Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o pomoc w wyborze tabletu w cenie powiedzmy do 700zł - max 1000zł, ale raczej to 1. Absolutnie nie wiem na co tu zwracać uwagę. Tzn. ogólnie wiem, czego szukam, ale boję się , że czegoś z uwagi na brak dużego doświadczenia z takimi urządzeniami nie wiem i nie chce wejść na minę. :) Miałem kiedyś taki HP 10" i Go-cośtam 7" i ogólnie tragedia, ale to było z 4 lata temu. Co do wymagań"

- 9" max 11",

- sensowny dźwięk na słuchawki (jack 3.5),

- ekran tylko IPS albo VA,

- do czytania, pisania i oglądania filmów na youtube (powiedzmy w 1080p),

- w miarę wytrzymały i dobrze wykonany.

Coś takiego? https://www.ceneo.pl/52874995;0280-0.htm#tab=click_scroll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bez - bylw Wi-fi miał, ale to chyba(?) każdy ma.

Znalazłem jeszcze:

Huawei MediaPad T5 10 WiFi

Lenovo TAB M10

i taki na Windowsie: Microsoft Surface Pro 2 i5 4GB 128SSD FHD WIN10

Ten ostatni wygląda ciekawie.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

T5 jak najbardziej. Pracuje bardzo dobrze i jest dobrze wykonany. Trochę ciężki. Lenovo raczej sobie odpuść.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego surface, to Tobie chodzi o ten model? https://www.x-kom.pl/p/439204-laptop-2-w-1-microsoft-surface-go-4415y-4gb-64gb-w10s.html kiedyś na iemie chwile bawiłem się tymi nowymi surfecami i powiem Ci że to są spoko zabawki, też przez chwilę myślałem nad jakimś nowym laptopie/surface dla siebie, bo jednak windows jest mi potrzebny i mocno się interesowałem.

A może używani iPad? Co by nie mówić o Apple, to trzeba im przyznać, że tablety to oni robią jedne z lepszych i droższych... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo M10 Plus

Na promocji do wyrwania za 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

santangelo, chodzi mi o ten: https://allegro.pl/oferta/microsoft-surface-pro-2-i5-4gb-128ssd-gb-win-10-9025080755 Allegro, bo nigdzie indziej tego dokladnie modelu nie moge znalezc. Kusi mnie ten Windows.

Na 2 miejscu na chwilę obecną mam - Huawei MediaPad T5 10 WiFi. I powstaje pytanie. Czy biorąc pod uwage moje potrzeby warto dokładać do wersji 3/32? Ja na tym nie będę grać. Tylko przegladanie netu, czytanie, komiksy, filmy, muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy się ponizej 3GB sam system będzie miał ściny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niedawno za jakieś 500PLN kupiłem córce Lenovo Helix pierwszej generacji. Do ww. zadań by się nadawał. Takie 2w1 jest całkiem uniwersalne. W klawiaturze są dodatkowe porty i ogniwo, a w tablecie i5 3317u, 4GB RAM, SSD 120GB z W10, dotykalski ekran IPS FHD.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam system nie ale mało zostanie na cokolwiek innego. Poza ramem warto też popatrzeć na procesor. W tych tanich tabletach często jest takiś tani 4x1,3 GHz, który ledwo ciągnie goły system. Kupujesz taki i póżniej czekasz 3 minuty aż Ci się dowolna stronka otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Spokojnie na 2GB RAM te tablety pracują płynnie, żadne 3-4GB do działań multimedialnych nie sa Ci potrzebne. Mam na codzień Huwei T5 i Lenovo tab3plus. Subiektywnie uważam, że Lenovo na snapie 625 działa lepiej niż Huawei na Kirinie.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy Androidzie to jednak te 3GB RAM się przydaje. Równie ważna jest też szybkość pamięci wewnętrznej. Wszystko zależy od tego jak się takiego sprzętu używa tzn, czy będzie dużo apek z tle np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy Androidzie to jednak te 3GB RAM się przydaje. Równie ważna jest też szybkość pamięci wewnętrznej. Wszystko zależy od tego jak się takiego sprzętu używa tzn, czy będzie dużo apek z tle np.

Tak, jak jest 6GB to jest jeszcze lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie że lepiej. :D Ale nie popadajmy w skrajności. W żadną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co nowa wypowiedź, to inna opinia. :) Zadam pytanie inaczej. Najbardziej wymagającym zadaniem dla tego tabletu w moim przypadku będzie wyświetlanie filmu w 1080p. Będą wtedy ściny przy 2GB?

Jak ja nie lubię procesu kupowania przy dużym wyborze. Ciężko się zdecydowac i zwsze się to kończy tak, że finalnie wydam 3x więcej niż planowałem. Ten Lenovo Helix wygląda świetnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie będzie tak, że przy 2GB RAMu sprzęt będzie nieużywalny. Po prostu przy bardziej intensywnym użytkowaniu będzie trochę gorzej. Jeżeli znajdziesz sprzęt który ci odpowiada z 2GB, to do oglądania streamów, czy filmów z pamięci wew. będzie jak najbardziej OK. Ale jak wychaczysz coś z 3GB RAMu w podobnej cenie, to oczywiście wybierz więcej. :)

Ale oczywiście wielkość RAMu to nie jedyna rzecz jaka wpływa na rezponsywność androidowych zabawek. Równie ważny jest SoC, czy prędkość pamięci wewnętrznej, wersja systemu i nakładka producenta.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co nowa wypowiedź, to inna opinia. :) Zadam pytanie inaczej. Najbardziej wymagającym zadaniem dla tego tabletu w moim przypadku będzie wyświetlanie filmu w 1080p. Będą wtedy ściny przy 2GB?

Jak ja nie lubię procesu kupowania przy dużym wyborze. Ciężko się zdecydowac i zwsze się to kończy tak, że finalnie wydam 3x więcej niż planowałem. Ten Lenovo Helix wygląda świetnie...

Nie będzie ścin, ważniejszy jest tutaj procesor ale zarówno Kirin 659 i snap 625 spokojnie sobie z tym poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie sprzęty na androidzie będą pewnie działać dłużej bez zasilacza, będą chłodzone pasywnie, czyli bezgłośne i będą lżejsze/bardziej smukłe. Natomiast te na windowsie mają więcej mocy i są bardziej uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem Huawei T5 3GB LTE. Potrafi ktoś polecić dobre etui do tego? Najlepiej zamszowe/welurowe od środka.

To ETTUI+KLAWA wygląda ciekawie, tylko czy ta klawiatura nie będzie matrycy rysować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi