Skocz do zawartości
MasloMlg

Awaria komputera l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z komputerem. Chodzi o wyłączanie się po kilkunastominutowym obciążeniu. Po ponownym włączeniu brak obrazu na monitorze oraz wentylatory od chłodzenia procesora i karty graficznej się nie kręcą. Powoli metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że winny jest albo zasilacz albo płyta główna.

 

Specyfikacja:

Gigabyte H81M-S2V

I3-4130

8 GB ram Crucial w dwóch kościach

MSI GTX 750 TI

SPC Vero L2 500W

Może ktoś będzie umiał pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim opisie raczej stawiałbym mobasa.

 

Twój zestaw nie jest wyzwaniem dla tego zasilacza. Powiedz czy TYLKO pod obciążeniem czy jednak zdarzało mu się wyłączyć pod idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod obciążeniem i to raczej dłuższym

Jakie już podjąłeś kroki w celu diagnozy problemu? Możliwie najdokładniej je opisz, żebyśmy nie dublowali pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałem albo odpinałem wszystko oprócz płyty głównej, procesora i zasilacza bo nie mam w domu niczego co by pasowało ani nie mam od kogo pożyczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącza się po jakimś czasie czy już tak zostało? Sprzęt był czyszczony? była zmieniana pasta? Jak z temperaturami?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ustępuje po kilku godzinach. Sprzęt wyczyszczony, przedmuchany, pasta wymieniona tydzień temu. Temperatury w normie.

 

Ogólnie to włącza się minutę po resecie ale jak pisałem komp pracuje ale nie kręcą się wentylatory od chłodzenia procka i grafiki oraz brak obrazu na monitorze. Po kilku godzinach jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może na płycie jakieś zimne luty, jakieś połączenia się przerywają podczas zmian temperatury. Trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Ram też przekładałem ale brak efektu. Muszę pożyczyć ten zasilacz od kogoś i wtedy będę na 100% pewny że to płyta. Bo teraz w ogóle nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij chłodzenie z procka, uruchom i sprawdź, czy się nagrzewa - jeśli robi się gorący, to znaczy, że zasilacz sprawny i płyta do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...