Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że pod kątem VRM zauważalnie lepsza, ale zapewne też droższa.

 

Czyli nadal Asus będzie bezkonkurencyjny w swojej cenie. Może akurat ten Tomahawk poleci w Polsce za lekko niżej tysiaka, ale chyba nie ma co liczyć na cuda xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aorus x570 master oraz 3950x-czy konieczne jest zasilenie pyty poprzez 2x8pin eps,czy jedno wystarczy?

 

Ma ktos ta plyte,jakies wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz jakiegoś ekstremalnego OC z LN2 to jedna wtyczka w zupeności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płyty Asusa x570 tuf Gaming Plus to z tymi płytami są dziwne sprawy, jedni mają po ponad 2000 rmp w spoczynku na wentylatorze chipsetu, a inni w tym ja niezależnie czy jest stres czy spoczynek mam od 800 do max 1500 rmp i może max jakie temperatury na chipsecie zaobserwowałem to 57 stopni, może mi się tak dobra sztuka tego Mobo trafiła, no ale dużo ludzi właśnie narzeka na ten wentylator i temperatury chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić jakie biosy mają, w wielu wcześniejszych nie tylko Asusa sterowania wentylatorem chipsetu nie było, albo było kijowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz jakiegoś ekstremalnego OC z LN2 to jedna wtyczka w zupeności wystarczy.

 

 

Wziąłem tego Mastera.

Po kilkunastu latach powrót do amd... Czuję się dziwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że będę kontynuował wątek, czyli poszukiwanie odpowiedniej płyty pod Ryzen 3900x/3950x.

 

Tym razem trochę inne wymagania:

 

- płyta pod stację roboczą do pracy (programowanie, kilka dysków skonfigurowanych w RAID, stabilna, bezawaryjna)

- nie będzie służyła do gier

- nie będzie żadnego podkręcania

- format ATX lub większy

- najlepiej jakby miała prosty design bez żadnych bajerów typu RGB i tym podobnych (aczkolwiek nie będzie problemu jeśli będą, po prostu i tak nie będą używane)

- cena nie gra roli (jeśli w taką płytę warto zainwestować)

- płyta na lata, a może i nawet dekady

- ponieważ ma być długowieczna, więc dobrze by było, gdyby posiadała, jak najwięcej złącz i funkcji, które być może przydadzą się w przyszłości

 

 

Jak do tej pory rozważam jedną z 6 płyt:

 

Asus Pro WS X570-ACE - Asus Pro WS X570-ACE

 

MSI Prestige X570 Creation - MSI Prestige X570 Creation

 

MSI MEG X570 ACE - MSI MEG X570 ACE

 

Gigabyte X570 AORUS EXTREME/MASTER/ULTRA - Gigabyte X570 AORUS EXTREME/MASTER/ULTRA

 

 

Sprzęt zamierzam składać pod koniec roku, więc mam jeszcze dużo czasu na zastanowienie się.

 

Co byście wybrali z mojej listy? A może coś innego?

 

Być może do tego czasu wyjdzie coś nowego, co będzie warte kupna, ale raczej wątpię by było to pod X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z listy co podałeś najlepsza to Gigabyte Aorus Xtreme. Ale nieszczególnie opłacalna, ma kupę bajerów, ale kosztuje krocie.

Na drugim miejscu Master.

 

Szczerze to wystarczy Ci raczej tańsza płyta.

Pod koniec roku to wtedy zerknij co będzie. Może wyjdą już X670 bez wentylatorka.

Kwestia czy porzebujesz np. 5/10 GB ethernetu, Wifi oraz czy zależy Ci na jakości dźwięku.

Oraz liczbie złączy m.2.

 

Tak to fajną płytą jest MSI ACE.

 

Z typowo roboczych no to jest Asus WS, ale ogólnie one też są drogie wyposażone przeciętnie i nie wiem czy Asus w końcu ogarnął sterowanie wentylem PCH w biosie.

Poczekałbym z decyzją do czasu jak będziesz kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...