Skocz do zawartości
Smutny83

MSI X570 Tomahawk,najlepsza płyta za 200USD?

Rekomendowane odpowiedzi

Sama karta dźwiękowa, żeby nie katować się ALC892 będzie kosztować z połowę tego co się oszczędzi na mobasie :D

 

 

Jedni wolą co wymianę płyty dopłacać do marnej integry, inni wolą raz, a dobrze kupić kartę dźwiękową i cieszyć się nią przez 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie jest MSI MAG Z490 Tomahawk, tylko bez wifi za $189.99 + $23.55 shipping, to własnoręczne sprowadzenie z wysyłką i podatkiem wychodzi 1080zł.

 

Czyli za X570 sprowadzoną na własną rękę przez amazon wyjdzie jakieś 1120zł na teraz,a jak dolar spadnie do ok 3.8zł można się zmieścić w 999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to, że tej płyty nie ma jeszcze na naszym rynku. W tym jednym sklepie czas dostawy to 1-2 miesiące więc cena jest z sufitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z MSI w sprawie tej płyty. Będzie dostępna w Polsce dopiero pod koniec lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się grzebią. Nie lubię papierowych premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna płyta, będzie bestseller jak nic. Idealna opcja do składania PCta na Ryżu 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec lipca? A ja głupi czekałem. No nic, to już definitywnie kupuję intela i7 10gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

// edit, zly temat

Edytowane przez hugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazłem tę płytę w jakimś zagranicznym sklepie, ale też nie mają na stanie. Dla mnie wypuszczenie jej po przeszło roku od premiery X570 jest bez sensu. Powinna już dawno być na rynku. Kilka miesięcy później wyjdzie pewnie X670.

 

Zawsze mnie irytowały takie zagrywki. Reklama w prasie, a później kilka miesięcy czekania na gotowy produkt. Przez to już kiedyś kupiłem procesor Intela zamiast AMD.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec lipca? A ja głupi czekałem. No nic, to już definitywnie kupuję intela i7 10gen.

 

 

i9 9900k cena, listopad 2050zł, styczeń 2000 zł, więc nie wiem po co czekałeś na pudrowaną i7 10G i płytę Z490 za 1500 zł. :E

 

 

ZEN3 będzie dopiero pod koniec roku, więc sensowniej było zakupić Ryzena 3600 i Gigabyte B450M DS3H za 300 zł, na przeczekanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się czy zamiast MSI nie kupić Gigabyte X570 AORUS ELITE. Nie mam ochoty czekać do sierpnia.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwszy sklep i wersja WIFI. Liczę na to, że zwykła będzie o te 200-300zł tańsza.

 

Bez WiFi jest już dostępna od dawna :P

 

To właśnie ta WIFI jest inną, mocniejszą wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPG X570 GAMING PLUS - to zawsze taki ala tomahawk.

Zauważ że x570 EDGE nie ma i niegdy nie było w wersji bez WiFi. Tak samo będzie tutaj. Jeden Tomahawk WiFi który ma pobudzić sprzedaż przez zaoferowanie czegoś mocniejszego w dobrej cenie.

 

Chociaż ja po prostu poszedłbym już dawno w Unifi jakby miał kupić płytę za 1k+.

 

Ci co czekają na Tomahawka w cenie niższej od EDGE po prostu się nie doczekają. Do tego jeszcze dolar bezlitośnie drożejący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 9900k cena, listopad 2050zł, styczeń 2000 zł, więc nie wiem po co czekałeś na pudrowaną i7 10G i płytę Z490 za 1500 zł. :E

ZEN3 będzie dopiero pod koniec roku, więc sensowniej było zakupić Ryzena 3600 i Gigabyte B450M DS3H za 300 zł, na przeczekanie. ;)

 

Nie chcę już niczego na przeczekanie. Kupię i ma być spokój na kilka lat.

Dlaczego nie i9 9900k? Mówiłem sobie, po co mam kupować 9 gen, kiedy 10 za progiem i tak zleciało kilka m-cy, a premiera ciągle przesuwała się.

Liczę na drobne usprawnienia w 10 gen, jak lepsze oddawanie ciepła z procka.

Do tego jakaś perspektywa rozbudowy jest o 11 generację, jakby naszła mnie ochota na zmianę.

 

Do Ryzena i tak kupiłbym lepszą płytę. Myślałem nad x570 unify, ale ten Tomahawk kusił ceną, więc czekałem i się nie doczekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata brałbym ryszarda 3900X-3950X :P

 

Tylko tak na prawdę, to zakup na lata topki nie ma sensu, lepiej wymieniać średniaki regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata brałbym ryszarda 3900X-3950X :P

 

Tylko tak na prawdę, to zakup na lata topki nie ma sensu, lepiej wymieniać średniaki regularnie.

 

 

Do gier 3600 jest wystarczająca, 4600 dalej będzie, lecz z wydajniejszym IPC, więc 3700X/4700X pakowałbym się dopiero wtedy, kiedy gry wymagałyby 16 wątków do komfortowego grania.

 

 

10G nic nie wnosi, co mogłoby usprawiedliwi ceny, a tym bardziej jakiekolwiek szanse w konkurencji ZEN3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na lata przyda się bardziej wątek niż marginalne różnice w IPC ;)

 

Ale to na lata, jak ktoś ma dziwną wizję kiszenia się z CPU 5-10 lat. Ja jestem za średniakami zmienianymi regularnie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata przyda się bardziej wątek niż marginalne różnice w IPC ;)

 

Ale to na lata, jak ktoś ma dziwną wizję kiszenia się z CPU 5-10 lat. Ja jestem za średniakami zmienianymi regularnie.

 

Przez najbliższe 5 lat 8/16 będzie w pełni wystarczające do gier, 6/12 zapewne też, no chyba, że pojawią się gry co zapchają 12 wątków.

Nowe gry pod nowe konsole zapowiadają się obiecująco, a wiadomo co tam siedzi.

 

 

Myślisz, żebyś odczuł różnicę pomiędzy ZEN2,a ZEN3 w grach na swoim monitorze ?

 

Najrozsądniej jest się kierować cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MPG X570 GAMING PLUS - to zawsze taki ala tomahawk.

Zauważ że x570 EDGE nie ma i niegdy nie było w wersji bez WiFi. Tak samo będzie tutaj. Jeden Tomahawk WiFi który ma pobudzić sprzedaż przez zaoferowanie czegoś mocniejszego w dobrej cenie.

 

Chociaż ja po prostu poszedłbym już dawno w Unifi jakby miał kupić płytę za 1k+.

 

Ci co czekają na Tomahawka w cenie niższej od EDGE po prostu się nie doczekają. Do tego jeszcze dolar bezlitośnie drożejący.

 

 

MPG X570 GAMING PLUS ma słabą sekcję zasilania, a Unify jest droga. Wiem, że są płyty po 4000zł, ale dla mnie to nie ma sensu. Kilka lat temu dałem 600zł za płytę na Z97.

Swoją drogą nie kupiłem GAMING PLUS gdy była ostatnio w promocji ponieważ obawiałem się wysokich temperatur i czekałem na Tomahawk-a.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jaki proc planujesz kupić? 3600? Sekcja zasilania w Plusie jak ze skały wówwczas bedzie :P

 

Zeby upaliś tą sekcję potrzeba 1.4V i smażenie syntetykami 3800x. Ktoś tak robi? i tak każdy kończy przy 1.3V bo swojego proca nikt nie chce ubić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz 3600, a pod koniec przyszłego roku jakiś wyższy model z serii 4000. Ostatecznie kupiłem GIGABYTE X570 AORUS PRO za niecałe 1200zł z przesyłką.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...