Skocz do zawartości
scyther94

Xbox one X czy PS4 slim

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy,

 

wiem, że temat był wałkowany wielokrotnie pod kątem PS4 slim vs Xbox One S oraz PS4 PRO vs Xbox One X. W obecnej sytuacji w podobnym przedziale cenowym mogę kupić PS4 slim z dwoma padami lub dużo lepszego pod kątem hardware'u Xboxa One X (nie chodzi mi o S) z jednym padem. Biorąc pod uwagę, że mam 1 pad do PC są to do xboxa nie musiałbym kupować drugiego pada.

 

Będzie to moja pierwsza konsola i specjalnie pod jej kątem chcę zakupić monitor 24" 1080p (https://allegro.pl/oferta/monitor-lg-led-24mp59g-p-full-hd-hdmi-display-1ms-8824361397).

 

Microsoft zapowiedział support X1X przez conajmniej rok po premierze Scarlett, a z drugiej strony PS4 ma po swojej stronie exclusive'y typu God of War albo Uncharted....

 

Czy na 24" monitorze, który ma 1080p odczuję jakąś różnicę grając w Cyberpunka 2077/Wiedźmina/Wolfenstien Youngblood na Xboxie One X w porównaniu z PS4 slim? Mam wątpliwości co do tego czy przez 30 FPSów na slimie nie będę odczuwał mniejszej przyjemności z gry.

 

Rozum podpowiada, żebym brał X1X bo jest dużo lepszy i będę mógł grać w tytuły z 2021. roku, ale serce krzyczy: "God of War".

 

Co byście mi doradzili?

Edytowane przez scyther94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fhd spokojnie wystrczy PS4, a do tego właśnie exclusivy. Nie masz jakiegoś tv? 24 całe do konsoli to strasznie mało. Lepiej chociaż jakiś używany tv 32 całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poradników w internecie wyczytałem, że przy odległości mniejszej niż metr od monitora, 24" jest bardzo dobrą opcją. Do tego wiadomo, że jest tani i w FHD gry ładnie wyglądają (na 27" podobno jest gorzej, a przy 32" FHD to może być za mało) . Uważasz, że pomimo tego, że będę korzystał z konsoli z takiej odległości jak z komputera, to powinienem zainwestować w większy monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz, że pomimo tego, że będę korzystał z konsoli z takiej odległości jak z komputera, to powinienem zainwestować w większy monitor?
Raczej mniejszy :) Pecetowcy ciągle bajdurzą o "pikselozie", bo siedzą zbyt blisko, zresztą ja też, jak każdy przed monitorem. Dla 24 cali i FHD zalecane jest 101 cm, ja mam nieco słabszy wzrok i potrzebuję 90 cm (żeby swobodnie widzieć literki w grach na Xbox 1), co jest dużo większe niż typowa odległość od monitora. Siedząc zbyt blisko i mając zbyt dobry wzrok widzisz pikselozę, ogólnie się to olewa, bo literki na stronach www są tak małe, że warto siedzieć znacznie bliżej niż te 101 cm (oczywiście 1440p lub 4K pomaga, ale nie na konsoli z FHD).

 

Oczywiście lepiej brać nowsze konsole, bo starsze nie będą wspierane, póki co będzie ściema, że będą, ale szybko to się zmieni. Nie ma szans by gry były pisane na Xbox Series X oraz Xbox One, za duża różnica mocy, natomiast na Xbox One X da się obciąć detale i do wielu gier nawet żałosny procek wystarczy (będzie problem z liczeniem fizyki).

 

Ponadto liczą się gry. Nie widzę sensu kupować konsoli dla 1 gry ani dla ex, ale jak najbardziej gram w gry na X360, nawet o przerażającej grafice z lat 2005-7, szybko się przyzwyczajam i jeśli gra fajna da się grać nie gorzej niż w nowości. Jeśli musisz grać w GoW to kup PS4 Pro (niewiele droższa niż PS4, a dużo bardziej wydajna i przyszłościowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w mniejszy monitor do konsoli? Przecież to absurd. W gry sportowe i tpp o wiele lepiej gra się na dużych tv niż na małych monitorach. To jest inny rodzaj grania niż fpsy, gdzie lepiej jak całość sceny widzi się bez ruszania głowa.

 

Poza tym jaka rozdzielczość zapewnia stary Xbox 360? Nawet z 720p ma problem. PS4 to gry w fhd, wiec, zmniejszanie przekątnej, żeby obraz był niby lepszy jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on zamierza siedzieć bardzo blisko. Skoro 27 cali to podobno pikseloza to tym bardziej 32 cale, tu trzeba się odsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 cali fhd i pixeloza w grach z 1m... chciałbym spotkać na żywo osobę która coś takiego widzi :) to ze trzcionki worda z 60cm na takim monitorze mogą być nie ostre to można się częściowo zgodzić ale nie ze gry maja pixeloze, to już bardzo słaby żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być: Xbox One X czy PS4 PRO. Na co komu slim?

 

Wszystko zależy od tego, w co grasz, jakie exy lubisz?

Na PS4 jest tego znacznie więcej, Xbox ma tylko Gersy, Forzę i Halo ale i tak większość z tego ograsz w Game Passie na PC, chyba, ze nie masz dobrego PCta. Ja posiadam zarówno PS4 PRO jak i Xbox One X i na tym drugim mam obecnie Game Pass Ultimate zarówno na konsole jak i na PC, więc posiadanie obu sprzętów to najlepszy wybór ale jeśli chcesz mieć tylko jeden,to ja bym wybrał PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...