Skocz do zawartości
Pawrob

Gpu do ryzen 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje karty graficznej do takiego zestawu:

CPU Ryzen 5 1600

Mobo gigabyte b450m ds3h

ram hyperX fury 8gb/ bedzie zmiana na Ballistix sport lt 16gb 3000mhz

Zasilacz SPC vero l2 500W

Obudowa SPC Signum sg1

 

Zastanawiałem sie nad RTX 2060 super, niestety ceny poszły w górę i chyba już się nie zdecyduję na nią. Zasilacz chyba też by nie podołał ?

Schodząc niżej zastanawiam sie między gtx 1660 super a rtx 2060. Nie rozeznaje się totalnie w temperaturach modeli od poszczególnych producentów ani ich kulturze pracy dlatego prosiłbym o polecenie jakiegoś modelu. Zależy mi na w miarę możliwości ciszy. Budżet to około +/- 1400zł. Zastosowanie gry oczywiście, rdr2, cyberpunk w przyszłości, w 60hz w 1080p. Jak te karty będą się starzeć ? Może warto poczekać do września, na coś ciekawszego, ewentualnie spadek cen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wsadzisz zwykla RTX 2060 to bez OC cpu/ram procesor bedzie wasikm gardlem ale po OC powinno byc ok.

 

Aczkolwiek do takich gier jak RDR2 czy Cyberpunk to bralbym 2060S bo to sa/beda gry mocno siedzace na gpu. Pobaw sie w OC ww komponentow i powinno byc dobrze.

 

Czekac mozesz do spadku cen ale moze to predko nie nastapic, teraz zawachania w gospodarce to dobry powod do trzymania cen i pewnie dlugo bedzie sie to ciagnelo. I pytanie czy potrzebujesz gpu na juz??

 

https://www.youtube.com/watch?v=-9vpcpbYqeA

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a przyjmując że w przyszłości będę zmieniał na ryzen 5 3600 ? Myślę ze i taka zmiana nastąpi :P

 

I czy ten zasilacz starczy do 2060/2060s ?

 

Właśnie na juz tak bardzo nie potrzebuję, chciałbym sie rozeznać co tutaj ma sens, ale też nie wydawać bardzo dużo, to nadal tylko komputer :P

Edytowane przez Pawrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najlepsze GPU na jakie cie stac. kupisz teraz srednia karte potem zmienisz procka i bedzie znowu problem bo masz slaba karte. nie sluchaj gadania o tym ze karta za mocna itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawrob nie ma obaw o zasilacz, co do GPU jakiś czas temu w dobrej cenie był RTX 2070 Dual od Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to właściwie rozwiewa moje pytania :lol2: Dziekuje bardzo za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to właściwie rozwiewa moje pytania :lol2: Dziekuje bardzo za podpowiedzi

mam u siebie 500w OCZ i procesor mocno podkręcony więc u Ciebie na 2060 będzie ze 100w mniej poboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 500w OCZ i procesor mocno podkręcony więc u Ciebie na 2060 będzie ze 100w mniej poboru

 

Dobrze to słyszeć, zgaduję ze po zmianie na 5 3600 i OC juz tak swobodnie by nie było i trzeba by bylo zmienić na cos mocniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie za jakis czas wrzucisz 4600 ryska ale jakiego bys nie uzyl procesora, karty graficznej warto zadbac o OC ramu bo tutaj bedzie kluczowe ogniwo i mocny/lub slaby punkt wykorzystania reszty podzespolow.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a przyjmując że w przyszłości będę zmieniał na ryzen 5 3600 ? Myślę ze i taka zmiana nastąpi :P

 

Ja bym poczekał do września na premierę serii 4xxx + OC 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja i tak wcześniej niż we wrześniu bym nie zmieniał procesora a jak maja wyjść 4xxx to czemu nie pójść w tę stronę, płyta chyba udźwignie. Ramu jeszcze nie kupiłem, cały czas mam problem z moim obecnym, nie idzie więcej niż 2400 a każda zmiana w biosie kończy się 3x restartem. Dlatego wybór ramu to cały czas kwestia otwarta, w okolicach 400zł powiedzmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale balistix i krecic, masz do nich wiele poradnikow i ryzen kalkulator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, właśnie je najbardziej brałem pod uwagę :D Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...