Skocz do zawartości
oizo76

Aorus Indigo Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślałem, że przy chłodnicy w piwnicy będziesz chciał demontować osłonę PSU, żeby poprawić przepływ powietrza. Tą zaślepkę na froncie przynajmniej zdejmiesz?

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,piwnicy nie bede ruszac-top piwnicy jest mocno perforowany...poza ta zaslepka-szkoda ze teznie jest tak samo zrobona.

 

Uklad z przodu gotowy-od dawna podobaly mi sie uklady Heata,wiec tu silna inspiracja.

mysle ze bedzie dobrze,pozostaje pospinac to z tylu,mysle ze jutro po odebraniu zlaczek to ogarne.

 

dojdzie jeszcze jeden gadzecik ktory wypelni mocno miejsce miedzy grafika a piwnica,mam pewien pomysl i mysle ze bedzie to fajnie wygladac.

 

jeszcze jakies detale dojda...

 

Fy6o5k.jpg

 

Jak wspominalem,na poczatku przez pomylke kupilem tafle persexu,ktory okazal sie w kolorze black mirror...dokupilem druga tafle w kolorze czarny mat.

Na poczatek wzialem tafle black mirror-bo uznalem sie jak cos spapram,to mam w rezerwie wlasciwy perspex...ale wszystko wyszlo poprawnie i teraz nie chce mi sie robic tacko na nowo hehe,jutro zerwe folie ochronna i obadam jak to wyglada-moze zostanie black mirror?

 

8vfv8g.jpg

 

WT5XmP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale breja ten płyn od EK choć pierwsza myśl jaką miałem to, że wlałeś krwawą mary do kielonka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale breja ten płyn od EK choć pierwsza myśl jaką miałem to, że wlałeś krwawą mary do kielonka :D

 

 

dobra,bo zaniedbalem temat

 

breja,niestety. :kwasny:

 

plyn jaki bedzie to mayhems x1 uv purple-ktory wcale niejest fioletowy,tylko jakby nieco dzwine ciemny granat,wymieszalem go w proporcji 90/20 z phobya ultra red uv,ktora dla odmiany niejest czerwona tylko dziwnie rozowa :hmm: -ale finalnie z koloru jestem bardzo zadowolony :cool:

 

 

 

teraz tak-finalnie tacka z perspexu black mirror zostaje,podoba mi sie i mysle ze jest fajny efekt

 

7Ss5T5.jpg

 

zlaczki z tylu-

 

OrUUCA.jpg

 

a tu ostatni zakup- AORUS RGB AIC NVMe SSD 512GB.

wisienka na torcie.

 

wiem ze to zakup nieoplacalny,w tej cenie moglbym miec podobny dysk m2 1tb...ale to naprawde piekna rzecz,dawno nie mialem w reu takiego cacuszka.

 

 

 

MeYkgb.jpg

 

Y1s5Pj.jpg

 

e6tGBk.jpg

 

stare risery z thermaltake nie pasuja,muzialem zamowic nowy.

 

5BtKPw.jpg

 

dysk bedzie postawiony na riserze -prezentuje sie pieknie i elegancko wypelni przestrzen miedzy piwnica a grafika.generalnie,pomimo ze buda jest duza-w srodku nie bedzie pustki i pomimo tylko jednej karty graficznej srodek bedzie wypelniony...ale nie przeladowany-tego wlasnie chcialem-eleganckiego,ale sporego ukladu,ktory wypelni plyty pozostawiajac zarazem porzadek-powiem nieskromnie ze w moim odczuciu tak bedzie.

 

generalnie wszystko prawie gotowe,mialem kilka problemow=pierwszy to dwa wycieki.na szczescie wszystko oki i wyszlo to podczas testow,ladnie to smifa a d5 watercoola blyskawicznie odpowietrzyla uklad.

 

druga sprawa.

 

bylem blisko placzu kiedy po instalacji wszystkiego komp sie nie wlaczal,tak jakby plyta byla padnieta..Heat duzo pomogl i przywrocil mnie od zycia :)

problem pierwszy-plyta w ogole nie reagowala,tylko przycisk start na plycie migal,okazalo sie ze powodowalo to zle podlaczone oswietlenie led od grafiki-tu poszlo szybko.

 

druga sprawa-po wlaczeniu wyswietlacz kodow pokazywal blad c5.

 

tu naprawde duzy uklad dla heata.

probowalem roznych ustawien ramow-wszystkich czterecg,po dwa moduky w slotach 1/3 oraz 2/4,pojedynczego modulu w kazdym slocie-zawsze to samo=c5

wiedzialem ze ram jest oki,dominatory rgb bardzo mi sie podobaja i bylem mocno zalamany....mialem jechac do kumpla po tridenty,ale heat podpowiedzial aby pojedynczi sprobowac kazdego modulu..no i komp tak wystartowal-a po aktualizacji biosu ramy smigaja idealnie.

 

nigdy nie mialem takich akcji. :hmm:

 

czekam na riser i wlacze z podlaczeniem wentyli...nie wiem czy przypadkiem nie wrocic do aquaero 5 :o -tzn aby sama plytke upchnac z tylu,bez wyswietlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru płynu to Michael gdzieś na jednej z grup się wypowiedział na temat płynów UV

Dopiero jak oświetlisz lampą jakimś tam neonem czy ledami UV to płyn dopiero ma właściwy kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle to on sie robi granatowy :)

 

Ale, pal licho.

 

Do życia wrócił komputerek aquaero, odkręciłem wyświetlacz i zapakowałem sama płytkę.

Myślałem że nigdy go już nie użyje, bo płyty główne mają naprawdę rozbudowane panele sterujące... Ale to jednak nie to samo,jest czujnik temperatury, zapakowałem też z tyłu przepływomierz aquacomputer, więc widzę co się dzieje.

 

Finalnie można powiedzieć że komp gotowy, czekam tylko na riser do dysku i to prawie wszystko.

 

... Aaa, jeszcze napis dokleić, myślę że finalnie będzie super.

 

Fractal 7xl to fajna obudowa,gdyby tylko sprzedawali dodatkowo perforowany front-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To musi być ultrafiolet jak sama nazwa sugeruje to płyn reagujący na światło UV

A drugie pytanie jaki flow meter zastosowałeś ?

Bo jak mps to mogą być problemy bo się dysza w przepływce zatka od pastelu no tak x1 przecież stosujesz to spoko

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.aquatuning.co.uk/water-cooling/monitoring/flow-indicator/6146/aquacomputer-flow-sensor-high-flow-g1/4-for-aquaero-aquastream-xt-ultra-and-poweradjust?sPartner=googleshoppinguk&gclid=CjwKCAjwtqj2BRBYEiwAqfzur0HygGfb8FTXeHOE9dqk4MZnIFCVwFXO3Ew09-ipUDJb3NaZua1k6hoCqAEQAvD_BwE

 

to ten przeplywomierz-walal sie niepotrzebny,a teraz sie przydal :) no i aquaero tez-zapomnialem ze to jednak fajne urzadzenie. :E

 

dokupie pasek led uv,obadam co sie wtedy stanie z tym plynem.

 

aquaero 5 lt chyba moze sterowac pompka(mam d5 watercool pwm)-przy czym podlaczona jest molexem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterowaniem pompy pwm z aquaero różnie bywa

Aquaero ma trochę inną specyfikację niż płyty główne impulsu pwm

Pompy od aquacomputer mają zmodyfikowaną elektronikę i działają zawsze

Bywało że ludzie dawali jkakieś pull-up rezystory we wtyczce aby niektóre pompy działały

Przepływka mechaniczna więc z każdym płynem będzie działać

Druga sprawa że 5lt ma jedno wyjście pwm i 3 napięciowe

Jak podłączysz pompę to wentylatory tylko napięciowo wysterujesz z aquaero

I w trybie napięciowym mosfety na aquaero się grzeją niemiłosiernie szczególnie w aquaero 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ,,gdy pompka byla podlaczona pod molexa i pod pwm(jak wspomniales jest tylko jeden)-to sie wylaczala.

wentyle napieciowo-jest radiator na mofsetach-ma gdzies tez blok wodny na te mofsety haha-z radiatorem bedzie oki.

 

pompke podebne pod plyte najwyzej-tzn samo jej sterowanie-bo zasilanie zostanie z molexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowsze popki od EK podobno miały mieć też mod elektroniki

Ale miałem to samo pomimo tego jak wpięte pwm do aquaero 6xt to pompa stawała

Może miałem jakąś wczesną rewizję pompy

Ewentualnie szybki mod pompy którego mi się nie chciało robić

I też pod mobo podpiąłem

0dbc81db_P2176377.jpeg

Można coś takiego ładniej wykonać w postaci krótkiej przedłużki 4pin fan i dać całość w oplot

Co do ilości wyjść pwm zawsze możesz połączyć quadro albo octo po aquabus do aquaero

Zachowując integralność ekosystemu aquasuite masz dotakowe kanały wentylatorór rgpx itd

Wszystko sterowane softem aquasite przy okazji dostajesz klucz do nowego aquasuite na chyba 18 miesięcy update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie projekt ukonczony.

W poprzednium projekcie chcialem aby uklad byl minimalistyczny,ledwo widoczny-co mysle udalo mi sie zrobic,dlatego wygladal nieco inaczej niz wiekszosc projektow w LL 011 dynamic.

 

Tutaj inna buda-ktora trzeba bylo jakos wypelnic.Chcialem 3 chlodnice i finalnie trzy dobre chlodnice siedza w srodku.Uklad jest widoczny,ale tez nie chcialem aby sprzet i uklad az wylewaly sie z obudowy-nie przepadam za ukladami typu "trzy rezy,chlodzenie ram,pinc przeplywomierzy itd".

 

Nie ukrywam ze inspirowaly mnie uklady heata,po prostu bardzo lubie jego projekty z rownolegle prowadzonymi rurkami...aczkolwiek chcialem aby tutaj bylo jednak nieco inaczej-mam nadzieje ze sie udalo.

 

 

Fractal 7xl to naprawde swietna obudowa-pisze to zupelnie szczerze,bo nie mialem zadnych gratow od sponsorow.

 

wjuXPu.jpg

 

yTeqkc.jpg

 

VGLuJt.jpg

 

7c35FO.jpg

 

JIIBmN.jpg

 

ANWSws.jpg

 

eTtQtZ.jpg

 

cgDY2c.jpg

 

wYED8F.jpg

 

heyivX.jpg

 

pFuAub.jpg

 

zlbjpL.jpg

 

l9J6WH.jpg

 

Y0yyx8.jpg

 

pIlFbB.jpg

 

YQVGa1.jpg

 

xA86FD.jpg

 

81lPD3.jpg

 

wnLGvw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny, prosty build. Widać napracowanko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem byla "czystosc" ukladu,nie chcialem widocznych niepotrzebnych laczen,pomp itd-szczegolnie z tylu trzeba bylo sie triche poglowic. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki build Rafciu cool.gif

 

Czysto, bez dziwacznego kombinowania, klasycznie. To lubię najbardziej.

 

Na mój nos, lepiej się nie da. Co najwyżej można sobie zmienić kolor pod siebie.

 

Nie mniej purpurowy czy fioletowy tu świetnie wygląda, zwłaszcza jak ledy odpalisz :)

 

Gratulujęthumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra...czysto i spójnie.

Świetnie że nie brałeś seryjnego reza Watercool,EK,XSPC...custom rezerwuar od Bartka idealnie się wpasował :thumbup:

 

Czekam na wnioski z testów full load LC...delta płynu vs rpm fan + pobór W konfigu (jak masz pod ręka watomierz),

OFC jak znajdziesz na to czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pany

 

wiem ze uzywam tego rez trzeci raz...ale to jest tak piene cacko ze caly czas mnie cieszy.

 

Myslalem o chromach,tez by bylo fajnie-ale ten rez by juz wtedy nie pasowal.

 

Porobie testy,mysle ze uklad jest calkiem ok,teraz juz zapakowalem czujnik temperatury,przeplywomierz wiec mozna sie bedzie pokusic o realne wnioski.

 

 

jedyne co tutaj to zabraklo jak dla mnie,to perforowanego frontu-gdyby byl taki jak top...ahhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie...można by perforację z topu budy powtórzyć na froncie ale daj z tym spokój

bo w UK za takie zlecenie ograbią Ciebie bez litości.

Mimo to proszę zbadaj różnicę w pracy układu kiedy front panel otworzysz bo sam ciekaw jestem jak skoczy delta płynu przy takiej zmianie w airflow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i nie przesadzony projekt :thumbup:. Istnienia chłodnicy w piwnicy można się tylko domyślać, jestem ciekaw jaką ma wydajność. Daj znać jak to wszystko śmiga :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obłęd ! Moze Pan zapodać fotke jak to wygląda po " ciemnej stronie " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale chociaż jedno zdjęcie mogłeś zrobić centralnie na wprost, proste i obejmujące całego kompa w kadrze :P

 

Jaka różnica w temperaturach przy otwartych/zamkniętych drzwiczkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bede mial teraz sporo czasu na zabawe kompem,bo zaczalem wlasnie dluuuuuuugi urlop :)

 

Musze ramy ogarnac,bo mam pewne problemy-pomimo wlaczenie profilu xmp 3200 dzialaja na 2666 :hmm:

Generalnie musze na nowo system postawic-bo dysk z widowsem przeniesiony na zywca z z390,co ciekawe komp odpalil bezproblemowo,pomimo ze to inne platformy.

 

Przemek-z drugiej strony burdel,nie pkazuje zatem-nigdy nie przykladalem uwagi do ciemnej strony i tam jest malo elegancko hehe

 

Kaktuch,prosze bardzo.

 

DbGrHJ.jpg

 

kolejna obudowa kupiona ,ale to dopiero za jakis dluzszy czas.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz elegancko widać :D

 

Jedynie ten błyszczący (akryl?) za rezem troche moim zdaniem psuje odbiór i górna druga rurka ucieka od poziomu z pół stopnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl "o Adam poszedł w fiolety" ale patrzę na nazwę tematu i widzę, że nie :E Ot taki żarcik :D

Bardzo fajnie wyjszło, mnie jak zwykle urzekły detale czyli Team Up Fight On! Wielka szkoda, że nie są podświetlane.

Btw z dysku zadowolony jesteś? Jak się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...