Skocz do zawartości
KameeK

Zanikanie internetu pomimo połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od wczoraj mam problem z internetem. Posiadam Livebox'a od Orange, problem polega na tym, że co jakiś czas internet zanika pomimo tego, że na routerze diody świecą się prawidłowo, a w komputerze nie mam żadnego komunikatu o braku połączenia, po chwili internet wraca do normy. Kabel z routera mam wpięty pod płytę główną ASRock B450 Pro4, płyta jest praktycznie nowa bo mam ją od 3 tygodni. Zmieniałem router na inny i ta sama sytuacja. Niestety nie mam możliwości podpięcia pod zewnętrzną kartę sieciową. Na czacie konsultant powiedział, że może to być problem właśnie z kartą sieciową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu miałem od Orange usługę ADSL po kablu (Neostrada niesławna) i był taki przypadek że losowo zrywało połączenie - winowajcą był uszkodzony kabel w garażu, skąd doprowadzany był net (ojciec coś przestawiał chyba :)) i chłopaki przyjechali, żyły zamienili i prosili żeby nie szaleć bo zaraz nie będzie czego sztukować :). Także jak masz "po drucie" to sprawdź przewód czy gdzieś się nie uszkodził, zaś jeśli światłowód - sprawdź na innym komputerze. Teoretycznie w cenę abonamentu jest wliczony serwis więc ew. jak nie da rady, chłopaki przyjadą i ogarną, po świętach pewnie bo to już Wielki Piątek dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu miałem od Orange usługę ADSL po kablu (Neostrada niesławna) i był taki przypadek że losowo zrywało połączenie - winowajcą był uszkodzony kabel w garażu, skąd doprowadzany był net (ojciec coś przestawiał chyba :)) i chłopaki przyjechali, żyły zamienili i prosili żeby nie szaleć bo zaraz nie będzie czego sztukować :). Także jak masz "po drucie" to sprawdź przewód czy gdzieś się nie uszkodził, zaś jeśli światłowód - sprawdź na innym komputerze. Teoretycznie w cenę abonamentu jest wliczony serwis więc ew. jak nie da rady, chłopaki przyjadą i ogarną, po świętach pewnie bo to już Wielki Piątek dzisiaj...

 

Po zmianie routera z powrotem na Liveboxa póki co jest okej, ewentualnie jak coś się znowu będzie działo to zmienię kable ADSL, bo faktycznie to może być przez to bo ostatnio prostowałem ten kabel bo jest bardzo długi i moze po takim czasie jak był skręcony mogło coś się przerwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...