Skocz do zawartości
TheSznikers

Ryzen 5 3600 @ B450 Aorus Elite OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory bawiłem się w OC mojego Ryśka przez Ryzen Master, udało mi się osiągnąć zadowalające mnie wyniki które chciałem ustawić sobie w biosie abym nie musiał za każdym razem po uruchomieniu komputera potwierdzać profilu w aplikacji. I tu pojawił się problem, w opcjach biosu szybko znalazłem ustawienie mnożnika który zmieniłem na 42-4.2ghz natomiast nie mogłem znaleźć opcji ustawienia stałego napięcia. To co znalazłem było jedynie offsetem gdzie mogłem dać +0.3 lub -0.3v. a to chyba nie o to chodzi co nie? Gdzie mam wklepać to napięcie w końcu i czy muszę jeszcze coś zmieniać aby to działało?

post-494106-15880646384048_thumb.jpg

post-494106-15880646426823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej B450 Aorus Pro w zakładce w bios > Pheripherals > AMD Overclocking i tam można ręcznie wsjo ustawiać ... nie wiem czy Elite to ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na jakim napięciu masz te 4,2ghz w Ryzen master i podobnie ustaw w biosie. Na początek daj offset +0,05-0,1v i testuj stabilność oraz temperatury. Potem można próbować iść w górę jeżeli temp beda ok lub w dół jeżeli beda za duże. Efektywne napięcie sprawdzaj w hwinfo podczas testu cb20 lub w occt. Dobrze jakby efektywne napięcie w pełnym obciążeniu nie przekraczało 1,35v, chociaż ja wole ustawiac na 1,3v lub niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Królu złoty jest :) Dobra tylko teraz jak wklepać napięcie nap 1.25 jak nie da się wpisać przecinka :D No i czy trzeba coś jeszcze zmieniać oprócz taktowania i napięcia?

post-494106-15880668957048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkręcanie Ryzena 3600 powyżej powyżej 4100 na wszystkich rdzeniach jest sztuka dla sztuki. Chyba najlepsze selekty mogą dobić do 4300MHz. U mnie 4150MHz jest stabilnie, ale 4200 to już zabawa z dość wysokimi napięciami 1,45v, - 1.50

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkręcanie Ryzena 3600 powyżej powyżej 4100 na wszystkich rdzeniach jest sztuka dla sztuki. Chyba najlepsze selekty mogą dobić do 4300MHz. U mnie 4150MHz jest stabilnie, ale 4200 to już zabawa z dość wysokimi napięciami 1,45v, - 1.50

Najlepsze obecnie robią nawet 4,5ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ryzen master

4.2 na 1.25v

4.25 na 1.27v

4.3 na 1.3v

Edytowane przez TheSznikers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. U mnie taka słaba sztuka że 4Ghz dopiero na 1,25 robi. Co do zakładki AMD Overclocking wszystkie gigabyte je mają ale tylko jeśli masz procka AMD na Zen2. Wartości jakie tam masz to mhz i mv czyli np. wpisujesz 4300 i 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. U mnie taka słaba sztuka że 4Ghz dopiero na 1,25 robi. Co do zakładki AMD Overclocking wszystkie gigabyte je mają ale tylko jeśli masz procka AMD na Zen2. Wartości jakie tam masz to mhz i mv czyli np. wpisujesz 4300 i 1300.

o dzięki, coś więcej tam zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione w amd overclocking tak tylko inne mhz i napięcie i wszystko działa cały czas trzyma to co ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak samo, tylko taktowanie i napięcie ustawiłem. Wpisałem to co było stabilne w ryzen master i śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze obecnie robią nawet 4,5ghz :)

 

Nowsze batche mają lepszy potencjał oc czy to dalej loteria?

Moja sztuka robi 4200 MHz na 1,275V, ale powyżej tego już za dużo papu woła, żeby to miało sens. Maksymalna temperatura w syntetykach to około 65C, ale w grach procek ma 45-55C. Idle około 35C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...