Skocz do zawartości
Arsenal 87

14 calowy laptop - brać czy czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

poszukuję 14 calowego laptopa do internetu, office i czasami (jako uzupełnienie tv) do streamingu netflixa. Z racji zastosowania zależy mi na matrycy matowej, IPS. Miło jak pojemność dysku będzie powyżej standardowych 256 (512 lub dodane HDD), ale nie jest to pkt obligatoryjny.

 

Budżet: 2500 zł (jeśli jakieś wow to mogę więcej, ale skoro nie gram w gry to czy miałoby to jakiekolwiek uzasadnienie merytoryczne?

 

Z racji przerwanych łańcuchów dostaw z Azji jest obecnie mały wybór na rynku, najlepsze co znalazłem to:

https://www.x-kom.pl/p/526279-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i3-1005g1-8gb-512-w10-ips-zelazny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

nie do końca jestem jednak przekonany do wyglądu Acera, wcześniej upatrzonego miałem Asusa:

https://www.x-kom.pl/p/528324-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s430fa-i3-8145-8gb-2561tb-win10.html

https://www.neo24.pl/asus-x412da-eb448t-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-14-win10-90nb0m53-m06380.html?___store=neo24&utm_source=Ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=Komputery&utm_content=Laptopy&utm_term=345350&ceneo_spo=true

 

oraz Lenovo S530 https://www.x-kom.pl/p/491556-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-530s-14-ryzen-5-8gb-256-win10.html#Specyfikacja lub ew. s340 (ale tam chyba matryca błyszcząca)

 

moje stare, wysłużone lenovo G510 jeszcze działa poprawnie, czasami po prostu przydałby się drugi komputer w domu, więc pytanie moje następujące: poczekać na wznowienie dostaw od Lenovo i Asus czy nie zastanawiać się i brać Acer Swift 3 bo w tych pieniądzach nic lepszego nie znajdę? (wifi ax, aluminium, 10 gen)

 

będę wdzięczny za sugestie!

Edytowane przez Arsenal 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślicie, że przy moim zastosowaniu mogę odczuć różnicę pomiędzy i3 gen. 10 a Ryzen 3500U?

 

wifi 6 jest atutem czy zanim zacznie być wykorzystywane to ładne lata upłyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślicie, że przy moim zastosowaniu mogę odczuć różnicę pomiędzy i3 gen. 10 a Ryzen 3500U?

 

wifi 6 jest atutem czy zanim zacznie być wykorzystywane to ładne lata upłyną?

Przy takim zastosowaniu nie odczujesz żadnej różnicy. Miałem przyjemność jakiś czas korzystać z Matebookajako komputer diagnostyczny pod samochód. Bardzo fajne wykonanie, jest IPS i standardowo ssd, który w tym przypadku robi chyba największą robotę.

 

Jeśli masz opcję, dorzuć grosza i weź Mate, będziesz zadowolony. Szkoda tylko, że ten ram jest lutowany, ale no nie można mieć wszystkiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako user matebooka a nawet dwóch sztuk - piszę - bierz matebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są jakie są, ale ostatnio pojawił się ponownie:

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10X za 2899zł

To dobrze wykonany model z dobrą matową matrycą IPS, 4-ro rdzeniowym procesorem Intela oraz 256GB dyskiem SSD. Pamięć ram nie jest wlutowana i jakkolwiek proces jej wymiany nie jest łatwy, to przynajmniej jest możliwy. W cenie jest też system Windows 10. Jak na obecne czasy cena jest do zaakceptowania (o ile oczywiście możesz dołożyć). Tym bardziej, że jakiś czas temu za 2500zł była wersja bez Windows'a więc te +400zł to po prostu koszt systemu. Na uwagę w PS42 zasługują też dobre czasy pracy na zasilaniu z baterii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...