Skocz do zawartości
Kirigato

21:9 - dobry do pracy i codziennego użytku?

Rekomendowane odpowiedzi

Doberek!

 

 

 

W dużym skrócie, teraz używam monitora 16:9 24" + macbooka pro i trochę mi brakuje przestrzeni, przymierzam się do zakupu drugiego monitora, tylko sen mi nie spędza snu z powiek, czy pchać się w 21:9 czy 16:9.

 

 

 

Mocno kusi mnie spróbowanie 21:9 i tej legendy "jak raz spróbujesz, to już nie wrócisz", problem w tym, że nie wiem czy moje przypadki użytkowania mają sens do takich wymiarów, mianowicie:

 

 

 

X nie planuję w najbliższej przyszłości grać w gry wspierające 21:9

 

X nie planuję oglądać na nim filmów

 

X nie używam programów do obróbki video/grafiki/muzyki które by mocno benefitowały z 21:9.

 

 

 

Zawodowo jestem project managerem, i takie dodatkowe, bardziej "pasywne" rzeczy raczej będę trzymał na drugim monitorze tak czy siak (Slack, kalendarz, za tym jakieś spotify).

 

 

 

Oglądałbym też sporo na nim anime, czyli blackbary gwarantowane.

 

 

 

Zastosowania które przychodzą mi do głowy:

 

- Po godzinach sporo kodzę, wizja kodu na połowie ekranu i apki na drugiej połowie kusi.

 

- E-learning, sporo czasu tam siedzę i video na połowie i notki na drugiej, brzmi fajnie.

 

- Video konferencje i wszystkie buźki na ekranie.

 

- Pisanie materiałów / ogólnie plik roboczy na połowie i plik referencyjny na drugiej.

 

- Czasem większa widoczność używając Google Sheets / Jira Software.

 

 

 

Z tym że zastanawiam się, czy to nie są tematy, które w sporym stopniu będą rozwiązane po prostu dwoma monitorami.

 

 

 

Jakie są Wasze przemyślenia? Wiem, że nikt z Was nie wie dokładnie co ja będę na tym komputerze robił ani czy to pasuje pod moje potrzeby. Bardziej mnie ciekawią Wasze odczucia, czy bliżej "z tego co piszesz brzmi, jakby 2x 16:9 były dla Cb lepsze / słuchaj, przekonasz się do 21:9, bo z tego co piszesz...".

 

 

 

Tak tylko, szukam bodźców, żeby podjąć decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy 2x24" FHD i w domu 1x34" UWQHD.

 

Do pracy wybrałbym 2x27" WQHD/4K. Po prostu jest wygodniej na tym pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko x2, 21;9 to do rozrywki może jest dobre i ja bym chciał mieć taki telewizor, gdyby filmy były tylko w takim formacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zależy ile potrzebujesz ;) 32:9 vs 21:9

 

Też mam w pracy 2x24" i w domu 1x34", pracuję tu i tu. W zasadzie chyba 34" bardziej mi pasuje ale do czasu aż 2x24" zmienię na 2x27" :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32:10/32:9 - 43 cale lub więcej. 43 to u mnie odpowiednik 2 x 24, plus rozdzielczość 3840 x 1200 daje PPI jak w 24 FHD, dopiero to jest odpowiednia wielkość do pracy, jak mało to 49 cali 5120 x 1440 (odpowiednik 2 x 27 cali). Na 21:9 czy 21:10 bym nie patrzył jeżeli mowa o pracy. Zmieniłem z 2 x 24 cali i nigdy nie wrócę. Tak samo siedzę na Macbook (i PC jeszcze, z PBP można dwa na raz). Do pracy z konfiguracji 2 okna (IDE, przeglądarka) na monitorze - slack, terminal itp. na laptopie jak znalazł, nawet 3 okna wepchnę obok siebie.

 

Do wideo konferencji rewelacja, w końcu mogę oglądać jak ktoś udostępnia pulpit i wideo uczestników jednocześnie. Do programowania również super, wszystko można sobie idealnie rozmieścić. Dodatkowo polecam z HUBem USB-C jak ja mam, podłączam laptopa przez USB-C i HDMI do monitora i mam ładowanie + obraz (do 90 W pociągnie, Macbook pro spokojnie działa, chyba że mam IDE + VM na raz, to już nie ma tyle prądu.)

 

Bardzo polecam pożyczyć monitor i spróbować, ja mamy w pracy opcję 2x24 lub 35 Della, 35 było za mało, w sensie nie zastąpiło mi to 2x24 i brakował mi przestrzeni.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...