Skocz do zawartości
BraWura

Który Radeon 5700 TX do zwodowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad wyborem wersji i zakupem Radeona RX 5700 XT z zastrzeżeniem, że będę chciał postawić na nim blok wodny:

Nie gram specjalnie dużo, wymiana z GTX1070.

 

Modele które rozważam:

 

ASUS RX5700-8G

czy ten model jest tzw. referentem tzn. zrobiony wg założeń producenta, nie okrojona sekcja zasilania, nie znalazłem nigdzie PCB i czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT

ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT

 

Tak, wiem, że TUF ma "gówniane" chłodzenie ram, ale z uwagi na WC jest mi to praktycznie obojętne.

ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC

zastanawiam się czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT

 

Założenia:


  •  
  • nie chce kupować najdroższych modeli bo chłodzenie i tak ściągam, raczej te z tańszych.
  • nie będę bawił się w maksymalne podkręcanie, chciałbym pewnie wgrać przyzwoity bios i zapomnieć - 2-3% wydajności nie robi mi różnicy.
  • na pewno zastosuje chłodzenie wodne - blok na GPU i radiatory na pamięci sekcje + mały nawiew
  • dobrze byłoby gdyby nie było "stickera" plomby gwarancyjnej lub była taka którą można raczej bez problemu zdjąć i w razie czego założyć.
  • dobrze byłoby gdyby miała przyzwoitą sekcję zasilania, nie musi być hardcorowa ale nie okrojona, nie z byle jakich komponentów.
  • może są producenci z dłuższą np 3 letnią gwarancją, pozwalający na ingerencję np wymianę pasty, chłodzenia itp.
  • będę raczej kupował na Amazon (de) ze względu na gwarancję, może nawet ją rozszerzę o rok.

 

Którą wersję wybrać, może ktoś poleci inne modele lub inne miejsca zakupu.

Jak to obecnie jest z flashowaniem wersji zwykłych na XT, loteria czy da się zrobić na każdym (ewentualnie które modele) czy poblokowali możliwość, czy jest potem problem ze zmianą sterownika graficznego?

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bloczek uniwersalny tylko na GPU + radiatorki i luft na VRAM i VRM, to bierz jakąkolwiek, obojętnie, po prostu najtańszą.

 

Referent z pierwszego linka to referent, nic nie okrojone. Referenty AMD mają b dobre PCB.

 

Bios z XT wgrasz bez problemu na każdą kartę, masz obszerny art na TPU.

 

Jak TUF tańszy - bo powszechnie hejtowany - to bierz go, w niczym nie przeszkadza.

 

Stikery są na wszystkich kartach i u nas nikt nie pozwala na legalne zdjęcie stikera i zachowanie GW. Ale zdjęcie takiego stikera i przechowanie go na później to żaden problem. Minuta z suszarką, żeby klej trochę puścił, podważyć kartą papieru - tak, kartką, a nie żyletka ani ostrzem itd. bo sztywny brzeg kartki spokojnie wejdzie pod spód, a nie zniszczy delikatnego stikera. Potem nakleić na przechowanie na papier woskowany, do torebeczki i jak przyjdzie konieczność to z powrotem naklejasz, no ewentualnie dać mikro-kropeleczkę dowolnego kleju do papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem właśnie referenta 5700 bez XT, bo okazało się przy finalizowaniu zakupu, ze XT nie jest dostarczany do naszego kraju w tej cenie, ale o 21Euro więcej, czyli zamiast 359 zrobiło się 380Euro więc powiększyła się różnica między XT a zwykłą ok 250zł.

Jak chcesz bloczek uniwersalny tylko na GPU + radiatorki i luft na VRAM i VRM, to bierz jakąkolwiek, obojętnie, po prostu najtańszą.

 

Minuta z suszarką, żeby klej trochę puścił, podważyć kartą papieru - tak, kartką, a nie żyletka ani ostrzem itd. bo sztywny brzeg kartki spokojnie wejdzie pod spód, a nie zniszczy delikatnego stikera. Potem nakleić na przechowanie na papier woskowany, do torebeczki i jak przyjdzie konieczność to z powrotem naklejasz, no ewentualnie dać mikro-kropeleczkę dowolnego kleju do papieru.

 

Stickery odklejałem już przy pomocy suszarki i nożyka - ale ostatnim razem efekt był kiepski, możesz rozwinąć metodę sztywnej kartki, chodzi w zwykły papier np 80g/m2 ksero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki że tak późno :E

 

Z kartką to chodzi o to, że jak podgrzejesz klej, to sztywny brzeg zwykłej kartki A4 wejdzie pod naklejkę bez jej uszkadzania. Jak nie będzie mógł wejść, to sam się pognie i tyle. Ważne, żeby krawędź była dziewicza. Kartkę trzymasz dwoma dłońmi, lekko rociągającym / maciągającym ruchem. I powolutku "piłujesz", po troszku z każdej strony. W sumie chyba jednak najłatwiej mi to wyszło jak użyłem koperty ozdobnej - konkretnie tej klapki odchylanej. Miała taką delikatnie wycięta falę i w tych zagłębieniach najlepiej pod stikera wchodziła. No i to chyba jednak cieńszy niż papier niż zwykłe A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki że tak późno :E

 

Z kartką to chodzi o to, że jak podgrzejesz klej, to sztywny brzeg zwykłej kartki A4 wejdzie pod naklejkę bez jej uszkadzania. Jak nie będzie mógł wejść, to sam się pognie i tyle. Ważne, żeby krawędź była dziewicza. Kartkę trzymasz dwoma dłońmi, lekko rociągającym / maciągającym ruchem. I powolutku "piłujesz", po troszku z każdej strony. W sumie chyba jednak najłatwiej mi to wyszło jak użyłem koperty ozdobnej - konkretnie tej klapki odchylanej. Miała taką delikatnie wycięta falę i w tych zagłębieniach najlepiej pod stikera wchodziła. No i to chyba jednak cieńszy niż papier niż zwykłe A4.

 

 

Dzięki za odpowiedź. Czasowo w sam raz się wstrzeliłeś, szukałem na YT ale jedynie co ciekawego znalazłem to ściąganie stickerów z wykorzystaniem teflonu (zrobionego nożyka z teflonu), wcześniej oczywiście podgrzanie suszarką/opalarkę. Ale gość większe etykiety ściągał.

W weekend wypróbuje Twój sposób.

-------

Edyta

Znalazłem tą papierową metodę na filmiku - jakby ktoś szukał ;-)

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...