Skocz do zawartości
CZARNA ELKA

Dużo fps, brak płynnego obrazu w niektórych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer służy mi głównie do grania w kompetetywne fpsy głównie cs:go, do czego w zupełności wystarczał (podzespoły na dole). Gra chodzi płynnie bez większych problemów wyciągam te 150+ klatek, znudzony CSem ucieszyłem się gdy pojawiły się wymagania VALORANT i okazało się, że mój komputer powinien spokojnie udźwignąć tę grę. Problem pojawia się tutaj, otóż gra pomimo stałych ~200 fps laguje, nie mam żadnych dłuższych zacięć lecz obraz podczas poruszania myszką nie jest płynny tak jak w cs. Podczas gwałtownych ruchów myszką można zauważyć (patrząc na jakąś linię, tak będzie najprościej to wyjaśnić), że góra ekranu nie jest zsynchronizowana z dołem i linia zniekształca się w CSie czegoś takiego nie mogę zauważyć. Mysz sprawia wrażenie ciężkiej i nie można wykonywać nią szybkich dokładnych ruchów. Problem taki miałem jeszcze tylko w Apex Legends i w R6. W R6 udało naprawić się to wgrywając windows 10 zamiast 7, w Apexie niestety nie dało to nic.

 

Nie wiem co może być przyczyną spędziłem już jakieś 20h szukając odpowiedzi w internecie (formatowałem system 2x, wgrywałem najnowsze strowniki itd.).

Mój PC:

Windows 10

i5 2500k

gigabyte gtx 1050

16GB ram

płyta główna DELL optiplex 990

zasilacz nieznany ale cud techniki to to nie jest. Wiem tylko że jest dosyć stary.

 

Proszę o pomoc bo chyba tylko tyle mogę :P

Edytowane przez CZARNA ELKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz vsync zobaczymy co się stanie, potem spróbuj wyciągnąć kostkę ram. Napisz do rito z problemem, może jest znany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz vsync zobaczymy co się stanie, potem spróbuj wyciągnąć kostkę ram. Napisz do rito z problemem, może jest znany.

Włączyłem Vsync nie dało to nic gra jeszcze bardziej zacinała, Do rito też napisałem na razie czekam na odpowiedź. Wyciągnę ram zobaczymy co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz vsync zobaczymy co się stanie, potem spróbuj wyciągnąć kostkę ram. Napisz do rito z problemem, może jest znany.

Wyjęcie ramu też nie zmienia niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem Vsync nie dało to nic gra jeszcze bardziej zacinała, Do rito też napisałem na razie czekam na odpowiedź. Wyciągnę ram zobaczymy co się stanie.

Może to jest spowodowane lagiem, jaki masz internet? Czy w tej grze da się grać z botami? Jak tak to zagraj z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest spowodowane lagiem, jaki masz internet? Czy w tej grze da się grać z botami? Jak tak to zagraj z nimi.

Internet mam 100/50 w grze mam zawsze około 30 pingu, na botach sytuacja jest taka sama. Jest szansa że format dysku pomoże, nie robiłem tego jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, wygląda na to że po prostu masz pecha i ta gra ma jakiś problem z twoją konfiguracją. Możliwe że z którąś wersją sterowników lub patchem do gry problem zniknie. Chociaż ten apex i r6 mnie jeszcze zastanawia. Może coś z twoją kartą jest nie do końca. Możesz próbować jeszcze starszych wersji sterowników. Na przykład takich z początku premiery kart gtx 2xxx. W przypadku radeonów to czasem pomaga. Nie wiem jak będzie tutaj. Jak karta jest podkręcona to ją odkręć. Możesz spróbować uv karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże w zdiagnozowaniu problemu ale na nagraniu nie widać zacięć ani zdesynchronizowanego dołu ekranu z górą.

Edytowane przez CZARNA ELKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wg mnie odpowiedz jest taka ze to po prostu slaby sprzet. Ja gram w valoranta na rtx2070s r5 3600 i podczas dynamicznej akcji na niskich ustawieniach fpsy spadaja do 120-130 i wowczas tez występuje u mnie problem jaki opisales wyzej. Nigdy nie uwierze ze masz stale 200 fpsow :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...