super

RAM : 16 GB 3600 MHZ

Zasilacz : Cooler Master GX 650W Bronze

Dysk twardy : WDC WD10EZRX-00L4HB0

 

Jest to dysk HDD

 

Pojemność nie jest dużym problemem, gdy budżet wysoki :E Jeśli dysk na zdjęcia, filmy, od biedy cześć gier, to może być HDD. Jak na coś więcej, system, programy, gry, to HDD to ostateczność. ;)

 

No właśnie wolałbym, aby bardzo nie obciążać budżetu, dysk miałby być nie ukrywam do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było myśleć, przyciąć na procku i wziąć Ryśka 3600. Gry dzisiaj potrafią zajmować po 80, 100 i więcej GB, więc pasowałoby kupić przynajmniej 512GB a to koszt ze 4 stówy. Co prawda możesz kupić HDD...ale to nie to samo, mogą pojawiać się mikro ścinki(choć nie muszą), do tego dłuższe czasy ładowania, no i kto raz spróbował SSD, do HDD już nie wróci, bo ogólny komfort używania PC, to jest niebo a ziemia. Zresztą Jeden HDD już masz.

 

W sumie to nawet nie wiem, nie potrafię sobie odpowiedzieć, wyobrazić, jak można składać PC, ladować pieniądz niemały w Ryzena 3700 jeszcze w wersji X i siedzieć na HDD :E

 

ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro

 

Edit : Po taniości Lite-On 240GB 2,5'' SATA SSD MU3 z kodem promocyjnym "overclocking" cena spada do 139 zł Na system + coś tam jeszcze starczy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 512 GB, którą mi pokazałeś to całkiem dobra opcja, tylko zadań głupie pytanie, jakby wyglądało podpięcie go? Inaczej niż HDD? Cóż, co do mojego składania maszyny to fakt, trochę się zgapiłem z tym dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, inaczej. Jest to dysk podłączany bezpośrednio do slotu M.2 na płycie głównej bez dodatkowych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżance padł 2 tygodnie temu i zabrał wszystkie dane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżance padł 2 tygodnie temu i zabrał wszystkie dane :P

 

Ulala, to bardzo nie fajnie, jak mniemam kupiony na tej samej promocji? To inaczej zapytam, jakich firm warto kupować ssd?

 

A ten?

https://www.x-kom.pl/p/461047-dysk-ssd-adata-1tb-m2-pcie-nvme-xpg-sx6000-pro.html#Opinie

Edytowane przez PabloJorge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...