Skocz do zawartości
Rubeno

Jaka karta do takiego zestawy tak do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,posiadam dany zestaw juz 5 lat i przyszła pora na lekkie zmiany. Zamówiłem juz zasilacz 600 W ,dodatkowe 8 GB ramu i dysk ssd 256 GB.I mam pytanie jaka karte dorzucic tak do 1000 zł ,gdyz "kupiłem" RX580 8GB nitro+ ale na X-komie napisali ze nie ma jej na stanie i narazie nie bedzie. CHciałbym prosić gdyż jestem w tym zielony :D

Specyfikacja: Pamięć GoodRam Play, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (GY1600D364L9/8GDC)

Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 270, 2GB GDDR5 (256-Bit), HDMI, 2xDVI, DP, LITE, OC VERSION (11220-00-20G)

Procesor Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6 MB, BOX (BX80646I54460)

Zasilacz Antec VP 500W (0-761345-06485-9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 Super ale ze względu na procesor, nie wykorzystasz w pełni jej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 Super ale ze względu na procesor, nie wykorzystasz w pełni jej wydajności.

W jakiej grze, w jakiej rozdzielczości nie wykorzysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asassin / Metro / Nowe CoDy / GTA 5/ Wiedzmin itd .... przydałaby się jeszcze zmiana i5 na> i7 47X0/47X0K by nie było mikro ścinek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej grze, w jakiej rozdzielczości nie wykorzysta?

Np BF V w multi :E + to co kolega wcześniej wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny zestaw(i5 4460, 8GB 1600 MHz CL10, 1080p 75 Hz) no i w BF1 MP GTX 970 chodził tak na okolice 60-70%, więc we wszystkich świeższych grach z otwartym światem sobie nie poradzi.

i7 4770 nie podniósł jakoś bardzo FPSu, pomógł za to na stutter, więc do i5 4460 sugeruję 1650 Super.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asassin / Metro / Nowe CoDy / GTA 5/ Wiedzmin itd .... przydałaby się jeszcze zmiana i5 na> i7 47X0/47X0K by nie było mikro ścinek .

Po co mu K jak ma plyte B85? :hmm: W ogole to w takim Asasynie i7 i tak bedzie zaliczac dropy do 45 fps w miejscach procesorowych wiec...Sprzedac i5 i kupic ale zwykla i7 4770 bo i7 4790 jest zauwazalnie drozszy a wiec nieoplacalny

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na B85 nie było nieoficjalnego podkręcania?

Test tanich płyt głównych LGA1150 opartych na układzie Intel B85 (po podkręceniu procesora)

 

Wiedźminie? przecież ta gra ma 5 lat i od 4 nie dostaje patchy ...

 

ludzie, GTX 1660 Super to nic innego jak niegdysiejszy GTX 1070 ...

już ucichł jęk miernego wzrostu wydajności w Turingach? (sławetne 5% względem GTX 1080 ti a RTX 2080S)

 

możesz zwyczajnie kupić sobie inny model RX 580 https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+580;0112-0.htm

lub RX 590 https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+590;0112-0.htm

 

strasznie późno się z tym zebrałeś bo teraz RX 5x0 są wyprzedawane albo już wyprzedane

4 miesiące temu miejsce RX 580 zajął RX 5500 XT https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+5500+xt;0112-0.htm

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 590 jest nieoplacalny. Z tym podkrecaniem na B85 to tylko niektore sie do tego jako tako nadawaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na B85 nie było nieoficjalnego podkręcania?

Test tanich płyt głównych LGA1150 opartych na układzie Intel B85 (po podkręceniu procesora)

 

Wiedźminie? przecież ta gra ma 5 lat i od 4 nie dostaje patchy ...

 

ludzie, GTX 1660 Super to nic innego jak niegdysiejszy GTX 1070 ...

już ucichł jęk miernego wzrostu wydajności w Turingach? (sławetne 5% względem GTX 1080 ti a RTX 2080S)

 

możesz zwyczajnie kupić sobie inny model RX 580 https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+580;0112-0.htm

lub RX 590 https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+590;0112-0.htm

 

strasznie późno się z tym zebrałeś bo teraz RX 5x0 są wyprzedawane albo już wyprzedane

4 miesiące temu miejsce RX 580 zajął RX 5500 XT https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+5500+xt;0112-0.htm

GCN jest stary i za rok pewnie straci wsparcie, RDNA ma obecnie za dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mu K jak ma plyte B85? :hmm: W ogole to w takim Asasynie i7 i tak bedzie zaliczac dropy do 45 fps w miejscach procesorowych wiec...Sprzedac i5 i kupic ale zwykla i7 4770 bo i7 4790 jest zauwazalnie drozszy a wiec nieoplacalny

:thumbup:

 

"K" też trochę podkręci, ale to co najwyżej trochę, miałem tę samą płytę, 4670k @ 4,2ghz @ 1,13V, 4,3 już było nieosiągalne, w dodatku 3 fazy i ograniczenie do 1,2 vcore (chyba, że masz rev. 1.0 w co wątpię).

Ten 4460 to bez przesady że taki wolny, fakt w gierkach mocniej korzystających z CPU będzie trochę nie nadążać, ale dla karty pokroju 1660 super nie będzie aż taką kulą u nogi. Wymiana na jak najtańszą i7 (czy nawet jakiegoś odpowiednika z xeonów) trochę by wspomogła min. fps w gierkach, ale cudów też nie ma co oczekiwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam identyczny procesor i wymieniłem miesiąc temu kartę z Gtx 1050ti na Gtx 1660 super :) . Przyrost klatek nie jest gigantyczny jakieś 10 ,15 klatek w grach typu Battlefield V czy Metro Exodus ale za to zyskałem na stabilności np. w Battlefield V mam zawsze te mityczne 60 klatek na wysokich/ultra. Z tym że mam radę dołóż sobie pamięci do 16 Gb daje to sporą różnice u mnie Battlefront 2 był na 8 GB nie grywalny. I moim zdaniem jednak lepiej dołożyć te 150-200 zł i kupić Gtx1660 super zamiast 1650 super .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GCN jest stary i za rok pewnie straci wsparcie, RDNA ma obecnie za dużo problemów.

a zdajesz sobie sprawę że RDNA ma pełny zestaw instrukcji GCN?

rozwiązanie problemów RDNA to kwestia czasu a nie wszyscy je maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam identyczny procesor i wymieniłem miesiąc temu kartę z Gtx 1050ti na Gtx 1660 super :) . Przyrost klatek nie jest gigantyczny jakieś 10 ,15 klatek w grach typu Battlefield V czy Metro Exodus ale za to zyskałem na stabilności np. w Battlefield V mam zawsze te mityczne 60 klatek na wysokich/ultra. Z tym że mam radę dołóż sobie pamięci do 16 Gb daje to sporą różnice u mnie Battlefront 2 był na 8 GB nie grywalny. I moim zdaniem jednak lepiej dołożyć te 150-200 zł i kupić Gtx1660 super zamiast 1650 super .

Pozdrawiam

W BF V CPU 4/4 aż wyje w multi i nawet 2080Ti dużej różnicy nie zrobi. Ja też gram na wysokich ale w innej rozdzielczości :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...