Skocz do zawartości
pawel15987

Przewód światłowodu

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowano u mnie internet światłowodowy i mam jedno pytanie które na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Można przewód puszczać między rurkami centralnego ogrzewania gdzie temperatura czasami jest spora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że izolacja jest zbędna? Co z tego, że się światłowód nie stopi gdy z izolacji zostanie miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światłowód – przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego wykorzystywana do propagacji światła jako nośnika informacji

 

Nie wiem co wam ma się tam topić chyba obudowa pod którą są inne włókna szklane zabezpieczające rdzeń z włókna szklanego

 

jak się złamie ( bo się nie topi ) to przestanie działać a spawanie światłowodu to spawanie "szkła" same specyjalisty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale elementarna znajomość fizyki podpowiada, że im większa temperatura przewodu, itd, tym większe zakłócenia - trudno powiedzieć, czy w tym wypadku będzie wyraźny wpływ, ale może być - swiatło porusza się we włóknie z siliconu, a w tym włóknie, jak w każdym materiale atomy i cząsteczki drgają zależnie od temperatury, itp; w światłowodzie na tzw integralność sygnału wpływa przede wszystkim rozpraszanie się sygnału świetlnego, im większe drgania materiału tym rozpraszanie silniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam ma się tam topić chyba obudowa pod którą są inne włókna szklane zabezpieczające rdzeń z włókna szklanego

 

jak się złamie ( bo się nie topi ) to przestanie działać a spawanie światłowodu to spawanie "szkła" same specyjalisty :E

Naucz się czytać. Napisałem wyraźnie, że izolacja się stopi.

 

U mnie z ciekawszych rzeczy:

-plastikowe rurki od klimatyzacji na zewnątrz rozsypały się w drobny pył (temperatura w słońcu zaledwie do 55 stopni), te same w domu są w stanie idealnym

-taśma klejąca w domu na oknie rozsypała się w pył (od strony cienia idealna).

Tak więc w mroźną zimę stopi się, a taką jak teraz raczej nie (przynajmniej przy moich grzejnikach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej instalację CO rozp.. z powodu wysokiej temperatury niż izolacja światła się stopi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać. Napisałem wyraźnie, że izolacja się stopi.

 

U mnie z ciekawszych rzeczy:

-plastikowe rurki od klimatyzacji na zewnątrz rozsypały się w drobny pył (temperatura w słońcu zaledwie do 55 stopni), te same w domu są w stanie idealnym

-taśma klejąca w domu na oknie rozsypała się w pył (od strony cienia idealna).

Tak więc w mroźną zimę stopi się, a taką jak teraz raczej nie (przynajmniej przy moich grzejnikach).

Bardziej prawdopodobne promieniowanie UV niż sama temperatura.

 

Odnośnie tematu, to na przewodzie nie ma nadrukowanej maksymalnej temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano u mnie internet światłowodowy i mam jedno pytanie które na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Można przewód puszczać między rurkami centralnego ogrzewania gdzie temperatura czasami jest spora ?

Ale wzdłuż rur czy w poprzek?

 

Prawdopodobnie ten światłowód to kabel SM G657 lub pokrewne. Oto parametry jakie można sobie samemu wygooglować.

Max. Operating Temperature:+75 °C
Min. Operating Temperature:–25 °C

Max. Installation Temperature:+45 °C
Min. Installation Temperature:-20 °C

Max. Storage Temperature:+75 °C
Min. Storage Temperature:–40 °C

Jeśli temperatura a przekraczać +75°C to można zastosować mikro rurki, czy peszel. Ewentualnie zachować odstęp od rur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wzdłuż rur czy w poprzek?

 

Prawdopodobnie ten światłowód to kabel SM G657 lub pokrewne. Oto parametry jakie można sobie samemu wygooglować.

Max. Operating Temperature:+75 °C
Min. Operating Temperature:–25 °C

Max. Installation Temperature:+45 °C
Min. Installation Temperature:-20 °C

Max. Storage Temperature:+75 °C
Min. Storage Temperature:–40 °C

Jeśli temperatura a przekraczać +75°C to można zastosować mikro rurki, czy peszel. Ewentualnie zachować odstęp od rur.

 

 

Dzięki kolego o to właśnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...