Skocz do zawartości
lopa97

Rozdzielacz RJ45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Pytanie jest następujące : Mam w pokoju komputer stacjonarny i laptopa . Z kuchni przez listwy i grubą betonowa ścianę idzie kabel internetowy (zwykły kabel, żadna kat.6 jak w serwerowniach czy coś) od routera do stacjonarnego komputera . I teraz, chciałbym podłączyć drugim kablem laptopa do internetu , urządzeniem typu adapter, rozdzielacz kabli RJ45. ( https://allegro.pl/oferta/adapter-rozdzielacz-kat5e-lan-2x-rj45-splitter-ftp-8950418172 ) z niego wyjdą kable do stacjonarki i laptopa. A jak będzie potrzeba to jeden z nich pójdzie do PS4 Pro czy TV .

 

 

 

Pytanie czy to odpali, czy będą jakieś duże straty na sygnale ? Nie chce rozwalać ściany,listew w kuchni żeby ciągać nowy kabel czy dwa . Takie mamy czasy ,ze z pokoju zrobiło się biuro i chciałbym to jakoś ogarnąć,bo na wi-fi laptop coś czasem zrywa połączenie , a ile taki stan będzie trwał to ciężko określić .

 

 

 

Nie wiem jakie dane do tego sa potrzebne , czy w ogóle, wiec śmiało pytać,krzyczeć itd :)

 

 

 

Na speedtest.pl internet na kablu ma : Pobieranie 240 MB/s , Wysyłanie 20MB/s , Ping 11Ms

 

Na Wi-Fi w laptopie : Pobieranie : jest różnie, od 0.90Mb/s do 7 Mb/s ( są spadki ciagle na testach , a dość często rozłącza go na chwile i pojawia się znowu,albo nie łączy się już później sam ) , Wysyłanie od 16,17 Mb/s do 21,22 Mb/s . Ping 20Ms.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam i zdroooooowia życzę,udanych i szczęśliwych świąt mimo sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A troszkę jaśniej można poprosić ? :) Zielony jestem w tych sprawach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory miałbym wybrac w takim razie ? Czym sie kierowac, na co zwrócic uwage ?

Rozumiem ,ze jak podłącze do tego wiecej urzadzen potrzebujacych internetu,kabli to bedzie wieksza strata na sygnale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś jednostki. Speedtest podaje wyniki w Mbps a nie w MB/s. To jest ośmiokrotna różnica i w praktyce oznaczało by, że potrzebujesz switcha 10 Gbps, bo masz internet 2 Gbps download i 160 Mbps upload.

W praktyce strzelam, że prędzej masz coś w okolicach 300 Mbps down/ 20 Mbps up, więc dowolny gigabitowy switch powinien wystarczyć.

Ja mam dwa TL-SG108 i działają jak trzeba. Jak potrzebujesz większej ilości portów, kup większy. Jak mniejszej, kup mniejszy. Osobie, która nie zna się na sieciach zarządzalny switch nie jest w ogóle potrzebny, więc nie ma sensu pakować się w droższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dziękuje, bardzo fajnie wyjaśnione :)

 

Mam dokładnie 300Mbps internet z upc. Ale pod router podłączone są teraz dwa laptopy na wi-fi i jeden laptop i dwa stacjonarne na kablu ...

Pytanie jednak jeszcze mam :)

 

Czy takie coś może być ? https://proline.pl/tp-link-tl-sg1008d-switch-8x10-100-1000mbps-p932088

 

I drugie pytanie :)

 

Jakiej mogę się spodziewać prędkości po podłączeniu do tego swicha dwóch urządzeń ( laptopa i stacjonarki) ?

Lub czterech ( laptop,stacjonarka, TV, PS4 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinien ograniczać. Nie przy takich prędkościach.

A co do modelu to nie znam go, więc się nie wypowiem. Powinien ma porty gigabitowe, więc powinien być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne . Serdecznie dziękuje za wyjaśnienia i szybką reakcje :) zamawiam i będę testował :)

Jeszcze raz wielkie dzięki i życzę zdrowia i udanych świat :)

 

pzdr

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...