Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie w związku z tym, że odesłałem swojego strixa x470 na naprawę gwarancyjną.

A xkom trochę pokrzyżował mi plany i zamiast naprawy odsyła mi kasę to zmuszony jestem kupić nową płytę. :/

 

W związku z czym proszę Was o radę ponieważ kompletnie nie znam się na modelach z x570 a z tego co widzę to ceny tych płyt to jest jakaś abstrakcja :mad2:

Doszedłem do wniosku że kupno dzisiaj płyty x470 raczej dobrym pomysłem nie jest. W szczególności, że taki strix jakiego posiadałem wcześniej również podrożał do okolic 1k.

 

Do płyty włożę prawdopodobnie ryska 3600 bądź 2700x więc płyta potrzebuje dobrej sekcji. Posiadam dysk na NVME więc to również mus.

 

Wstępnie myślałem o serii TUF od asusa ale płyta wygląda na bardzo "skromną" w stosunku do starego strixa :/ i jestem trochę zmieszany.

 

Proszę o rady i sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3600 starczy jakakolwiek sekcja.

Prawie wszystko ma przynajmniej jedno gniazdo M.2 - to kryterium w żaden sposób nie zawęża wyboru.

TUF Gaming dzisiaj nie ma nic wspólnego ze starym TUFem. Przerobili szanowany brand na bieda-gejmerski segment, przy okazji chcąc łapać osoby mające sentyment do oryginalnej marki.

 

Nie wiem jakie wymagania masz co do I/O - jak nie za duże, to szkoda hajsu i brałbym przyzwoite B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta będzie chyba najlepsza, w dodatku jedna z najtańszych (w teorii) ale jeszcze nie ma w sklepach.

 

 

a 2700x sobie daruj bo się nie opłaca, jak już to w RTV jest w ten weekend 2700 za 699 (to i tak o 100zł za dużo)

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3600 starczy jakakolwiek sekcja.

Prawie wszystko ma przynajmniej jedno gniazdo M.2 - to kryterium w żaden sposób nie zawęża wyboru.

TUF Gaming dzisiaj nie ma nic wspólnego ze starym TUFem. Przerobili szanowany brand na bieda-gejmerski segment, przy okazji chcąc łapać osoby mające sentyment do oryginalnej marki.

 

Nie wiem jakie wymagania masz co do I/O - jak nie za duże, to szkoda hajsu i brałbym przyzwoite B450.

Hej zależy mi na rozbudowanym I/0 ponieważ mam sporo urządzeń peryferyjnych :/ (wiem tanio nie będzie)

 

Na płytę zagryzając zęby jestem w stanie dać te 1100 zł max.

W chciwli obecnej posiadam jeszcze 2400g. Co prawda jeste na licytacji i jak się nie sprzeda to zostanie do czasu sprzedaży.

Na sekcji mi zależy ponieważ w przyszłości na pewno zmienią na coś 16 wątkowego.

B450 odpada.

 

Ta będzie chyba najlepsza, w dodatku jedna z najtańszych (w teorii) ale jeszcze nie ma w sklepach.

 

 

Płyta ciekawa ale jak się nie pojawi w przeciągu tygodnia to kupię coś innego.

Jestem bez komputera i już dostaje cholery.....

 

 

 

Ten prime wygląda również spoko tylko ta cena :(

Mój link

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym się nie certolił i brał X570 Taichi! :cool:

 

Gdybym mógł wydać tyle siana to bym brał ASUS ROG STRIX X570‑F i bym zapomniał a tak to muszę kombinować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Asusa Prime X570-P tani a sekcja zasilania chłodniejsza niż w wersji PRO :) Tam masz na tym filmiku porównanie tych dwóch też.

 

A Taichi na X570 to grzałka.

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Asusa Prime X570-P tani a sekcja zasilania chłodniejsza niż w wersji PRO :) Tam masz na tym filmiku porównanie tych dwóch też.

 

A Taichi na X570 to grzałka.

 

 

Jest to kusząca propozycja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość gdzie temperatura VRM po OC 3900X i bez nawiewu żadnego (bez obudowy) na sekcje jest poniżej 80 stopni da radę, reszta to już dodatkowe pierdółki, czyli cena. I jest dużo płyt za 700USD co się grzeją dużo bardziej niż ten Asus Prime-Z, ale za to łądnie wyglądają i można sobie do nich konia walić w otwartej obudowie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko licz się z tym, że w razie chcęci odsprzedazy będzie ciężko sprzedać x570-p. Miałem ta płytę, ponad miesiąc się bujalem , aż w końcu ja puściłem za 600zl na rękę. Półroczna z xkomu , box w idealnym stanie. Każdy poleca tufa, bo w zbliżonej cenie jest lepszy od -p , tuf ma mocniejsza sekcje , w starszym biosie miał lepsze możliwości ustawienia pbo, ma radiator m2 do dysku. Poza tym to bliźniaki, fakt że -p nie ma turbo ultra gejming plastiku za radiatorem sekcji, przez co sekcja przy chlodzeniu ciecza będzie chłodniejsza na białej plycie. Osobiście jakbym miał wydać do 1000zl na płytę, to bym chyba poczekał na tomahawka. Ale wiem, że tu sytuacja jest napięta, bo nie masz komputera. Ogólnie jak masz jakieś pytania dotyczące x570-p to możesz napisać na pw. Miałem pół roku ta płytę i zła nie jest. Jak dla mnie brakowało w niej wzmaka słuchawkowego i wentylatorów pwm nie dało się ustawić na tryb pasywny. Mozna było po dc, ale wtedy najniższy próg prędkości to było 60%, więc nie bylo to przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość gdzie temperatura VRM po OC 3900X i bez nawiewu żadnego (bez obudowy) na sekcje jest poniżej 80 stopni da radę, reszta to już dodatkowe pierdółki, czyli cena. I jest dużo płyt za 700USD co się grzeją dużo bardziej niż ten Asus Prime-Z, ale za to łądnie wyglądają i można sobie do nich konia walić w otwartej obudowie xD

 

Moja obudowa jest stale zamknięta i pod biurkiem więc efekty wizualne to ja mam głęboko :E

Mam natomiast 6 dysków wewnętrznych 3 zewnętrzne i masę wentylatorów w cosmos 2 :)

 

Tylko licz się z tym, że w razie chcęci odsprzedazy będzie ciężko sprzedać x570-p. Miałem ta płytę, ponad miesiąc się bujalem , aż w końcu ja puściłem za 600zl na rękę. Półroczna z xkomu , box w idealnym stanie. Każdy poleca tufa, bo w zbliżonej cenie jest lepszy od -p , tuf ma mocniejsza sekcje , w starszym biosie miał lepsze możliwości ustawienia pbo, ma radiator m2 do dysku. Poza tym to bliźniaki, fakt że -p nie ma turbo ultra gejming plastiku za radiatorem sekcji, przez co sekcja przy chlodzeniu ciecza będzie chłodniejsza na białej plycie. Osobiście jakbym miał wydać do 1000zl na płytę, to bym chyba poczekał na tomahawka. Ale wiem, że tu sytuacja jest napięta, bo nie masz komputera. Ogólnie jak masz jakieś pytania dotyczące x570-p to możesz napisać na pw. Miałem pół roku ta płytę i zła nie jest. Jak dla mnie brakowało w niej wzmaka słuchawkowego i wentylatorów pwm nie dało się ustawić na tryb pasywny. Mozna było po dc, ale wtedy najniższy próg prędkości to było 60%, więc nie bylo to przyjemne.

Dzięki za radę jak się zdecyduje to na pewno będę Cię atakował ;)

 

Odpaliłem piwko i tak się zirytowałem absurdalnymi cenami płyt na x570 (nauczyli się doić jak intel!!! ), że kombinuję już aby dorzucić kasę do tego strixa :mad2:

 

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-rog-strix-x570-f-gaming-9190761204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast f juz lepiej wziąć E, plyta półkę wyżej a cenowo z 100zl różnicy. Ale przy takich kwotach, nie wiem czy najlepszy nie będzie msi x570 unify:).

Wiem, wiem można dokładać i dokładać, ale przy takiej kwocie, myślę że dołożenie juz 100zl do x570-E to nie duża kwota.

 

Ale osobiście nie dałbym prawie 1.5k za płytę główną, dlatego za 400zl kupiłem topowa płytę sprzed 2 lat :). Pewnie mój asrock to poziom płyt w progu cenowym 1500-1800zl patrząc na x570 :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast f juz lepiej wziąć E, plyta półkę wyżej a cenowo z 100zl różnicy. Ale przy takich kwotach, nie wiem czy najlepszy nie będzie msi x570 unify:)

 

Tak będziemy sobie dodawać to zaraz dojedziemy do tego Mój link :E a żona to mnie powiesi za jaja....

Do tysiaka to jestem jeszcze w stanie kupić jakiegoś crossa VI czy VII tak samo strixa na x470 ......

.....ale znowu sytuacja się komplikuje

 

1. stary chipset

2.Brak gwary bądź okrojona

etc.

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będziemy sobie dodawać to zaraz dojedziemy do tego Mój link :E a żona to mnie powiesi za jaja....

Powiedz jej, że po rozwodzie będzie łatwiej majątek podzielić, i jak kupisz płytę za 2k to będzie prosty rachunek po 1k na łebka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jej, że po rozwodzie będzie łatwiej majątek podzielić, i jak kupisz płytę za 2k to będzie prosty rachunek po 1k na łebka ;)

 

Ap ropo tego to jestem w czarnej... Dom na żonę, mieszkanie na żonę, samochody na żonę więc wole nie fikać ;)

Wolałbym nie zaczynać od nowa w skarpetkach i porwanych spodnich :E

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest i tak nieuniknione, jestem po trzech rozwodach i im dłużej tym gorzej, ale powodzenia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest i tak nieuniknione, jestem po trzech rozwodach i im dłużej tym gorzej, ale powodzenia xD

Dzięki ale ja jednak będę się trzymał i nie doprowadzę do wzrostu statystyk ;)

 

Więc kontynuując aby NIE DENERWOWAĆ żony pozostają opcję :

 

Najbardziej korzystna opcja:

 

1 TUF

2.Prime

 

opcja: pół szczęśliwy/ pół smutny :

 

1.Asus strix gaming F

2.Asus prime pro

 

Opcja jaja mogą boleć ale chciałbym bardzo :

1. Asus strix gaming E

2. MSi UNIFY

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeśli nie potrzebujesz żadnych wifi, dwóch lanów, wzmacniacza słuchawkowego to bym wziął opcje najbardziej korzystna. Te plyty nie mają jakiegoś wybitnego wyposażenia, ale są solidnie wykonane, nie stwarzają problemów. Sam chciałem po x570-p wziąć jakaś bardziej wypasioną płytę x570, ale po spokójnym zastanowieniu się, wziąłem x370 na wypasie, jak zen3 nie obsłuży lub będą spore problemy z obsługą to pomyśle co dalej. Ale zawsze za rok x570 nawet wypasionego dostane taniej niż bym miał za niego dziś zapłacić. Więc powiedzmy będę miał większe możliwości wyboru w niższym budżecie:). Na razie po cichu liczę na wsparcie zen3 na x370, to dopiero będzie coś:). Plycie co mam niczego nie brakuje, nawet ze tak powiem ma sporo takich bajerów, których nie używam i na razie są mi zbedne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeśli nie potrzebujesz żadnych wifi, dwóch lanów, wzmacniacza słuchawkowego to bym wziął opcje najbardziej korzystna. Te plyty nie mają jakiegoś wybitnego wyposażenia, ale są solidnie wykonane, nie stwarzają problemów. Sam chciałem po x570-p wziąć jakaś bardziej wypasioną płytę x570, ale po spokójnym zastanowieniu się, wziąłem x370 na wypasie, jak zen3 nie obsłuży lub będą spore problemy z obsługą to pomyśle co dalej. Ale zawsze za rok x570 nawet wypasionego dostane taniej niż bym miał za niego dziś zapłacić. Więc powiedzmy będę miał większe możliwości wyboru w niższym budżecie:). Na razie po cichu liczę na wsparcie zen3 na x370, to dopiero będzie coś:). Plycie co mam niczego nie brakuje, nawet ze tak powiem ma sporo takich bajerów, których nie używam i na razie są mi zbedne :)

 

Dzięki ale ja już zwariowałem i idę się napić oraz na chłodno muszę to wszystko przemyśleć :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sekcję, to ASUS ROG STRIX X570‑F ma tę samą co TUF :) Ta sama jest też w Prime X570-Pro.

Także przy STRIX X570‑F względem TUF plus dopłacałbyś za nieco lepszy układ dźwiękowy, Intelowskiego LAN oraz możliwość tworzenia SLI (na TUF pozostałe porty pci-e są bardziej pod dyski niż drugą kartę).

Następne płyty ASUSa warte uwagi, po TUF, którym w swojej cenie jest prawie bezkonkurencyjny, to Asus strix gaming E (gdy jest się graczem, chcemy więcej tych funkcji) lub Asus Pro WS X570-Ace (gdy pomijamy funkcje gamingowe, a potrzebujemy płyty pod stacje - masa dysków, wiele kart itd.). Obie maja w sumie najlepsze sekcje jakie oferuje ASUS (poza Crosshair).

 

Dużo zależy od ceny Tomahawka, bo to będzie ciekawa płytka :)

Może wtedy strix gaming E spadnie trochę.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę płytę od asusa x570-F ( nie potrzebuję Wi-Fi ) i zamontowałem dodatkowy wentylator na sekcję zasilania który sobie sama płyta włącza przy 65stC i ... no nie widziałem jeszcze by się choć raz włączył. Sekcja w czasie gier osiąga max 58stC.

Fakt że mam dobrze wentylowaną budę ale naprawdę sekcja daje radę.

 

No niestety jedynie cena 1500zł zwala z nóg ... choć i są droższe płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki, że tu nadal jesteście ale mam możliwość kupna crosshaira VI za 600 zł na 12 miesięcznej gwarze i prawdopodobnie się skusze :/

 

 

Ps.Kiedyś za tyle kupowałem crossa IV a później V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te cene juz z dobre 3 miechy wiszą te asusy. Nie wiem ile człowiek miał sztuk , ale cena ze tak powiem zadna okazja.

 

Nie wiem czy jest sens iść w x370, niby topowa plyta , ale jednak 600 musisz położyć, jak nie dostaną wsparcia dla zen3, co może się zdarzyć, ceny tych płyt poleca na twarz. Ja za asrocka dałem 400zl z roczną gwarancja w morelach, a to poziom ch VI :). Więc nawet przy braku wsparcia, dużo na niej nie stracę. Bezpieczniej jest poszukać coś na x4xx , albo chociaż b450.

 

Przeglądałem oferty płyt i szczerze powiem, bardzo mocna drożyzna jest. Za mojego x570-p co wziąłem 600zl to jak darmo oddałem :E .

 

Wypasione x470 tez w chorych cenach. Więc może ten hero nie jest najgłupszym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem tego crossa tylko pojawił się następny problem :E

 

Siedzę na razie na 2400g i na liście obsługiwanych procków do crossa VI jest 2200g, 2400GE ale nie ma 2400G !

W Cross VI Extreme jest na liście a na Hero nie ma i teraz zastanawiam się czy jest to błąd na stronie czy nie odpalę go :)

 

Za to na innych stronach w necie 2400g już jest kompatybilny Mój link więc będzie trochę napięcie przy montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd na stronie. Jak jest przynajmniej jeden raven, to zadziałają wszystkie.

Zawsze można poszukać validów i takowy się znajdzie -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...