Skocz do zawartości
oizo76

Aorus Indigo Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

To juz bedzie trzeci projekt z haslem -Team Up,fight On!-dobrze sie czuje z Gigabyte/Aorus,wiec czas na cos nowego.

 

2arnef.jpg

 

wracam do koloru fioletowego.Juz mialem projekt z tym kolorem,ale tamten projekt byl kiepski,okropny-do tej pory mi sie nie podoba...

Czas mamy taki a nie inny,do pewnych rzeczy dostep jest utrudniony-w tym projekcie wykorzystam wiec niektore rzeczy z poprzedniego projektu z kolorem fioletowym.

 

Plyta x570 Master,ktora dostanie monoblok ekwb.

Pamieci dominator RGB 32 gb-tak jak kiedys mi sie nie podobaly,tak teraz jestem nimi zachwycony.

Pozostaje 2080ti z blokiem barrowa :kwasny: ,ale bede go chcial lekko zmodowac-zobacze czy sie uda-karte planuje na riserze.

Chce aby znowu wrocil rewolwerowy rezerwuar od skeepera,jezeli chodzi o reszte ukladu do mysle o 3 chlodnicach w obudowie-480 45mm,360 45mm oraz 240 lub 280 w piwnicy.

 

Tym razem chce aby uklad wc byl widoczny,bedzie wiecej rurek-ma to w glowie-ale nie wiem czy uda sie to zrealizowac.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Define 7 XL nie widziałem jeszcze fajnego LC, więc powodzenia :thumbup:. 480mm + 360m + 240mm wydaje się realne do upchnięcia, a to już konkretna powierzchnia chłodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy kontakt z obudowa FD i jestem naprawde pozytywnie zaskoczony.Mialem dwie budy LianLi-wiadomo ze lilki to jakosc,ale fractal...no,no,czapki z glow.Bardzo fajna obudowa.

 

aaa...zapomnialem napisac-proc jaki bedzie w ukladzie to 3950x,16 rdzeni,32 watki...fajny cudak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FD ma bardzo fajną jakość wykonania jak za ta kasę. Do tego mają świetne manuale.

 

Pakujesz na tego Mastera monoblok? Wygląda świetnie.

 

3950X to niezły potwór, tylko jest problem z jego schłodzeniem. Chociaż z drugiej strony OC tego procka i tak ma tylko marginalny sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,zdecydowalem sie na monoblok-faktycznie na tej plycie wyglada bardzo fajnie.

 

Nie bylem zadowolony z temperatur w 011,mam nadzieje ze tu bedzie lepiej-zobaczymy.

 

ehhh...by sie przydaly kabelki od Ciebie,mam co prawde lqadne przedluzki

 

fMrqTE.jpg

 

...ale to tylko przedluzki-a miejsca bedzie malo...no ale musze liczyc koszta.ehhh

 

Co zas do plynu,to mial byc pastel electric purple

 

https://www.watercoolinguk.co.uk/p/EK-Water-Blocks-EK-CryoFuel-Solid-Electric-Purple-Premix-1000mL_68877.html?fbclid=IwAR0mJQ17GVE7XUV3ZFThVKOFsSc4iBsPY0vFkY08lmocO4P5yAkJFAR9DZo

 

ale przypadkiem heat ma ten plyn i mowi ze wpada w roz,dlatego bedzie Violet Indigo,tez od ekwb

 

https://www.watercoolinguk.co.uk/p/EK-CryoFuel-Indigo-Violet-Premix-1000mL_70626.html?fbclid=IwAR2u3uaEyPRnK3xpRBmUpLdWNKYi10TkNU_1tCU59onuNMxB1yqe7S7Pnec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X i cięcie kosztów :P.

 

Fractal mimo wszystko ma zabudowany front, więc nie jest to super przewiewna obudowa, ale powierzchnia chłodnic powinna załatwić sprawę :).

 

Violet Indigo kolorystycznie bardzo ok - powinno fajnie pasować pod fioletowy z kabelków. Co do kabli to widać dobrą robotę iksmodiwa :thumbup:. Gdybyś coś potrzebował to PW :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego trza ciac koszty hehe-np zostaja stare wentyle raijintek iris rgb,ale teraz wentyle sa bardzo podobne...a tutj malo co je bedzie widac...strasznie mi sie opatrzyly,ale jak zerkne ite vardary kosztuja :/

 

Gdybym nie mial przedluzek iksmodiva,to pewnie juz bym do Ciebie pisal-bije sie z myslalmi,bo wiem ze to kolejne koszty,ale z drugiej strony nie bede mial gdzie upchnac tych kabli :( Jeszcze przemysle.

 

Odnosnie frontu pisalem do iksmodiva,bo chcialbym wlasnie wyciac podobny wzor jak na topie,nawet nie wiem czy to mozliwe w takim tworzywie...niestety nie odpisal,moze po prostu nie ma czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wentylatorów RGB, zwłaszcza wydajnych i z dobrym łożyskiem są chore 8:E. Jakbyś zmieniał to co masz, to omijaj graty Corsair, bo jak się wpakujesz w ich ekosystem, to utoniesz w dodatkowych sterownikach i tonie kabli, które zajmują mnóstwo miejsca.

 

Drzwiczki chyba mają alu naklejone na plastik, więc obróbka tego faktycznie może być upierdliwa. Prościej byłoby chyba wykonać po prostu nowy front :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam obudowę Meshify od FB i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania.

 

Jak jeszcze rozważałem złożenie LC to przeglądałem Meshify S2 (odpowiednik Delfina S2 tylko z frontem i topem mesh - tak bardziej mi się podoba i przewiew powini8en być lepszy).

 

Chętnie zobaczę jak wyjdzie LC w Define 7 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wentylatorów RGB, zwłaszcza wydajnych i z dobrym łożyskiem są chore 8:E. Jakbyś zmieniał to co masz, to omijaj graty Corsair, bo jak się wpakujesz w ich ekosystem, to utoniesz w dodatkowych sterownikach i tonie kabli, które zajmują mnóstwo miejsca.

 

Drzwiczki chyba mają alu naklejone na plastik, więc obróbka tego faktycznie może być upierdliwa. Prościej byłoby chyba wykonać po prostu nowy front :E.

 

Ja generalnie z wentyli Raijinteka jestem zadowolony-po propstu mi sie opatrzyly...ale jak przeliczylem zakup alpenfohnow rgb,vardarow czy wentyli lian li...to postanowilem zostac przy raijintek iris rgb,domowilem tylko jedna 140 mm na tyl obudowy.

No wlasnie nawet nie wiem czy to mozliwe jest do ogarniecia,tzn ciecie tych drzwiczek-wiem ze byly robione takie mody,ale to byly panele z aluminium.

 

 

Jak mam obudowę Meshify od FB i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania.

 

Jak jeszcze rozważałem złożenie LC to przeglądałem Meshify S2 (odpowiednik Delfina S2 tylko z frontem i topem mesh - tak bardziej mi się podoba i przewiew powini8en być lepszy).

 

Chętnie zobaczę jak wyjdzie LC w Define 7 XL.

 

meshify to bardzo eleganckie budy,fajnie ze mozna sobie kolorystycznie front panel dobrac.

Jak juz pisalem,to moj pierwszy kontakt z Fractalem i jestem zauroczony jakoscia wykonania jak i niektorymi patentami.

7 xl w zstawie ma dwa top panele,jeden bez kratki nawiewu,i drugi perforowany-fajna sprawa....szkoda ze opcji z frontowymi drzwiczkami nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oizo76 znowu buduje LC :thumbup:

 

Fajnie - będę śledził :) Lubie twoje build i logi, sporo się tutaj dzieje.

 

Co do płynu EK - poprawiła się ich jakość? Było na forum wiele razy, że od kiedy rozstali się z Mayhems to słabo ich produkty wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje

 

czekam jeszcze na graty-jutro bede mial przesylke z plynami,chlodnica 240mm,procesor wyslany,czekam jeszcze na top do pompki.

 

co zas doplynu.uzywalem pastelu ekwb,cryofuel...no i blok grafiki wyglada tak :(

 

cxARN3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok ale ludziska narzekają na te płyny od ek

Jeżeli pastel to mayhems moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta blaszka zaczopowana calkiem.

Nastepnym razem jezeli pastel to wezme mayhemsa-ale teraz ekwb jeszcze,tylko ze to nie bedzie pastel.zamowielm przed tym jak rozkrecilem blok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw ten płyn EK w dziale "sprzedam", a zamów sobie inny - poważnie lepiej na tym wyjdziesz.

Ja miałem kiedyś czerwony płyn EK, który po jakimś czasie zrobił się czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku mojej przygody z LC używam Mayhems pastel i nigdy nie miałem żadnego problemu. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie chce mi sie go zwracac-ale dam szanse ekwb,to nie jest pastel wiec mam nadzieje ze bedzie ok.

tez nie maielm problemow z mayhemsem.

 

o7VSGZ.jpg

 

z niegdysiejszego projektu zostaly mi naklejki 3d,wtedy Slawek zamowil mi dwie wersje fioletu-brokatowa i fiolet-fajnie ze tego nie wyrzucilem :)

 

vxEzhI.jpg

 

tu jeszcze rzut oka na dwa mastery z390 oraz x570

 

PxhXUs.jpg

 

XrNBpH.jpg

 

tak jak jeszcze przed ryzenami plyty pod amd wygladaly tanio,okropnie i biednie-tak teraz czesto sa fajniejsze niz pod intela...choc tutaj z390 chyba nieco ladniejsza,ale z monoblokiem x570 bedzie wygladac cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Z390 Aorus MAster kupiłem dlatego, że składałem kuzynowi jednostkę na 3950x i zamówił do mnie X570 Aorus Ultra no i zakochałem się jak go otworzyłem i uznałem że skoro i tak mam za słabą sekcję w Z370 SLI do mocniejszego podkręcania to czas na wymianę i designem

 

wpasowuje się perfekcyjnie do całości. Teraz tylko czekam na 2 chłodznice i nowe Ultitube z D5 od AquaComputer i zalewam :)

 

img_20200409_160420jzjtp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ThePunisher

 

żeby tu Rafałowi topicu nie zaśmiecać jak będziesz miał ultitube w łapach to się pochwal :)

Sam czekam na ten rez w wersji 200 Pro z pompą next, jest dostępny w highflow ale czekam na top multiport

A pytanie zasadnicze jest czy ten filtr wbudowany będzie ok w przypadku pasteli nigdzie jeszcze nie ma testów tego reza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastery sa ok i mysle ze na tle innych sa sensownie wycenione(ceny plyt to jakies szalenstwo)

 

fractal 7xl jest fajny.dwa topy w zestawie,szkoda ze nie ma tez opcji(nawet platnej) z perforowanym frontem.

7xl jest dostepny z dwoma rodzajami szyby-ciemnej i jasnej,ja wzialem jasna szybe

 

MaMcHr.jpg

 

9VzOGi.jpg

 

rn3k4m.jpg

 

ppJghY.jpg

 

SiMoO5.jpg

 

1ndigU.jpg

 

KPmiKD.jpg

 

jak wspomnialem,chce zapakowac 3 chlodnice.

po lian li 011 zostal i riser,tu trzeba by dac jakas podkladke,bo jak widzicie,wisi to w powietrzu...ale ten blok nie jest fajny i karte dam w normalnej pozycji,risera wiec nie bedzie.

 

 

wentyle z naklejkami

SdBGPp.jpg

 

no i plyn ek.

dzisiaj go otworzylem aby sprawdzic kolor

 

yFT8tI.jpg

 

CqTRuz.jpg

 

jakies gowno-nie wiem co to jest...ten plyn to w ogole ma byc pastel,clear...napisalem do sklepu i ek,bos jest nie tak i to mocno.

 

dokupilem chlodnice 240mm-bykski,generalnie spoko wykonanie,jest ok,fajna cena

 

gmPz1e.jpg

rtMMM4.jpg

 

z tylu bedzie ciasno,ale mam nadzieje wlasnie tak to upchac

 

xrqzNC.jpg

3vSgyT.jpg

 

na przodzie wyciagne fabryczny panel po prawo ktory mozna demontowac,bedzie tam dociety kawalek perspexu=na nim przeloty oraz zamontowany rez-mam nadieje ze dam rade upchnoc na froncie 360 chlodnice o grubosci 45mm,w razie czego dam chlodnice 30 mm

 

Gvkjsj.jpg

 

..przy czym pod odwinieciu ochronnej folii z tafli perspexu okazalo sie ze zamowilem kolor black mirror...

 

BEHgCd.jpg

jA43yW.jpg

 

i chyba zbyt taka tafla by sie odcinala od reszty obudowy,zamowilem wiec dodatkowa tafle perspexu,ale juz black matt.

 

 

czekam jeszcze na proca-reszte juz w sumie mam-pomijajac perspex,zasrany plyn-oraz proca ktorego leniwy balas wyslal po 5 dniach od zakupu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, potrzebowałem niskiej chłodnicy,bo w piwnicy ciasno-a pod chłodnice dojdą jeszcze wentyle... A nad chłodnicą będą przeloty...bedzie na styk albo wentyle slimy będę musiał dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten płyn od EK to jakaś żenada, ile już było o nim pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, płyn wygląda katastrofalnie.

Wezmę Mayhemsa, tylko nie wiem czy purple pastel czy x1 purple.. Albo coś pokombinuje jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć DP Ultra od AquaComputer sprawuje się zdecydowanie najlepiej, ale oni chyba nie mają pastela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...