Skocz do zawartości
Dario+

szybszy start komputera

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Posiadam taka płytę

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Pro4/#Specification

 

Problem mam tego typu że po ustawieniu ultra fast boot system i tak startuje normalnie czyli około 30-36 sekund do ekranu logowania

Kiedyś startował około 16 sekund

Coś pewnie przestawiłem w biosie ale nie mogę teraz tego ustalić , sprawdzałem kilka opcji ale nic to nie zmieniło :/

Może ktoś ma szybki tips co jest nie tak albo co może być problemem ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Posiadam taka płytę

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Pro4/#Specification

 

Problem mam tego typu że po ustawieniu ultra fast boot system i tak startuje normalnie czyli około 30-36 sekund do ekranu logowania

Kiedyś startował około 16 sekund

Coś pewnie przestawiłem w biosie ale nie mogę teraz tego ustalić , sprawdzałem kilka opcji ale nic to nie zmieniło :/

Może ktoś ma szybki tips co jest nie tak albo co może być problemem ? :hmm:

 

Ten krótki czas rozruchu pewnie mierzony był niedawno po formacie? Niestety po czasie Windows "zarasta mułem" i podnosi się dłużej. Ilość programów, sterowników itd. wzrasta z czasem co przekłada się na dłuższy czas startowania. Może też być troszeczkę gorszy stan dysku twardego ale to już gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który moment włączania trwa najdłużej? Zanim pojawi się logo Windowsa czy już gdy się pojawi? Ze strony biosa, na prędkość włączania ma zazwyczaj wpływ identyfikowanie sprzętu i opcje związane np. z dyskami, choćby takie jak hotplug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten krótki czas rozruchu pewnie mierzony był niedawno po formacie? Niestety po czasie Windows "zarasta mułem" i podnosi się dłużej. Ilość programów, sterowników itd. wzrasta z czasem co przekłada się na dłuższy czas startowania. Może też być troszeczkę gorszy stan dysku twardego ale to już gdybanie.

 

20sek u mnie 3-4 lata win,zmiana płyty bez formatu.

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten krótki czas rozruchu pewnie mierzony był niedawno po formacie? Niestety po czasie Windows "zarasta mułem" i podnosi się dłużej. Ilość programów, sterowników itd. wzrasta z czasem co przekłada się na dłuższy czas startowania. Może też być troszeczkę gorszy stan dysku twardego ale to już gdybanie.

Czas użytkowania windowsa nie ma wpływu , gdyż startował wcześniej te około 30sek , później coś ustawiłem w biosie i zaczął 16sek, znowu za jakiś czas coś chyba zmieniłem i wrócił do tych ponad 30 sek.

A może coś w Windowsie zmieniłem :hmm: Teraz sam nie mogę tego ustalić :kwasny:

 

Który moment włączania trwa najdłużej? Zanim pojawi się logo Windowsa czy już gdy się pojawi? Ze strony biosa, na prędkość włączania ma zazwyczaj wpływ identyfikowanie sprzętu i opcje związane np. z dyskami, choćby takie jak hotplug

Czas liczę od naciśnięcia przycisku power do pojawienia się okienka logowania . Jak wpiszę hasło to Windows pokazuje się już błyskawicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...