Skocz do zawartości
Grom-Felix

Upgrade KArty do stauszka,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Platforma to

i5 4690 K na płycie z97x Gaming 3

12 gb ddr 3

GTX 970 armor

 

Szukam grafiki do 250 gbp ew 300 .

 

Gry takie jak cod war zone pubgy, fortnite. Nic specjalnego.

Lubie patrzec na szczegoly wiec grafika ultra.

 

zastanawialem sie czy nie dokupic drugiej gtx 970 i zrobic sli ale ciezko dostac taka sama.

 

Co proponujecie w tej kasie ?

 

ATI 2x 580

gtx 1660 ti

czy cos innego . bez szalenst do mojej platformy poniewaz nie mam duzo funduszy na upgrade plyty i procka.

 

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI/Crossfire dzisiaj to ciekawostka przyrodnicza a nie coś co by się brało pod uwagę. Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze odpada 2 karty to jak . 1660 ti wystarczy czy lepiej doplacic ? widzialem ze 5700 sa juz na ddr6 ale pci 4x to chyba nie ma na mojej plycie.

 

A karty starsze jak 1060 czy 1070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Platforma to

i5 4690 K na płycie z97x Gaming 3

12 gb ddr 3

GTX 970 armor

 

Do tego i5 4690K nie opłaca się wkładać nic mocniejszego od GTX 1660Ti, albo GTX 1660 Super.

 

Kupowanie GTX 1060 nie ma sensu, bo jej wydajność to praktycznie to samo co GTX 970.

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w sli/crossfire,więcej z tym problemów niż pożytku.Lepiej mieć jedną,a porządną grafikę.

Aa,czyli masz do czynienia z funtami,więc zapewnię mieszkasz za granicą,mam rozumieć,tak?

No to według wszelkich kalkulatorów walut,to na Polskie złote masz od 1500-2000zł około tak? Jeśli chcesz kupić w zagranicznym sklepie to nie wiem daj linka do niego,cokolwiek,na Polskim rynku łatwiej byłoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak za granica w UK. Nie mam funduszy aby wymieniac caly sprzet chce tylko dokupic grafike . moze po po wakacjach wymieni cos pod amd ale narazie o tym nie mysle.

 

Zostaje 1 karta.

 

Co do sklepow to roznie jest pare

 

www.scan.co.uk

www.overclockers.co.uk

ebay

amazon

 

Tutaj takie przyklady. ale jest wazne pytanie czy warto faktycznie dokaldac ta 100 gbp to 50% ceny karty do modelu 2070 ?

 

https://www.scan.co.uk/products/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-windforce-oc-6gb-gddr6-graphics-card-1536-core-1500mhz-gpu-1845mhz-boos

 

https://www.scan.co.uk/products/asus-geforce-rtx-2060-super-dual-evo-advanced-8gb-gddr6-ray-tracing-graphics-card-2176-core-1470mhz

 

https://www.scan.co.uk/products/msi-geforce-rtx-2070-ventus-gp-8gb-gddr6-ray-tracing-graphics-card-2304-cores-1410mhz-gpu-1620mhz-bo

 

Jakbym juz kupowal karte za 350 gbp to juz pod nowe bebechy tak czy siak taka karta starczy na rok czy 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie GTX 1060 nie ma sensu, bo jej wydajność to praktycznie to samo co GTX 970.

No powiedząc 1060 jest trochę lepsza od 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300-350 funtów to powinieneś kupić rtx2060 lub nawet wersje super. Rx5700 do obecnego CPU nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300-350 funtów to powinieneś kupić rtx2060 lub nawet wersje super. Rx5700 do obecnego CPU nie ma sensu.

 

 

2060 ? jest w cenie 334 GBP a 2070 o 25 30 gbp wiecej a nie jest lepsza ? patrzac na compare

 

2070

Memory Bus - 256 bit

Cores 2304

Core Clock 1410 MHz

Boost Clock 1620 MHz

 

 

2060

Memory Bus - 192 bit

Cores 2304

Core Clock 1365 MHz

Boost Clock 1710 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jego i5 ma tylko 4 wątki, jak mozecie mu doradzać 1660 Ti, będzie miał bottlenecka jak nic, miałem ten sam procek z 1060 6gb msi i były momenty że nie dało się grać. Wg mnie gtx1060 itp to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jego i5 ma tylko 4 wątki, jak mozecie mu doradzać 1660 Ti, będzie miał bottlenecka jak nic, miałem ten sam procek z 1060 6gb msi i były momenty że nie dało się grać. Wg mnie gtx1060 itp to max

 

 

Rozumiem ze grafika to druga rzecz ktora musze wymienic ?

 

w pierwszej kolejnosci calego kompa ? plyta + procek + pamieci ?

 

https://www.scan.co.uk/products/gigabyte-x570-aorus-elite-atx-motherboard-plus-amd-ryzen-9-3900x-cpu-plus-corsair-vengeance-lpx-16gb ? Czy uda sie znalesc cos tanszego ? chodzi mi o komplet plyta + procek + pamieci

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz koniecznie z jednego sklepu?

Ogólnie to płyta X570 niekoniecznie jest Ci potrzebna.

Wystarczy MSI B450 A-pro/Tomahawk/Gaming plus lub Asus TUF B450-PRO GAMING.

Z nie koszmarnie drogich X570 zerknij sobie na Asusa TUF Plus.

 

Procesor do gier wystarczy 3600/3600X. Jak patrzysz na 3700X bo zależy Ci na 8 rdzeniach to zobacz sobie 3800X, często w praktycznie identycznej cenie teraz a są lepiej binowane i bardziej bezproblemowo się podkręcają.

RAM najlepiej po taniości Crucial Ballistix Sport LT 3000CL15 lub 3200CL16

 

GPU Ventus ma kijowe opinie, poza tym nie wiem jak jest w UK, ale w PL MSI plombuje karty i możesz zapomnieć o samodzielnej wymianie pasty termoprzewodzącej jak Ci się zacznie grzać gdy ta kijowa MSI wyschnie. Niedrogie a spoko są Gigabyte, drogie ale za to ze świetnym wsparciem np. EVGA.

Do tego między 2070 a 2070 Super zwykle nie ma wielkiej różnicy cenowej, możesz zerknąć jak to wygląda w Twojej okolicy. 2070 Super to już ten sam chip co 2080/2080Super i zwykle te same PCB - więc ogólnie się lepiej podkręcają, mają solidny VRM etc.

 

Jeśli koniecznie chcesz Dysk NVME na PCI-E 4 którego nie potrzebujesz ;) . To zdecydowanie polecam Sabrent Rocket 4. Na Amazonie znacznie tańszy, hardwareowo to klon tej Firecudy/Corsaria MP600/Gigabyte Aorus.

 

Ogólnie jak patrzę po ofercie to sobie kup lepiej te części na Amazon UK.

Wyszło podobnie. Chcesz oszczędzić to bierz B450 -90 GBP

Zwykłego 3600 -35 GBP

Corsaira MP510/ADAT SX8200 PRo/PNY XLR8 CS3030 -20 GBP

2070 Super bym sobie zostawił, popoluj na jakieś okazje.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz oc obecnego CPU to rtx2060 6GB jest dobra opcja. Ewentualnie wymiana na używany I7-4xxx.

 

Jeżeli zestaw od nowa to @iwanme podaje dobre rozwiązanie.

Ryzen 3600 plus lepsze chłodzenie

MSI b450 tomahawk max/ gaming plus max

2x8gb Crucial ballistix 3000/3200mhz lub inne =>3200mhz

Ssd 480 nie musi być nvme bo ob nic w grach codziennym używaniu nic nie daje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Super dziekuje za duzo informacji i pomoc.

 

Szczerze mowiac to ciezko obecnie organizowac 1 k bo sa inne wydatki ale jak mam wydac to na okres roku 2 lat to trudno. Ale rozwazajac jeszcze opcje starą.

 

Przy tej i5 nikt nie polecil karty 1660 ti. Rozumiem ze roznica miedzy 1660 ti jest mala co do 2060. Patrzac na rostrzal cenowy to 1660 ti to koszt od 220 do 250 gbp a 2060 to juz 100+ a 2070 +150 200 GBP.

 

Biorac pod uwage wymiane mobo moze lepiej wziasc teraz mobo + 1660 ti i np za pol roku uzbierac na 2070. bo rozumiem ze wymiana mobo jest wymagana bo widze ze nie bedzie dawac rady do nowych grafik.

 

Co do mobo to wolalbym jakis procek z mozliwoscia oc aktualnie mam AIO H100 rgb wiec duza chlodnica z 2 wentylami powinna dac sobie rade. Aktualnie tego i mam na 4.7 ghz i tem w grze to max 56 60 stopni.

 

To czy procek ma 8 czy 12 rdzeni to nie ma znaczenia widzialem pare recenzji na yt to w paru przypadkach bylo widac ze ilosc rdzeni nie ma znaczenia. Co do pamieci to wiadomo ddr4 szybki zeby za rok jeszcze cos tam mialy.

 

MOBO z mozliwoscia oc i stabilne bo to co mam to porazka.

 

Ogolnie mam obudowe szklana ale nie ma koniecznosci rgb w plycie wiec kosztem swiatelek wole stabilnosc.

 

 

Dziekuje

 

 

 

tak btw za ten moj stary sklad

 

CPU: Intel® Core™ i5-4690K Processor

6M Cache, up to 3.90 GHz

 

MOBO: Gigabyte Z97X-Gaming 5 Intel LGA1150

 

GPU: MSI GeForce GTX 970 Black White OC

 

RAM: Pamięć Kingston HyperX Beast, DDR3, 2x4 GB,2400MHz, CL11

 

moge wzisc jakies 250 300 gbp ? to jakies 1200 1500 zl ? czy nie ma opcji ?

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O GTX 1660ti nikt nie pisze bo jest nieopłacalna. Wydajność na poziomie gtx1660 super, a cena dużo wyższa. Dlatego albo gtx1660super albo rtx2060.

 

Do Ryzena musisz zmienić mobo i możesz zrobić oc, ponieważ Ryzeny maja odblokowane mnożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O GTX 1660ti nikt nie pisze bo jest nieopłacalna. Wydajność na poziomie gtx1660 super, a cena dużo wyższa. Dlatego albo gtx1660super albo rtx2060.

 

Do Ryzena musisz zmienić mobo i możesz zrobić oc, ponieważ Ryzeny maja odblokowane mnożniki.

 

 

Czyli reasumujac do mojego starego i5 to tylko 1660 super bo 2060 nie podejdzie juz.

a jak bede zmienial procka i mobo to co podalem wyzej to 2060 ew 2070 tak ?

 

Co do nowego sprzetu znalazlem taki zestaw taniej wychodzi ale nie znam sie na procesorach AMD rozumiem ze koncowka X to odblokowany mnoznik do krecenia procesor bez X nie mozna go podkrecac ?

 

Tutaj mam cos takiego

 

mobo + procek + taki ze ma 2 wejscia na plycie na dysk nve 264 GBP

 

mobo + procek+ram + taki ze ma 2 wejscia na plycie na dysk nve 379

 

czy lepiej juz cos samemu zlozyc ?

 

Co do plyt to biore pod uwage te co pisaliscie

 

MSI B450-A PRO MAX 100 GBP

 

MSI B450 GAMING PLUS Max 100 GBP

 

MSI B450 TOMAHAWK MAX 110 GBP

 

Jesli chodzi o procesor to 3800x odpada to juz 350 sam procesor . nie wiem jeszcze jaka jest roznica miedzy 3600 a 3600x miedzy nimi jest roznica 20 GBP 175 i 200 gbp.

 

Ram taki jak pisaliscie

 

SSD sie wstrzymam bo mam jeszcze zwykle ssd 2x512 takze nie ma koniecznosci na juz.

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz oc obecnego CPU to rtx2060 6GB jest dobra opcja. Ewentualnie wymiana na używany I7-4xxx.

 

 

mam oc na 4.5 ghz czyli 2060 super starczy ? procek ja pociagnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało jak na superkę 2060. Może zostań przy 1660s. Ewentualnie zmień podstawkę na tego ryzena 3600, do tego b450 i zakiś resztę kasy na nowe gpu. Pół roku jeszcze wytrzymasz na obecnym, ale jak nie, to możesz pod tego ryzena i rtx 2080s wsadzić. Jednak nowe gpu są w tym roku prawdopodobnie nie tylko nv, ale i amd.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oc na 4.5 ghz czyli 2060 super starczy ? procek ja pociagnie ?

Przejściowo wystarczy. Problemy beda w miejscach procesorowych gdzie zapcha ci się CPU 4/4 ale to będzie miało miejsce tez przy gtx1660super. Wszystkie Ryzeny maja odblokowane mnożniki i wersja 3600x, nie ma sensu. X ma trochę wyższe zegary ale jak się robi oc to różnica się zaciera.

Ja bym kupił teraz rtx2060, a za jakiś czas zmienił resztę na Ryzen 3600 plus MSI b450 gaming plus max lub za zmiana platformy zaczekał do 10gen lub Ryzen 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściowo wystarczy. Problemy beda w miejscach procesorowych gdzie zapcha ci się CPU 4/4 ale to będzie miało miejsce tez przy gtx1660super. Wszystkie Ryzeny maja odblokowane mnożniki i wersja 3600x, nie ma sensu. X ma trochę wyższe zegary ale jak się robi oc to różnica się zaciera.

Ja bym kupił teraz rtx2060, a za jakiś czas zmienił resztę na Ryzen 3600 plus MSI b450 gaming plus max lub za zmiana platformy zaczekał do 10gen lub Ryzen 4000.

 

 

I super tez wlasnie tak myslalem bo aktualnie mam problem z grafika . a jak wymienie mobo procek i ram to zostanie grafika bo nie starczy kasy wiec wyrzucenie kasy na darmo. a kupic grafike i zbierac juz na reszte to sensowne wyjscie.

 

Mozesz podrzycic jakis godny uwagi model 2060 super ? i ew 2070 moze uda sie dozbierac do 450 gbp cos ale to tak juz w ostatecznosci

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx2060super to praktycznie taka sama wydajność co rtx2070. Wybierz i wrzuć linki to coś pomożemy wybrać.

Bardziej myslalem o rtx2060 6GB niż wersji super :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx2060super to praktycznie taka sama wydajność co rtx2070. Wybierz i wrzuć linki to coś pomożemy wybrać.

Bardziej myslalem o rtx2060 6GB niż wersji super :)

Duzo jest w dobrej cenie kart mini ale nigdy nie slyszlaem dobrej opini o kartach mini wiec nie bralem ich pod uwage nawet.

 

nvidia

amd

Wiec tak mam 3 segmenty

 

1- 350/370 na dluzej juz

MSI NVIDIA RTX 2070

GeForce RTX 2060 6GB KO- roznica 60 gbp a 2+gb pamieci i szybsze zegary z 2070

RX 5700 8GB GDDR6 - tego chyba nie podlacze do swojek plyty aktualnie bo nie widzialem nigdzie pci 4.0 ??

 

 

2- do 300 tez juz raczej pod nowy sprzet

 

RX 5600 XT GAMING X 6GB GDDR6

NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB

 

3- do 200-250 na teraz ew do nowego i z czasem wymiana

 

GeForce GTX 1660 SUPER 6GB

RX 5500 XT Red Dragon 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Ventus to trochę za słabe na rtx2070.

Radeony do obecnego CPU sobie odpuść.

RTX 2060 6GB windforce może być.

Gtx1660super od zotaca tez dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Ventus to trochę za słabe na rtx2070.

Radeony do obecnego CPU sobie odpuść.

RTX 2060 6GB windforce może być.

Gtx1660super od zotaca tez dobra opcja.

A dlaczego mowisz za nizy procek ? widze ze masz 5700 w opisie. no wlasnie zastanawialem sie nad nad 5700 bo cena dobra duzo jest filmikow porownuja do 2070 a cena okolo 100 gbp roznicy.

 

jedynie co w amd mnie zainteresowalo to 8gb pamieci co do niskich pieniedzy ale nie wiem czy to oplacalne czy wogole robi roznice przy tych kartach i technologiach

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...