Skocz do zawartości
Patron95

Program który wykryje sterowniki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam komputer od lat, zrobiłem format bo już strasznie zaczął zamulac (ale dało się na nim działać, po prostu gry zaczęły mieć mniej FPS). Po formacie na Windows 10 pro, kliknąłem na Windows update ktory wykrył i pobrał sterowniki które wskazał. Później znalazłem na necie sterowniki do karty graficznej radeon HD 6670 i też je zainstalowałem. Po wszystkim pobrałem jeszcze driver booster który też jakieś tam 10 sterowników zainstalował. Ostatecznie komputer działa jeszcze gorzej i nawet YouTube zamula. Ktoś zna dobry program, który sprawdzi wszystko na kompie i sam znajdzie najlepsze sterowniki i je pobierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej wejść w menedżer urządzeń i kliknąć na każdym trójkącie ostrzegawczym, żeby zaktualizował sterowniki. powinien wszystkie sterowniki zaciągnąć sam. też od karty graficznej niech zaktualizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który też jakieś tam 10 sterowników zainstalował.
:E Te wszystkie programy są o kant tylka rozbić. Sterowniki instaluje się samemu, najlepiej ze strony producenta zamiast ufać automatom, które potrafią stworzyć więcej problemów niż korzyści. Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z takich programów,aktualizujących,optymalizujących itp.Raz się takimi bawiłem,to jedyne co mi zostało to na nowo system stawiać,omijać szerokim łukiem.

Jeśli nie masz,to wygląda na to że wszystko jest w porządku,brak problemów i aktualne.

 

Po wszystkim pobrałem jeszcze driver booster który też jakieś tam 10 sterowników zainstalował. Ostatecznie komputer działa jeszcze gorzej i nawet YouTube zamula.

 

Nie dość ze ci pobrał sterowniki,nie wiadomo skąd,to pewnie narobił ci syfu w systemie,wgrywając dodatkowo wirusy,robaki itp.Przeskanuj sobie komputer defenderem w win10 oraz MalwareBytes,powinny ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może komputer wolno chodził nie przez wiek systemu czy sterowniki tylko dlatego, że się przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z takich programów,aktualizujących,optymalizujących itp.Raz się takimi bawiłem,to jedyne co mi zostało to na nowo system stawiać,omijać szerokim łukiem.

Jeśli nie masz,to wygląda na to że wszystko jest w porządku,brak problemów i aktualne.

 

 

 

Nie dość ze ci pobrał sterowniki,nie wiadomo skąd,to pewnie narobił ci syfu w systemie,wgrywając dodatkowo wirusy,robaki itp.Przeskanuj sobie komputer defenderem w win10 oraz MalwareBytes,powinny ci pomóc.

 

Tak zacinał zanim pobrałem ten booster. Po pobraniu boostera nic się nie zmieniło i jak zamulał tak zamula dalej

 

A może komputer wolno chodził nie przez wiek systemu czy sterowniki tylko dlatego, że się przegrzewa?

 

Ale przed formatem nie było tak źle jak teraz. I on zamula już po uruchomieniu go

 

Możliwe, że komputer jest za stary ma ten system? Ma on z 13 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zacinał zanim pobrałem ten booster. Po pobraniu boostera nic się nie zmieniło i jak zamulał tak zamula dalej

 

 

 

Ale przed formatem nie było tak źle jak teraz. I on zamula już po uruchomieniu go

 

Możliwe, że komputer jest za stary ma ten system? Ma on z 13 lat

Dlatego temat powinieneś zacząć od podania specyfikacji komputera.

 

13 letni staruszek, którego dodatkowo zapchałes nie wiadomo czym korzystając driver boostera. Do tego, jak ktoś już zauważył, komputer się może po prostu przegrzewać a i podejrzewam że dysku SSD to ty też w nim nie masz.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego temat powinieneś zacząć od podania specyfikacji komputera.

 

13 letni staruszek, którego dodatkowo zapchałes nie wiadomo czym korzystając driver boostera. Do tego, jak ktoś już zauważył, komputer się może po prostu przegrzewać a i podejrzewam że dysku SSD to ty też w nim nie masz.

 

Tak jak pisałem wyżej, działa tak samo po użyciu boostera jak i przed użyciem go. Co do przegrzewania, też napisałem że on zacina od początku, od samego pojawienia się pulpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury. To dużo czasu nie zajmie, a od razu będzie można wykluczyć jeden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewamm, ze win 10 nie bedzie juz dobrze chodzil na starym sprzecie. ja tak miałem. win7 elegancko chodzil, zachcialo mi sie win10 i nie do uzytku bylo niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przy najbliższej okazji zainstaluję 7 z powrotem... Jakby problem pojawiał się dalej, to dam znać tu lub w nowym temacie. Na tę chwilę dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątka akurat potrafi bardzo przyzwoicie działać nawet na starych komputerach. Szczerze mówiąc, skoro chwytasz się za takie programy jak driver booster, to tak naprawdę nie wiadomo co Ci w tym komputerze/systemie siedzi i jak bardzo zapchany, albo jak słabo skonfigurowany jest system "od początku".

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątka akurat potrafi bardzo przyzwoicie działać nawet na starych komputerach. Szczerze mówiąc, skoro chwytasz się za takie programy jak driver booster, to tak naprawdę nie wiadomo co Ci w tym komputerze/systemie siedzi i jak bardzo zapchany, albo jak słabo skonfigurowany jest system "od początku".

 

To jest Core 2 Duo E6300. To ja się nie dziwię że się Windows 10 muli.

 

Ja proponuję instalację np. Xubuntu lub jak musi być Windows 10 to instalować wersję 32 bit. Jest trochę szybsza na takich starych maszynach.

 

Jeżeli chipset płyty na to pozwoli to proponuję podmianę procesora na Core 2 Duo E8500 - będzie zdecydowanie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często mam styczność ze starcami jak właśnie c2d, czy jakieś stare athlony i amd apu. Na w jednym (e6550) jest zaledwie 4GB pamięć ram i wyobraź sobie ze chodzi to całkiem przyzwoicie, bo boosta daje mu SSD. Dla tego, bez względu na wiek sprzętu, zawsze warto zainwestować w choćby najmniejszy i najwolniejszy dysk SSD. Wszelkie kłopoty z "muleniem" jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
    • Miałem przyjemność poznać tę panią osobiście i wiem jak ciężko ją pokonać więc dla mnie trzeba mieć skila 😄.Widziałem kiedyś film na YT jak ktoś pokonał Midira nie lvl postacią jakimś sztyletem zwykłym.Dla mnie takie akcje 🤯,mistrzostwo świata i okolic .
    • Czasami zasadnym jest częściowe cytowanie rozbudowanego posta nawet tego bezpośrednio wyżej, aby było wiadomo to jakiej jego części wypowiedzi się odnosimy, zwłaszcza jak ktoś pisze duże laboraty, ale widać jest to jedno z najwyższych przewinień tutaj - spoko,  Wasz cyrk Wasze małpy.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...