Skocz do zawartości
dmgary

Starszy komputer i "frezy" ekranu w testach 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W ramach zdalnych zajęć dla uczniów poprosił mnie młody chłopak bym złoży łcoś ze starych wygrzebanych w garażu części i taki oto powstał taki "sprzęt" :

 

- Płyta ASUS P6T SE - chipset X58 / ICH10R,

 

- Procek i7-920 @2,8 GHz,

 

- Ram 3 x 2GB DDR3 1600 MHz,

 

- Grafika GTX580 1,5 GB RAM'u,

 

- Windows 10 Home x64,

 

- Dysk 0,5 TB Hdd,

 

Komputer działa wszystko niby OK, ale podczas uruchamiania benchmarków 3D , pojawiają się krótkie półsekundowe zamrożenia ekranu, co jakiś czas ale cyklicznie.

 

Sterowniki najnowsze , bios też ostatni jaki był wydany, zasilacz też wydaje się być wystarczający (750W).

 

Nie bardzo mam pomysł co może być powodem, ma ktoś jakiś pomysł ? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdziłbym w pierwszej kolejności dysk jeśli system jest świeżo zainstalowany. Wszystkie najważniejsze sterowniki zainstalowane patrząc w menedżerze urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym w pierwszej kolejności dysk jeśli system jest świeżo zainstalowany. Wszystkie najważniejsze sterowniki zainstalowane patrząc w menedżerze urządzeń?

 

Tak, sterowniki wszystkie zainstalowane, najnowsze dostępne wersje.

 

Dysk sprawdzony HDTune brak bad sektorów.

 

Zastanawiałem się czy dysk Hdd nie wyrabia ale przecież podczas testu nawet nie jest zbyt obciążony.

 

Brakuje mi już powoli pomysłów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterowniki wszystkie zainstalowane, najnowsze dostępne wersje.

 

Dysk sprawdzony HDTune brak bad sektorów.

 

Zastanawiałem się czy dysk Hdd nie wyrabia ale przecież podczas testu nawet nie jest zbyt obciążony.

 

Brakuje mi już powoli pomysłów ...

 

No cóż. Do tej płyty dla Windows 10 nie ma już dedykowanych sterowników i już nie będzie. Z nowszych sterowników znajdą się najwyżej do karty muzycznej Realteka i do sieciówki tej samej firmy.

 

Do tej karty graficznej ostatnie sterowniki są z 2018 roku na stronie nvidii.

 

I dlatego są lagi.

 

Moja propozycja to instalacja najnowszego Ubuntu 20.04. Zdecydowanie lepiej to będzie działało niż Windows 10. Bios do tej płyty ostatni jest z 2010 roku. Czyli z przed 10 lat.

 

Pozdrawiam.

 

Ubuntu będzie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Moja propozycja to instalacja najnowszego Ubuntu 20.04.

Ubuntu będzie śmigał.

 

Komputer dla nie zamożnego dziecka, a dzieci mają teraz nauczanie zdalne i komputer pilnie potrzebny.

 

Wiadomo też że chce tez pograć - Fortnine , CS:GO itp. a Linuks'a to dzieciak z pakietami .rpm nie ogarnie za szybko.

 

Wracając do tematu to nie wina nowszego od płyty Windows 10, tak samo zachowuje się pod Windows 8.1.

 

Windows 7 już nie zdążyłem sprawdzić bo zabrał chłopak maszynę i jak na razie zadowolony ze w ogóle coś ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dla nie zamożnego dziecka, a dzieci mają teraz nauczanie zdalne i komputer pilnie potrzebny.

 

Wiadomo też że chce tez pograć - Fortnine , CS:GO itp. a Linuks'a to dzieciak z pakietami .rpm nie ogarnie za szybko.

 

Wracając do tematu to nie wina nowszego od płyty Windows 10, tak samo zachowuje się pod Windows 8.1.

 

Windows 7 już nie zdążyłem sprawdzić bo zabrał chłopak maszynę i jak na razie zadowolony ze w ogóle coś ma.

 

Dzieciak Linuxa szybciej ogarnie niż dorosły człowiek.

 

Druga sprawa dzisiejszy Linux wygląda jak Windows a nie jak DOS.

 

A Microsoft jest nieubłagany i nie chcą wspierać starych sprzętów tylko chcą żeby ludzi kupowali ten nowy.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...