Skocz do zawartości
swiatek94

Brak obrazu po dołożeniu pamięci / Zbyt niskie napięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Dawno nie miałem żadnego problemu z PC, ale w końcu się taki pojawił.

 

Aktualnie mam w PC 2x4GB Corsair Vengeance LP(Niebieskie) i 4GB Geil Evo Veloce i działam na zintegrowanej karcie w procku, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

 

Dzisiaj odpaliłem na chwilę photoshopa, pobawiłem się w nim jakieś 20-30minut, wyskoczył Blue Screen i PC już nie chciał wstać tzn. działał, ale nie było obrazu(tryb oszczędny).

 

Poszperałem w google i wyjąłem jedną kość RAMu (Geil'a). Po wyjęciu kości PC wstał i śmigał bez problemu, ale jak włożyłem z powrotem, to sytuacja się ponowiła.

 

Próbowałem już wszystkiego tzn. wrzucałem w każdy slot osobno tę pamięć, pożyczyłem sobie dodatkowe 2x4gb od znajomego i żonglowałem tymi pamięciami w slotach i za każdym razem PC odpalał normalnie, ale jak podpinałem Geil'a, to już nie chciał wstać.

 

Przypomniałem sobie, że kiedyś zwiększałem napięcie w Ramach z 1.500 na wyższą wartość, więc po wyjęciu geil'a ustawiłem napięcie na 1.605, zapisałem ustawienia, wrzuciłem z powrotem geil'a do obecnych korsarzy i PC wstał bez problemu.

 

Moje pytanie jest zatem takie - Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Dlaczego inny ram od znajomego (Crucial Ballistix) śmigał bez problemu w każdym slocie i w każdej kombinacji bez zwiększania napięcia, a ten cholerny geil wstał tylko po zwiększeniu napięcia?

 

Będę wdzięczny za wytłumaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne "kości" wymagają różnego napięcia, te wymagające wyższego będą siedzieć w Geil-u. Na naklejce -na kości ram -powinno być wyszczególnione napięcie.

 

Balistixy 1600 CL9 nie potrzebowały wysokiego napięcia , mają standardowe 1.50 [V] , one fajnie się kręciły , nawet do 2000+ ...

 

https://www.x-kom.pl/p/69227-pamiec-ram-ddr3-corsair-8gb-1600mhz-vengeance-lp-xmp-blue-cl9-2x4gb.html

 

Standardowo 1.50 [V]

 

Jak widzę ten Geil Evo też niby ma 1.50 [V].

 

Wytłumaczeniem może być jedynie takie , że kości gorzej ze sobą współpracują ( Vengeance + Geil Evo )- mają byćmoże dosyć rozbieżne dodatkowe timingi - i z tego wynika potrzeba dovoltowania ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...