Skocz do zawartości
L1Psun

i5 4670k Gigabyte B85 G1 B5 Sniper rev.1.1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podkręcałem tego procka z pomocą jednego z użytkowników, za co szczerze dziękuję, ale niestety po jakimś czasie zdarzały się BSoD(WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR I CLOCK_WATCHDOG _TIMEOUT) lub po prostu restart kompa albo zwiechy.

Był podkręcony do 4.2GHz ale nie mogłem niestety znaleźć złotego środka w napięciu. VCore ustawiałem od 1.230v do 1.29v a VRING do wartości maksymalnej na mojej płycie czyli 1.149v.

Ostatnio próbowałem też osiągnąć 4.4GHz, jako tako działało mi przy 1.34v ale po kilkunastu minutach gry był albo freeze albo BSoD.

 

Chciałbym znów spróbować podkręcić ten procesor maksymalnie do tego 4.4GHz, ewentualnie zadowolić się 4.3GHz lub 4.2GHz.

Chłodzenie jakie mam to Fortis 3. Do obudowy SilentiumPC Regnum RG1 wciągam powietrze jednym wentylatorkiem i wyciągam drugim.

 

Płyta ma wersję biosu F8, ale na stronie jest jeszcze aktualizacja F9, która ma update mikrokodu CPU dla Windy 10.

Na normalnych ustawieniach procesor w turbo osiąga 3.8GHz przy napięciu 1.201v.

 

Ustawienia w biosie: https://imgur.com/a/5z45He7

HWMonitor: https://imgur.com/a/8UFPE8A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VRING nie ma większego wpływu na możliwości OC. Zostaw wszystko na auto, wrzuć mu vcore na 1.35 i sprawdź maksymalne stabilne taktowanie, później przy tym taktowaniu spróbuj zmniejszać napięcie. Być może trafiła Ci się słaba sztuka, wszystko możliwe. Testuj 10-15 minut np. w OCCT

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...