Skocz do zawartości
Pawllos

Sieć dla dekoderów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam do Was pytanie, może banalne ale chciałbym się dowiedzieć. W chwili obecnej mamy w domu 4 dekodery telewizji (multiroomy itp), które muszą być podłączone do sieci. Czy Waszym zdaniem te dodatkowe urządzenia obciążają sieć w znaczącym stopniu? Czy lepiej jest wydzielić dla nich w jakiś sposób inną sieć i np. udostępnić ograniczoną prędkość? Czy jest to tak marginala sprawa, ze nie ma sensu się bawić?

Pozdrawiam,

Pawllos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby jaką sieć skoro to satelita :hmm::Up_to_s:

Po co muszą być podłączone?

 

Pytam bo ja wcale nie mam połączonego multirooma do neta jeśli o to chodzi bo nie jest to wymagane...a mam CP może u innych operatorów jest wymagane a le tutaj nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby jaką sieć skoro to satelita :hmm::Up_to_s:

Po co muszą być podłączone?

 

Pytam bo ja wcale nie mam połączonego multirooma do neta jeśli o to chodzi bo nie jest to wymagane...a mam CP może u innych operatorów jest wymagane a le tutaj nie

Chyba się pogubiłem... W dzisiejszych czasach telewizja to po prostu internet. Takim samym kabelkiem idzie. U mnie nawet przez fifi-rifi :E

Wygląda to tak, że w ramach sieci domowej telewizja ma swoją własną pochowaną sieć, a w pewnym sensie nad nią znajduje się zwyczajny internet, z którego korzysta się z facebooka, instagrama i innych rozrywek intelektualnych. Sieci te są niezależne, chociaż jak się ktoś postara, można sobie zrobić mały ddos routera i wtedy padnie też telewizja. Kilka razy udało mi się tego dokonać :] Zresztą jak się zajrzy do sieci domowej, telewizory/dekodery widać w niej normalnie, jako urządzenia sieciowe.

Ogólnie rzez biorąc, telewizja nie ma wpływu na internet, bo nie ma na niej żadnych limitów nałożonych przez operatora. Telewizja działa z maksymalną możliwą prędkością łącza. Jakiekolwiek kombinowanie i robienie dla niej osobnej podsieci jest zupełnie bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w N uprawnienia na dekodery z multiroom przechodzily wlasnie po LANie ? Moze o to chodzi autorowi. CP jest zacofany technologiczne i trzeba karty fizycznie przekladac :lol2:

Edytowane przez jacek2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mamy w domu 4 dekodery telewizji (multiroomy itp), które muszą być podłączone do sieci. Czy Waszym zdaniem te dodatkowe urządzenia obciążają sieć w znaczącym stopniu? Czy lepiej jest wydzielić dla nich w jakiś sposób inną sieć i np. udostępnić ograniczoną prędkość? Czy jest to tak marginala sprawa, ze nie ma sensu się bawić?

Zostawić jak jest.

 

Każdy uruchomiony dekoder w trakcie oglądania programu pobiera jakiś tam strumień z internetu (jeśli mówimy o IPTV). Tak samo jak masz kilka urządzeń typu smartfon/tablet/laptop/pc i na każdym ktoś włączy sobie Youtuba. Więc wydzielanie nie ma sensu, bo nie zmniejszy to w żaden sposób obciążenia. Ograniczenie prędkości też nie jest dobrym pomysłem, bo wiąże się z obniżeniem jakości. Jak masz za wolne łącze to po prostu odłączasz dwa dekodery i tyle. Albo oglądasz z gorszą jakością.

 

Natomiast jeśli multiroom polega na konieczności połączenia urządzeń z głównym dekoderem w celu propagacji uprawnień to już w ogóle nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV od Netii i dekoder "ciągnie" między 4 a 10 Mbps (sygnał SD --> HD). Nie wiem, jak to się zachowuje w sytuacji, gdy ktoś ma więcej niż jeden dekoder ale w najgorszym wypadku masz 40 Mbps zajęte, jeżeli korzystasz z 4 i każdy ogląda inny program HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...