Skocz do zawartości
Smutny83

MSI X570 Tomahawk,najlepsza płyta za 200USD?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich prognozowanych cenach B550, wydaje się mało opłacalne kupno lepszego modelu z tej rodziny. Albo B450 albo X570, chociaż osobiście skłaniam się do X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje w jakieś okazji X570 bo ma R5 2600,

B550 odpada, mogę poczekać do 2 miesięcy.

Następnie Zen3 8c/16t i kolejna

zmiana cpu za 4 lata albo później. Będę tylko

GPU zmieniał przez ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to preoder, wiadomo ze kogoś złapią. Dolar spada, juz okolice 3.95zl kosztuje, więc nie ma powodu podejrzewać, że cena tej płyty będzie wyzsza niż 1050zl. Może w dzień co będzie na półkach sklepowych, płyta będzie kosztować około 1100zl. A z czasem pewnie do granicy 1000zl powinna spaść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to preoder, wiadomo ze kogoś złapią. Dolar spada, juz okolice 3.95zl kosztuje, więc nie ma powodu podejrzewać, że cena tej płyty będzie wyzsza niż 1050zl. Może w dzień co będzie na półkach sklepowych, płyta będzie kosztować około 1100zl. A z czasem pewnie do granicy 1000zl powinna spaść :)

 

Te płyty powinny kosztować max 600/700 zł. Inaczej są nieopłacalne, skoro za 700/800 idzie wyrwać fajny model na X570, który jest lepszy do większej rozbudowy PC.

 

Pożyjemy,zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby to był najbardziej czarny scenariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty powinny kosztować max 600/700 zł. Inaczej są nieopłacalne, skoro za 700/800 idzie wyrwać fajny model na X570, który jest lepszy do większej rozbudowy PC.

 

Pożyjemy,zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby to był najbardziej czarny scenariusz.

 

Jako to fajny model X570 można wyrwać w cenie 700-800 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Asus x570 tuf wszytko poniżej ma dość kiepskie sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Asus x570 tuf wszytko poniżej ma dość kiepskie sekcje zasilania

 

A jak w praktyce przekłada się to, że duża karta graficzna zasłania wentylator chipsetu?

 

https://ibb.co/0XmWhQC

 

Jest to realny problem czy tylko nadmuchany? Bo opinie na necie są skrajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako to fajny model X570 można wyrwać w cenie 700-800 zł ?

Asus TUF jest za 850 zł, niedawno była na przykład promocja w x-kom, gdzie można było kupić w tym przedziale. Obserwuj, znajdziesz parę okazji.

 

ASUS PRIME X570-P jest za 819 zł w xkom.

Edytowane przez wojtekbp89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus TUF jest za 850 zł, niedawno była na przykład promocja w x-kom, gdzie można było kupić w tym przedziale. Obserwuj, znajdziesz parę okazji.

 

ASUS PRIME X570-P jest za 819 zł w xkom.

 

 

Więc to nie jest 700-800 zł, a 850 zł i to nie jest żadna okazja, bo okazją to jest B450, zakup X570 ma sens przy wykorzystaniu PCI Express 4.0, lub dla procesorów 3900X,3950X.

 

Tomahawk oferuje rewelacyjne wyniki jeżeli chodzi o sekcje zasilania, a przy tym kosztuje mniej, od topowych modeli.

 

f8976ae54e86e9d3.jpg

 

 

Do 3600X/4600X/3800X/4800X taka sekcja zasilania nie jest potrzebna, lepszych płytach B450 sekcja zasilania jest w pełni wystarczająca.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie parują nawet R9 3900X np. z B450 MSI Gaming Plus i jakoś to działa, a nie sądzę, że sekcja na płytach b450 jest lepsza, niż na x570.

Test robiony w skrajnych warunkach, gdzie i tak by nie wyrabiało chłodzenie procesora i bez żadnego nawiewu na sekcję.

Nie umniejsza to oczywiście jakości sekcji na x570 Tomahawk, tylko ta płyta wychodzi stanowczo za późno i nie wiadomo właściwie dla kogo. Kto chciał płytę x570 to już dawno posiada. Kto jeszcze nie ma Ryzena to kupi B550 lub poczeka premiery nowych ryzenów i wybierze chipset x670, a nie tego Tomahawka.

Płyta widmo, jak Yeti, nikt jej nie widział, a słychać o niej od stycznia.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem płytę na X570 ze względu na PCIe 4.0 i liczbę obsługiwanych urządzeń SATA, których mam pięć. Nie chciałem czekać na mitycznego Tomahawk-a X570. Jeśli nie będzie znacznie tańsza od podobnych modeli na X670 to jej zakup straci jakikolwiek sens. Powinna być na rynku góra kilka dni od pojawienia się jej pierwszych recenzji.

 

Gigabyte ma dziwne nazewnictwo płyt. X570 Aorus Pro to jest zupełnie inny model niż X570 Aorus Pro WiFi.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umniejsza to oczywiście jakości sekcji na x570 Tomahawk, tylko ta płyta wychodzi stanowczo za późno i nie wiadomo właściwie dla kogo. Kto chciał płytę x570 to już dawno posiada. Kto jeszcze nie ma Ryzena to kupi B550 lub poczeka premiery nowych ryzenów i wybierze chipset x670, a nie tego Tomahawka.

Płyta widmo, jak Yeti, nikt jej nie widział, a słychać o niej od stycznia.

X570 Tomahawk można już kupić ale jest o jakieś 10-15% droższa niż zapowiadano przed premierą. Faktycznie gdyby wyszła jakoś wtedy gdy ją zapowiedziano czyli w styczniu miałaby sens a tak to lepiej chyba brać Asusa TUF, jest nieco tańszy i ogólnie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie jest 700-800 zł, a 850 zł i to nie jest żadna okazja, bo okazją to jest B450, zakup X570 ma sens przy wykorzystaniu PCI Express 4.0, lub dla procesorów 3900X,3950X.

 

Tomahawk oferuje rewelacyjne wyniki jeżeli chodzi o sekcje zasilania, a przy tym kosztuje mniej, od topowych modeli.

 

https://images91.fotosik.pl/376/f8976ae54e86e9d3.jpg

 

 

Do 3600X/4600X/3800X/4800X taka sekcja zasilania nie jest potrzebna, lepszych płytach B450 sekcja zasilania jest w pełni wystarczająca.

 

Ja mam tą najlepszą co ukręca 125*C.

 

3600 ciągnie z palcem w oku.

Za to 3900X na 1.4V to jeszcze nie widziałem aby ktoś zajeżdżał w prime prócz tego portalu ;)

 

Chyba nikt tutaj nie ma 1.4V na żadnym CPU? Rysio 3600 z takim napięciem wali po 100-105*C, gdzie AMD przewiduje max 95*C

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570 Tomahawk można już kupić ale jest o jakieś 10-15% droższa niż zapowiadano przed premierą. Faktycznie gdyby wyszła jakoś wtedy gdy ją zapowiedziano czyli w styczniu miałaby sens a tak to lepiej chyba brać Asusa TUF, jest nieco tańszy i ogólnie dostępny.

 

Nie widziałem tej płyty na stanie w naszych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x570 Tomahawk nigdzie nie jest dostępny. Jedynie w preorderze można go zamawiać w Proshop z terminem dostawy 1-2 m-ce, czyli nie wiadomo kiedy.

O tutaj:

https://www.proshop.pl/Plyta-glowna/MSI-MAG-X570-TOMAHAWK-WIFI-Plyta-glowna-AMD-X570-AMD-AM4-socket-DDR4-RAM-ATX/2854460

 

Chodzą słuchy, że może w sierpniu płyta się pojawi. Czyli ponad pół roku od zapowiedzi.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x570 Tomahawk, tylko ta płyta wychodzi stanowczo za późno i nie wiadomo właściwie dla kogo. Kto chciał płytę x570 to już dawno posiada. Kto jeszcze nie ma Ryzena to kupi B550 lub poczeka premiery nowych ryzenów i wybierze chipset x670, a nie tego Tomahawka.

Płyta widmo, jak Yeti, nikt jej nie widział, a słychać o niej od stycznia.

 

Oj tak byczku, +1, w zupełności się zgadzam. Słychać o niej od początku stycznia (CES) - wtedy poszła informacja że płyta trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku, a nie trafiła do dzisiaj.

Jakiś miesiąc temu mniej więcej ktoś pisał tutaj na forum, że kontaktował się bezpośrednio z MSI w sprawie dostępności tej płyty i u nas prawdopodobnie ma się pojawić dopiero w Lipcu :D. W LIPCU, okrągły rok po premierze Zen2. Jaki to ma sens jak może raptem 2 miesiące później będzie zapowiedź x670, a być może za 3 premiera?

 

Nie ukrywam że sam miałem chrapkę na tą płytę, ponieważ bałem się pakować w starszy b450 czy x470, od innych modeli x570 odstraszał mnie wiatraczek, tzn. jego umiejscowienie - niemalże na wszystkich x570 jest zasłaniany przez kartę graficzną, za wyjątkiem płyt MSI. Z kolei MSI na x570 w tańszych modelach (do x570 pro Carbon włącznie) dało ciała trochę z sekcją, niby to bez znaczenia dla 8 i mniej rdzeni no ale się przestraszyłem. Docelowo planowałem złożyć komputer na B550 jednak do końca zeszłego roku się nie doczekałem, więc mialem nadzieję że do marca pojawi się ten nowy Tomahawk. Mamy czerwiec no i w końcu coś się ruszyło, 16 premiera b550. Tyle że skoro już się tak długo wyczekałem to chyba mnie nie zbawią jeszcze 3 miesiące? Bo na jesieni ma pojawić się Zen3 oraz rdna2 i Ampere, więc tak średnio składać teraz komputer tymbardziej, że b550 na początku będzie bardzo drogie, więc może do tego czasu choć trochę stanieje..

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk X570 to najlepsza i zarazem najbardziej rozczarowujące odsłona serii x570. Jak dla mnie to po prostu są jakieś jaja i kpina. A jeżeli miałbym kupić tą płytę za worek cebulionów, to chyba wolałbym coś na z490 + nawet zablokowanego 10600. Tomahawk w cenie i5. A w cenie ryśka 3600 płytkę Z490. Przynajmniej byłoby gwarantowane 4.4 all core a może i 4.5 z BLCK. Wydajność do gier lepsza, i tu już nie ma dyskusji ;)

 

A najlepiej to już i7 z blokadą i najtańszą Zetkę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widze temat rozbudowany ktos jest w stanie powiedziec czy ten nowy tomahawk x570 mozna rownac do ASus rog VIII Formula ? warto wymienic asusa na tomahawk czy asus gorna polka i tomahawk nie podlatuje do niej ? dziala to na 3900x i 32 gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formula to intel. Jak to działa na 3900x? Jak działa to lepiej nie ruszaj :)

 

Celowniki są do AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście :D To kupił ktoś płytę za 3000zl i teraz wymiana na MSI za 1100-1300? Przecież ten asus nie sprzeda się nawet w cenie tej MSI jaki sens?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formula to intel. Jak to działa na 3900x? Jak działa to lepiej nie ruszaj :)

 

Celowniki są do AMD :)

 

CZary mary i dziala 3900x

 

dziala dziala

 

rzeczywiście :D To kupił ktoś płytę za 3000zl i teraz wymiana na MSI? Przecież ten asus nie sprzeda się nawet w cenie tej MSI jaki sens?

 

Dostalem ja za darmo dla tego pytam czy warto wymienic ja na tomahawk czy zostawic. sprzedajac tego asusa nawet za 1800 zl i tak jestem na + ;) a wole miec stabilne dobre niz drogie i do d.... oc 3900x dziala mi tylko 4.2 na 1.28 v ale to wina moze byc procka. problem mam bo oc pamieci nie dziala daltego tez szukam alternatywy. zwlaszcza ze przesiadlem sie z b450 tomahawk max na tego asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...