Skocz do zawartości
cruze

Przy uruchomieniu systemu - wysuwa się tacka napędu DVD-ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może trochę powieje prehistorią ale cóż …

Wczoraj zakupiłem do "dziadka - C2D e8400 + Asus P5Q Pro" dysk SSD 512 GB.

Zrobiłem dwie partycje. Posadziłem świeży Windows 10. Komputer dostał drugie życie i dla mamy jest jak znalazł.

Zmieniłem nazwy dysków …… i podczas startu systemu na ekranie monitora pojawia się okno Ekspolatora plików - "Włóż dysk do stacji dysków E" - po czym wysuwa się tacka napędu DVD-ROM. Tak się dzieje tylko gdy włączamy komputer, gdy dajemy uruchom ponownie, tego problemu nie ma. Próbowałem wczoraj jakoś to naprawić, jednak na marne me starania - nic nie zwojowałem. Niestety musiałem chyba przez te zmiany liter dysków coś pokopać.

Czuję, że będę musiał od nowa system zainstalować :(

Help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy poprawnie nadałeś litery dysku lub czy jakiś program nie ma odwołania do swoich plików, które właśnie są na dysku z literą napędu DVD.

 

Polecam też sprawdzić w autostarcie czy nie masz jakiejś funkcji itp. która wymusza wysunięcie tacki.

A sprawdzenie uruchamianych na starcie programów sprawdzisz przez polecenie w cmd - msconfig.sys, zakładka uruchamianie.

 

Albo najpewniej na nowo system (możesz z opcji odzyskiwania, bez użycie pendrive itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z msconfig. Nie jestem w stanie zidentyfikować procesu który może odpowiadać za otwieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś logował start systemu - gdzieś to w 10 chyba jest

 

ewentualnie program system explorer - ale nie jestem pewien, czy w 10 zadziała; trzeba w nim zaznaczyć loguj start, coś podobnego- zapisze w pliku tekst w swoim folderze; oczywiście musi mieć ustawiony start z systemem, coś jak startuj z logowaniem, itp - ale tylko wskazówki, bo nie mam go zainstalowanego, i nie mogę sprawdzić; ale działa, bo loguje wszystko, w tym np wywołanie cmd do otwierania plików podczas startu, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Przeinstalowałem system. Wszystko wróciło do normy i jest już OK.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...