Skocz do zawartości
Gwido33

Asustor AS5002T - Centrum monitoringu - problem z instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie.

Mam Macbooka Air z OS Catalina.

Zakupiłem NAS z Asusa, model ASUSTOR AS5002T.

Planowałem uruchomić na nim centrum monitoringu w aplikacji Serwera Surveillance Center 2.8.

Instaluję Aplikację na serwerze i przy próbie uruchomienia woła o dodatek, który ściągam i instaluję: ASCNPComp.pkg.

Według informacji po zainstalowaniu i restarcie przeglądarki niestety nic się nie zmienia - komunikat nadal się pojawia tak, jak gdyby wtyczka nie była uruchamiana. Przypuszczam, że to problem mojego systemu, który być może blokuje ją, ale nie wiem, gdzie mógłbym ją odblokować.

Korzystam głównie z przeglądarki Opera, ale testowałem temat także na Safari, Firefoxie i Chromie (te dwa ostatnie są chyba niekompatybilne, ale mimo wszystko sprawdziłem) - na wszystkich jest tak samo, stąd moje przypuszczenie, że system blokuje wtyczkę, mimo, że pozwala ją zainstalować.

Czy jest wśród Was ktoś, kto mógłby mi coś w tym zakresie poradzić? Mam jeszcze dwa dni na ewentualne oddanie do sprzedawcy.

Po tym, jak to opisałem, to przypuszczam, że to chyba będzie problem nie tyle z NASem, ale z odblokowaniem w systemie. Jednak może ktoś z tym musiał sobie poradzic i będzie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do wideo dla systemów monitoringu to zawsze był rak. Do dziś mam dedykowane stacje do odtwarzania, bo często działają jedynie na Internet Explorerze w jakiejś antycznej wersji, z odblokowanymi activex, wyłączonymi zabezpieczeniami i dodaną witryną DVR/ip do wyjątków. Jedna nawet na viście...

Tylko czekam aż rejestrator padnie, żeby pożegnać i stację i DVR.

 

Wyszukałem coś takiego:

Now, here is the tricky part. Download and install ASCNPComp.pkg which pops up when you launch Surveillance Center. Restart or launch Safari to open Surveillance Center. For Windows, use Internet Explorer instead. You won’t be able to setup Surveillance Center neither with FireFox nor Chrome. because of incompatibility

 

Odpal Safari, i poszukaj w ustawieniach rozszerzeń i dodatków. Czy na liście jest to od asustora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do wideo dla systemów monitoringu to zawsze był rak. Do dziś mam dedykowane stacje do odtwarzania, bo często działają jedynie na Internet Explorerze w jakiejś antycznej wersji, z odblokowanymi activex, wyłączonymi zabezpieczeniami i dodaną witryną DVR/ip do wyjątków. Jedna nawet na viście...

Tylko czekam aż rejestrator padnie, żeby pożegnać i stację i DVR.

 

Wyszukałem coś takiego:

 

 

Odpal Safari, i poszukaj w ustawieniach rozszerzeń i dodatków. Czy na liście jest to od asustora?

Dokładnie ten sam opis po angielsku znalazłem. Tak, ten dodatek jest od Asustora. Nazywa się konkretnie Surveillance Center.

A jeśli chodzi o istnienie dodatku na liście rozszerzeń czy dodatków do Safari, to go nie ma. Powyłączałem wszystkie blokady dla Asustora w Safari, ale nic to nie daje. Dodatek się instaluje ale nie odpala - za każdym razem woła o instalowanie dodatku - jakby go nie widział - a jednak za każdym razem instalacja kończy się pomyślnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I just didn't see it in my Safari extension list until I chose the 'Allow Unsigned Extensions' option under the Develop menu in Safari.

Może coś takiego? Szukam po omacku na podstawie swoich doświadczeń, nie mam mac'a pod ręką.

 

i jeszcze taki obrazek:

2019-07-04_2247.png

Edytowane przez 1minuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego? Szukam po omacku na podstawie swoich doświadczeń, nie mam mac'a pod ręką.

 

i jeszcze taki obrazek:

2019-07-04_2247.png

No cóż, spróbuję - ściągam aktualnie, ale strasznie obszerny ten XCode - ponad 8GB. Będę widział, jak sobie z nim poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...