Skocz do zawartości
kosiarzaa

Monitor 34; 21:9; VA; 100 Hz; budżet 2.5 k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemat co kupić. Aktualnie mam dwa różne monitory IIYAMA XUB2792QSU (IPS) i IIYAMA X2483HSU (MVA) i chciałbym to wymienić na jeden monitor o proporcjach 21:9, 34 cale i myślę że w miarę dobra matryca VA będzie lepszym pomysłem niż IPS (w tym budżecie raczej nic ciekawego nie znajdę, a 2 lata temu wymieniłem chyba kilka monitorów ze względu na bleeding itd.). Ze względu na to że posiadam także AOC 24G2U 144 Hz więc częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz jest tu wymagana (nawet zwykłe przeglądanie neta wydaje się bardziej płynne :D).

Zastanawiam się nad dwoma monitorami:

-AOC MONITOR CU34G2/BK

-PHILIPS 34'' 346B1C/00

 

Monitor raczej do grania nie bedzie służył, bardziej do pracy więc zdecydowałem się wybrać modele z redukcją niebieskiego i migotania. Nie wiem czy w tym budżecie mogę znaleźć coś lepszego. Jak macie jakieś pomysły to chętnie ich wysłucham.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Benq EX3501R, bardzo sobie chwalę, ale jest nieco ponad Twój budźet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem historię ceny i gdyby znów spadł do tych 2300 zł to bym mógł go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Osobiscie zdecydowanie bralbym AOC CU34G2 nawet ponad EX3501R. AOC ma nowa matryce samsunga ktora wedlug testow jest bardzo dobra. Benq to konstrukcja stara (z roku 2017). Wada AOC jest brak dodatkowych funkcji takich jak glosniki czy usb-c, jezeli Ci na tym zalezy to wtedy wymieniony philips tez bedzie OKI. Na dobrego, w miare "nowoczesnego" IPSa musialbys wydac okolo 3.2K PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może G-Master GB3461WQSU:

-2199zł (check)

-IPS (lepiej niż VA)

-UWQHD (check)

-144Hz (więcej niż sto HZ, check)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja, ale już zamówiłem tego aoca na wypróbowanie. Jak znam życie to coś z nim będzie nie tak i pójdzie na zwrot i wtedy sprawdze tą iiyame (akurat będzie już dostępna). Jak w 2017 testowałem kilka monitorów 27 calowych to właśnie iiyama wypadała blado jeśli chodzi o matryce IPS (BB, srebrzenie itd. Było to najbardziej widoczne). Może od tego czasu coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...