Skocz do zawartości
okciuk

5 1600af - zestaw do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

 

proszę o ocenę. Mam już gtx 1660 super od Gigabyta i dysk. Znalazłem sobie taki zestaw:

 

AMD Ryzen 5 1600 AF

SILENTIUMPC VERO M2 600W BRONZE - pytanie czy może wystarczy 500W? np: be quiet! System Power 9 500W

MSI B450M-A PRO MAX - dużo osób poleca, z tego co czytałem to takie raczej minimum.

THERMALTAKE VERSA H22 BLACK -czemu taka? w sklepie w którym chce to złoży, jest najtańszy sensowny wybór :D

ADATA 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Gammix D10 Black - w xkom mogę wyrwać za 320 zł.

 

to wszystko wyjdzie mnie jakieś 1700 z groszami.

 

jeśli chodzi o ten RAM mam pytanie, czemu to jest takie w ch drogie? Ja zatrzymałem się na 4 GB 1600 cl9. Czy naprawdę potrzebuję tych 3000 MHz? A jak kupię 2333, to co się stanie? Pytam serio. Wiem, że więcej = lepiej, ale w czy przypadku RAM jest to takie ważne?

 

 

pozdrawiam,

Edytowane przez okciuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500w wystarczy ale 600w nie zaszkodzi. Reszta ok. Do Ryzena trzeba brać ramy 3000/3200mhz. 2666mhz tez mogły by być ale 3000mhz za 320zl to dobra cena i nie ma co się zastanawiać. Ostatnio ramy i ssdki poszły ok. 20% w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500w wystarczy ale 600w nie zaszkodzi. Reszta ok. Do Ryzena trzeba brać ramy 3000/3200mhz. 2666mhz tez mogły by być ale 3000mhz za 320zl to dobra cena i nie ma co się zastanawiać. Ostatnio ramy i ssdki poszły ok. 20% w górę.

 

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, da się tego Ryzena podkręcić na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo tylko boxowe chłodzenie jest bardzo słabe i jak chcesz robić oc do 3,9-4ghz to przydałoby się coś lepszego. Nawet AMD spire lub spc spartan, najlepiej coś pokroju fera3.

 

I napięcie 1,3v lub niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo tylko boxowe chłodzenie jest bardzo słabe i jak chcesz robić oc do 3,9-4ghz to przydałoby się coś lepszego. Nawet AMD spire lub spc spartan, najlepiej coś pokroju fera3.

 

I napięcie 1,3v lub niżej.

 

Wszytko jasne. Bardzo dziękuje za pomoc.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...