Skocz do zawartości
oizo76

Aorus Indigo Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Tragicznie ten płyn wygląda, po raz kolejny potwierdza się, żeby nie brać płynów od EK. Brałbym po prostu Mahyems ba ma fajne opcje fioletowego i po sprawie. DP Ultra jest super, ale nie ma fioletowego chyba, że zmiksujesz sobie swój np. przy pomocy barwników od Mayhems.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oizo76 w tym projekcie będziesz miał 480+360+240.

Porównując do LL spodziewasz się lepszych temperatur? Wiem, że porównanie temperatur na CPU jest mało miarodajne, ale może GPU pod obciążeniem? Chociaż z drugiej strony GPU nie rozgrzeje tak układu.

 

Jak myślisz nowy układ zaspokoi twoje oczekiwania co do mocy chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płynem może pokombinuje z pastelemice white Mayhemsa bo ma litr i z mayhems x1 purple, mam czerwony barwnik. Obadam.

 

No tak, planuje 480 45mm,360 45 mm oraz 240...to już całkiem nieźle i zyskuje jakby dodatkówa 360 chłodnice, to sporo.

Liczę że taki układ ogarnie 3950x oraz 2080ti.

10 wentyli w budzie.

Jestem dobrej myśli.

Dzisiaj znowu proc nie doszedł... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony GPU nie rozgrzeje tak układu

 

Że niby nie rozgrzeje bardziej niż cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly miks-80% mayhems i 20% phobya daje fajny kolor,bo czysty mayhems za ciemny nieco

 

uyXPFY.jpg

 

AdMFh0.jpg

 

kupilem pompke d5 watercoola,zpwm-oraz uzywany top ekwb.

dop doszedl bez oringa i nie mialem gdzie tego kupic na szybko,wiec na szybko zakupilem oring do zwyklych rur i pasi,testowalem dzisiaj czy to dzial i jest git :E wiem ze to tania sprawa,ale zanim by to doszlo ze slowenii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet dobrze wchodzi...bez popitki :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie prościej było denaturatu kupić? 8:E;-)

 

A jak z przewodnictwem cieplnym dykty? :E Na pewno dobrze izoluje ciepło bo żulernia pije w zimę i nie zamarza :D

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolor wyszedł. Przypomina mi landrynkę rozpuszczoną w wodzie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to ciekawostka. Nie wiem czy w x570 tak jest, ale Z390 Master ma obciążenie na wszystkich złączach wentylatorów max... 24W :E Można nawet D5 bezpośrednio do PWM na mobo podczepić i nic nie zjara :D Wszystkie wentylatory na chłodnicach mogę podpiąć po jedno PWM spliterami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 pobiera do 37W. Więc może lepiej nie podłączać do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jaki ten pobór by nie był, to i tak sens podpinania zwykłej D5 pod sterowanie napięciem jest zerowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, żeby nie było: kontrola prędkości D5 jak najbardziej się przydaje, tylko w D5 nie da się tego robić napięciem tak jak w przypadku DDC, dlatego podpinanie D5 pod płytę mijałoby się z celem ;)

Ale takie DDC w starej wersji bez PWM już jak najbardziej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

D5 pobiera do 37W. Więc może lepiej nie podłączać do płyty.

 

 

37W ??? W specyfikacji piszą o 23W.

 

Taką zwykłą d5 z pokrętłem z tyłu można podpiąć pod 24v, stąd taki maksymalny pobór. Z ciekawostki podpięcie pod 24v totalnie nic nie zmienia w działaniu układu i jego wydajności :E

Edytowane przez PatrykT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pompka pod molex albo data, bo ma przejściówkę-sterowanie z płyty.

Pierwszy raz będę miał pompkę z pwm,tzn wcześniejsze miały pokrętła.

 

Bardziej WKU... Mnie fakt, że nie mam procka. Kupiłem go w niedzielę, zaraz będą dwa tygodnie. Zły jestem bo nic nie mogę zacząć działać bez tego proca... Masakra.

 

Generalnie nieco dziwnie się czuje, wracając do amd :)

 

 

 

 

Kupiłem 2 litry mayhems purple UV. P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

D5 niektóre można sterować napięciowo, jak tak steruje moją vario ma pokrętło ale mam także kontroler koolance który steruje pompę właśnie napięciowo z pompą pwm to raczej by nie zadziałało

Oizo

Ja jakiś czas temu zamówiłem kilka rurek płyn mayhems i kilka pierdółek ze SCAN i też czekałem tyle pomimo wolnego slotu i dopłaty za niedzielną dostawę

Tam mają urwanie łba

Jak po ponad tygodniu się w końcu dodzwoniłem to przepraszali ale mają ponad 10k zamówień dziennie od kiedy większość korpo ludzi wysłała do pracy z domu i im biura domowe urządzają ;)

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamawiam sporo rzeczy i 0rzychodza dużo czybciej. Przesyłkę z watercooling. UK miałem w ciągu 3 dni, moja sprzedana obudowę typ miał po trzech dniach w domu.

Jestem zły, bo typ który mi sprzedał proca mieszka 15 minut drogi odemnie, pisałem mu ze mogę podjechać - najpierw mówił że paczka wróciła, pozniej dwa razy pytalem o numer wysylki. Niby wysłał to ponownie w piątek o 16:45(pewnie po prostu dopiero po pięciu dniach od sprzedaży polazł na pocztę) - patrzę na status wysyłki i to tak jakby cały czas było na poczcie... Masakra,

 

Co zaś do scan.co.uk-do Bolton gdzie mają sklep, mam też ok 15 minut drogi - można zamówić online i odebrać w punkcie pid sklepem, podjechałem pod sklep i przynieśli mi zamówienie do auta-dobra rzecz, bo w razie czego złączki ogarnę jak mi braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca nadal nie ma,a kupilem go dwa tygodnie temu :) bajka po prostu.

doszedl perspex,generalnie wszytko mam=tzn moze mi praknac zlaczek katowych ale to moge ogarnac w kazdej chwili.

 

wczoraj robilem przymiarki i biorac pod uwage uklad ktory chce zrobic,czyli 480 top,360 front i 240 piwnica,oraz pompka w piwnicy ...bedzie baaaaardzo ciasno.

 

dodatkowo w takim ukladzie na front nie upchne 360 45 mm,tylko 360 30 mm.

 

teraz pozostaje pytanie-olac 240 i dac uklad 480 45mm,360 45mm....czy 480 45,360 30mm oraz 240 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym upychał 480mm, cieńsze 360mm i 240mm. Jak dobrze rozwiążesz układ połączeń, to będzie to fajnie wyglądać :D.

 

Rożnica wydajności chłodnicy o grubości 45mm i 30mm przy niskich obrotach wentylatorów, a na tym Ci chyba zależy, jest niewielka.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to większa liczba chłodnic (nawet cieniasów) będzie prawie zawsze lepsza niż mniejsza grubasów ;)

 

480+360+240 nawet w tak mało przewiewnym 7XL powinna dać fajne temperatury. Ja w Cosmosie mam 2x360 i 240, podobny konfig i jest ok. Nie jest to co prawda otwarty Torque, w którym na luzie ogarniały ten sam set 2x360PE, które delikatnie mówiąc dupy nie urywają wydajnościowo, ale jak na zamkniętą budą ze słabym airflow jest nieźle :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię, czyli postaram się upchnac 3 chłodnice, gdybym nie umieszczał tam pompki to nie byłoby problemu, ale może dam radę.

Dzisiaj doszedł proc... Po 16 dniach od dnia zakupu ?

 

Monoblok Zamontowany, dobrze wygląda.

 

K06GRf.jpg

Shf3kQ.jpg

t2IW2Q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziaj mialem troche czasu,podlubalem-generalnie to co planowalem sie zmiesci-beda trzy chlodnice.

mialem zagwozdke jak poprowadzic uklad,bo in/out na monobloku jest ulozone poziomo,a to problem jezeli chodzi o uklad jaki planuje.

Heat pomogl mi wybrnac z tego problemu...i generalnie mysle ze bedzie oki.

zostalo do wywiercenia dwa otwory pod przepusty i mozna giac rurki-giecia beda proste,wiec nie przewiduje problemow-bardiej martwie sie czy otwory beda rowno.

 

8yVhEi.jpg

 

219eb0.jpg

 

21kcC0.jpg

 

TAHyEZ.jpg

 

zabraklo mi 7 zlaczek katowych 90 :o musze jutro jechac do sklepu.

 

generalnie mysle ze uklad bedzie wygladac dobrze i czysto-sporo laczen bedzie z tylu tacki.

 

logo barrow mi sie nie podoba,cos wymysle.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...