Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój komputer składa się z tego co jest w podpisie ;)

Zmieniłem miesiąc temu płytę główną, ram, procesor oraz kartę graficzną. Po zmianie podczas grania w WOT zasilacz oddaje dużo ciepła, a że mam komputer pod biurkiem to ciepło mi w nogi, to trochę irytujące.

Mam dołożony wentylator do obudowy aby dodatkowo wyciągał powietrze ze środka.

Myślałem nad nową obudową idealna by była ta https://www.x-kom.pl/p/381992-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black.html tylko jest za wysoka. Wysokość jaką mam na miejsce dla komputera to 55cm, i w przypadku tej obudowy zostaje mi 5 cm na podłączenie do portów USB. Następnym ograniczeniem jest szerokość 21cm. Ciężko znaleźć obudowę aby miała miejsce na 2 x ssd, 2 x hdd i napęd dvd.

A może powinienem zmienić zasilacz na mocniejszy?

Ciepłe powietrze leci tylko z zasilacza podczas grania, pozostałe komponenty są zimne.

Poproszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zestaw jak w sygnaturce?

 

Realnie żeby skorzystać na zmianie zasilacza musiałbyś wziąć coś z min. goldem. Najtańszym sensownym zasilaczem z certyfikatem Gold jest Supremo L2 550W, w sumie jak znalazł w taki zestaw

 

Jakbyś chciał z kolegi zmienić obudowę to Signum SG1 zgodnie ze specką na stronie producenta jest szeroki na 205 mm, wysoki na 447 mm (czyli już 5 cm mniej od RG4) więc można się nad nim zastanowić. Ew. dokupić wentylatorów do niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój komputer składa się z tego co jest w podpisie ;)

Zmieniłem miesiąc temu płytę główną, ram, procesor oraz kartę graficzną. Po zmianie podczas grania w WOT zasilacz oddaje dużo ciepła, a że mam komputer pod biurkiem to ciepło mi w nogi, to trochę irytujące.

Mam dołożony wentylator do obudowy aby dodatkowo wyciągał powietrze ze środka.

Myślałem nad nową obudową idealna by była ta https://www.x-kom.pl/p/381992-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black.html tylko jest za wysoka. Wysokość jaką mam na miejsce dla komputera to 55cm, i w przypadku tej obudowy zostaje mi 5 cm na podłączenie do portów USB. Następnym ograniczeniem jest szerokość 21cm. Ciężko znaleźć obudowę aby miała miejsce na 2 x ssd, 2 x hdd i napęd dvd.

A może powinienem zmienić zasilacz na mocniejszy?

Ciepłe powietrze leci tylko z zasilacza podczas grania, pozostałe komponenty są zimne.

Poproszę o poradę.

Jeżeli napęd DVD nie jest must-have, to rozważ SG1 TG mieści się, zmieścisz 2xSSD i 2x HDD i jest świetnie wentylowana. Napęd DVD zawsze możesz dokupić na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wyciąga w takiej konfiguracji większość ciepłego powietrza z obudowy więc żadna niespodzianka. Zmiana zasilacza bez sensu, rozglądaj się za nową obudową... Jakie masz temperatury procesora na tym Spartanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wentyli w tym Centurionie ?

 

Nie masz jakiejś mega mocnej konfiguracji by ta obudowa nie wystarczyła. Wrzuć wentyle dodatkowe: 1 na tylną ściankę ( wydmuch ) oraz 2 na ściankę boczną -z nadmuchem na kartę graficzną.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd dvd musi być. Pograłem teraz 10 minut i temperatura procesora w grze sprawdzone Core Temp wynosi 61 stopni to jest dobrze?

 

Znalazłem taką obudowę https://www.x-kom.pl/p/398127-obudowa-do-komputera-modecom-oberon-pro-glass-usb-30-czarna.html parametrami mi pasuje. Dodałbym jeszcze jeden wentylator z przodu od dołu i chyba by było dobrze?

 

W obudowie mam dwa wentylatory jeden oryginalny z przodu i dołożyłem jeden z tyłu na wylot.

 

15 minut occt i temperatura procesora 72 stopnie.

Edytowane przez michalsoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd dvd musi być. Pograłem teraz 10 minut i temperatura procesora w grze sprawdzone Core Temp wynosi 61 stopni to jest dobrze?

 

Znalazłem taką obudowę https://www.x-kom.pl/p/398127-obudowa-do-komputera-modecom-oberon-pro-glass-usb-30-czarna.html parametrami mi pasuje. Dodałbym jeszcze jeden wentylator z przodu od dołu i chyba by było dobrze?

 

W obudowie mam dwa wentylatory jeden oryginalny z przodu i dołożyłem jeden z tyłu na wylot.

 

15 minut occt i temperatura procesora 72 stopnie.

 

Oberon to średniak. Taki no... kiepski średniak. Aż tak często korzystasz z napędu?

 

Ew. weź RG4 i dokup sobie HUB USB żeby wyprowadzić go jakoś ładnie na biurko :D wtedy ilość miejsca na pendrive nie robi problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oberon to średniak. Taki no... kiepski średniak.

Testowałem te Oberony. Całkiem fajne obudowy. Zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i wizualnym. W tej cenie wręcz bardzo fajne, choć osobiście wybrałbym wersję bez okna (Oberon Pro LE) ale to oczywiście kwestia gustu.

Oczywiście zalecany montaż 2 wentylatorów 12 cm na przedzie (przy wersji z napędem optycznym) lub 3 wentylatorów, gdy nie montujemy napędu (montaż napędu uniemożliwia zamontowanie trzeciego wentylatora na froncie).

Oczywiście są lepsze obudowy ale też i dużo droższe.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem powyższą obudowę, nawet ładnie wygląda z szybą, tylko trochę gimnastyki było z przeprowadzaniem kabli i podłączeniem wszystkiego.

 

Jak pisałem wcześniej o dużej ilości ciepła to myślałem, że to zasilacz, po zmianie obudowy okazało się, że winnym oddawania tyle ciepła jest karta graficzna. Sprawdziłem temperatury podczas gry i mam 63 stopnie podczas grania.

 

Zamontowałem dodatkowy wentylator na górę 120mm i przy włączonym nawiewie na połowę chyba wentylatory nie dają radę wyciągnąć ciepłego powietrza i znowu mi ciepło w nogi :mad: Jak włączę wentylatory na max to strasznie głośno działają i to jest irytujące ale ciepło lepiej się rozchodzi. Więc albo ciepło w nogi albo głośno.

 

Myślałem aby zmienić wentylatory na front dać 2x140 i dodać jeszcze jeden 120 na top. Druga sprawa chciałbym też kupić wentylatory z podświetleniem, nie jakieś pstrokate może być jeden kolor aby nie było tandety. Od frontu nie potrzebuje podświetlenia tylko w środku obudowy.

 

Możecie polecić w miarę tanie i wydajne wentylatory aby dobrze chłodziły i miały duży przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem powyższą obudowę, nawet ładnie wygląda z szybą, tylko trochę gimnastyki było z przeprowadzaniem kabli i podłączeniem wszystkiego.

 

Jak pisałem wcześniej o dużej ilości ciepła to myślałem, że to zasilacz, po zmianie obudowy okazało się, że winnym oddawania tyle ciepła jest karta graficzna. Sprawdziłem temperatury podczas gry i mam 63 stopnie podczas grania.

 

Zamontowałem dodatkowy wentylator na górę 120mm i przy włączonym nawiewie na połowę chyba wentylatory nie dają radę wyciągnąć ciepłego powietrza i znowu mi ciepło w nogi :mad: Jak włączę wentylatory na max to strasznie głośno działają i to jest irytujące ale ciepło lepiej się rozchodzi. Więc albo ciepło w nogi albo głośno.

 

Myślałem aby zmienić wentylatory na front dać 2x140 i dodać jeszcze jeden 120 na top. Druga sprawa chciałbym też kupić wentylatory z podświetleniem, nie jakieś pstrokate może być jeden kolor aby nie było tandety. Od frontu nie potrzebuje podświetlenia tylko w środku obudowy.

 

Możecie polecić w miarę tanie i wydajne wentylatory aby dobrze chłodziły i miały duży przepływ powietrza.

Ustaw sobie obroty wentylatorów w biosie (podłącz je pod płytę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie po to kupiłem obudowę z szybą aby teraz mieć znowu plątaninę kabli :kwasny:

 

Myślę, że kupię 2 x 140 i jeden led 120 i może będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie po to kupiłem obudowę z szybą aby teraz mieć znowu plątaninę kabli :kwasny:

 

Myślę, że kupię 2 x 140 i jeden led 120 i może będzie lepiej.

Ja mam u siebie w budzie 6 wentylatorów (nie licząc tego od CPU) i problemu ze schowaniem kabli nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że masz taką sama obudowę :D Ja mam aktualnie tylko jeden dodatkowy wentylator 120 na topie. Jakbym kupił 120 led jedną to bym miał 5 wentylatorów, podpowiedz które masz podpięte do płyty głównej. W mojej płycie są podobno 4 wejścia na wentylatory, na szybko trzy znalazłem, to i tak jeden wentylator będę musiał mieć podpięty do włącznika w obudowie.

 

A i mam podłączenie do wentylatora chłodzenia wodnego mogę tam podłączyć zwykły wentylator?

Edytowane przez michalsoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że masz taką sama obudowę :D Ja mam aktualnie tylko jeden dodatkowy wentylator 120 na topie. Jakbym kupił 120 led jedną to bym miał 5 wentylatorów, podpowiedz które masz podpięte do płyty głównej. W mojej płycie są podobno 4 wejścia na wentylatory, na szybko trzy znalazłem, to i tak jeden wentylator będę musiał mieć podpięty do włącznika w obudowie.

 

A i mam podłączenie do wentylatora chłodzenia wodnego mogę tam podłączyć zwykły wentylator?

Poszukaj w instrukcji płyty gdzie dokładnie są te złącza. 3 wentylatory mam podłączone pod kontroler z obudowy na niskie obroty (2x góra + dolny), 3 pozostałe pod płytę (przedni, tylny i wyciągający z procesora - mam dwa na chłodzeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem :D podpiąłem wszystkie 4 wentylatory do płyty głównej i jest o wiele lepiej, nie bucha mi ciepłym powietrzem oraz jest cicho.

 

4 wentylator wyjąłem z starej budy ma parę ładnych lat i chcę go zmienić na nowy led.

 

Więc ostatecznie potrzebuje 2 x 120 led możesz coś polecić? W miarę dobre i tanie oraz żeby świeciły jednym kolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...