Skocz do zawartości
newuser3

Porzadki w chłodzeniu - dark base 2

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam kompa złozonego w obudowie Dark base pro 900 rev 2, płyta aourus z390 pro, Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO, procek i9 9900K. chciałbym poprawić to i owo i sprawdzić czy wszystko jest podłączone na tip top. Sama obudowa ma 2 wiatraki z przodu które wyrzucają powietrze na zewnątrz i jeden z tyłu który zasysa. Obudowa ma z tyłu hub, podłaczyłem go do plyty głównej poprzez złacze sys fan pump6 (tak było łatwiej) i ustawiłem w biosie na PWM z tym ze nie wiem czy nie powienienem podłączyć pod złacze blisko procesora?

generalnie jest przełącznik na obudowie za wiatraki odpowiedzialny, mam na 0 - cichutko chodzi, dam w prawo - wiatraki się rozkręcaja.

 

Mam dośc dziwne temp. na karcie, w idle po odpaleniu ok 37C jednak gdy w coś pogram (ok 65C) temp zjadą do ok 50C i tak już zostaje - wentylatory karty wtedy przestają się kręcić.

prosiłbym o pomoc - szczególnie w ogarnięciu sterowania wiatrakami w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróć wentylatory.

Te z przodu powinny zasysać powietrze z zewnątrz, a ten z tyły wyrzucać ciepłe powietrze.

 

Skąd masz takie dziwaczne ustawienie? To zupełnie bez sensu, nie dość, że masz w budzie podciśnienie które zasysa cały kurz zewnątrz wszystkimi szczelinami to jeszcze wentylator wlotowy nie ma żadnych filtrów a cały brud zostaje na filtrach wylotowych.

Jesteś pewien, że nie pokićkałeś?

 

Możesz dorzucić wentyl 140mm jeden na górę wylotowy. Ew jeszcze 1 140mm na front.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróć wentylatory.

Te z przodu powinny zasysać powietrze z zewnątrz, a ten z tyły wyrzucać ciepłe powietrze.

 

Skąd masz takie dziwaczne ustawienie? To zupełnie bez sensu, nie dość, że masz w budzie podciśnienie które zasysa cały kurz zewnątrz wszystkimi szczelinami to jeszcze wentylator wlotowy nie ma żadnych filtrów a cały brud zostaje na filtrach wylotowych.

Jesteś pewien, że nie pokićkałeś?

 

Możesz dorzucić wentyl 140mm jeden na górę wylotowy. Ew jeszcze 1 140mm na front.

takie ustawienia miałem, poprawiłem. na fron nie mam juz jak dac bo mam napedy optyczne. od dolu cos tam wsadzac jakis wentylator?

i najwazniejsze - pod co podpiac kontroler z obudowy do plyty? mam podpiety pod zlacze fANPUMP ale chyba powinienem zaraz przy procesorze? obudowa ma dwa przelaczniki od wiatrakow na froncie, cos tam ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie pod co, może być jak masz .

Jam mam podpięty pod SysFan1, ale i tak nie korzystam bo standardowe poziomy mi odpowiadają.

Przełączniki są po to aby zmniejszać obroty wentylatorów, na każdą sekcję możesz ustawić perf/silent w zależności od preferencji. Ja mam wszystkie na Silent, ale jeśli chcesz mieć głodniej to możesz na perf, wtedy obroty wentylatorów nie będą ograniczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie pod co, może być jak masz .

Jam mam podpięty pod SysFan1, ale i tak nie korzystam bo standardowe poziomy mi odpowiadają.

Przełączniki są po to aby zmniejszać obroty wentylatorów, na każdą sekcję możesz ustawić perf/silent w zależności od preferencji. Ja mam wszystkie na Silent, ale jeśli chcesz mieć głodniej to możesz na perf, wtedy obroty wentylatorów nie będą ograniczane.

dzieki za odpowiedz, na obudowie ma msuwak - z tego co widze to przelacza on sterowanei wentylatorami - albo plyta albo ten hub z tylu obudowy? generalnie jak przesune go w prawo to slychac dziwne chrobotanei z wentylatorów. wchodza na wyzsze obroty wtedy

Ustawiając przełączniki "J" na płytce PCB, można wybierać pomiędzy

trybami Cisza i Wydajność niezależnie dla obu tych kanałów. Zgodnie z tymi pozycjami przełączników możliwy

jest zakres prędkości wentylatora 400 – 1040 rpm w trybie Cisza i 800 – 1600 rpm w trybie Wydajność. - pytanie gdzie wtedy zmienic wentylatory?

Edytowane przez newuser3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...