Skocz do zawartości
Raidmax

Podkręcanie E8400 na Asus P5QL-E

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, chciałbym podkręcić procka, ale jako, że jestem zielony w tym temacie to jak by się ktoś znał to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

CPU: Intel Core2 Duo E8400 3,00 (E0)

GPU: NVIDIA GEFORCE GTX460 1024 MB

RAM: Patriot Dual ELK 2x 2GB DDR2 1066MHz

MB: ASUS P5QL-E

Zasilacz: Chieftec 650W

Coś już zacząłem kręcić, ale max ile wycisnąłem FSB to 400*9 czyli 3,6 ghz a to trochę mało jak na ten procesor. Jak daję więcej FSB to już robi się niestabilnie. Wszystkie napięcia mam na Auto poza CPU Voltage

https://i.ibb.co/wgtpWpY/IMG-20200430-191226.jpg

https://i.ibb.co/fGzBw5C/IMG-20200430-191240.jpg

https://i.ibb.co/YNJNFTK/IMG-20200430-191259.jpg

Edytowane przez Raidmax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ZMASLO z YT pobił chyba rekord świata :cool: w kręceniu tego procka - obejrzyj filmy na YT - po podkręceniu tego procka jest to niezła kosa :E

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oglądałem sporo filmów, próbowałem wielu opcji ale zawsze było tak, że jak dałem wyższe FSB to nie chciał BIOS startować (nie było PIK po włączeniu kompa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podnieś napięcie na RAM-ach do 1,9V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zainteresuj się mnożnikiem RAM w opcjach BIOS. BCLK podnosi całą szynę łącznie z RAM. Należy dopasować (obniżyć) odpowiedni mnożnik.

Edytowane przez VoxCordi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Wiecie co w tym jest najśmieszniejsze i najsmutniejsze zarazem? To, że Adriana wybrała wieś, która zaraz dostanie mocno po pupie(dopłaty). Jest już niemal przesądzone, że będą powiązane z praworządnością... Niemcy się sprzeciwiają(chyba czują pismo nosem, tzn. jakie nastroje to wywoła u nas na prowincji), ale to za mało. "Najlepsze", że w TVP Info wyznawcy(bo to już nie wyborcy, a bardziej fanatycy) będą karmieni tymi, że to spisek Angeli i Donalda :)(i oczywiście niemieckich psów, które są w kraju). Ciężkie czasy przyjdą. Wieś, która tyle otrzymała z UE(kto załatwił te dopłaty i w jakiej wysokości to już nie wspominam...) i która powinna być filarem obrony UE w Polsce, głosuje na antyeuropejską partię. Kraj paradoksów to mało powiedziane.
    • Mniej TVN, a więcej słownika poprawnej polszczyzny.  Chyba, że chcesz nawiązać do Elona Musk-a i SGH to widzę w tym mały związek.
    • Ciągle zastanawiam się czy chcę pakować się w WQHD jestem przyzwyczajony do gry w 75+fps i o ile ten zestaw w większości dzisiejszych gier z rozdziałką 1440p sobie poradzi o tyle mam obawy co do przyszłych produkcji.Zastanawiam się czy nie lepiej zostać przy FHD np.coś takiego    https://proline.pl/monitor-msi-optix-mag241cv-24-cali-fhd-144hz-p1391646  Choć kusi mnie te 2k bo ja całe życie na FHD  a wielu mówi że po przesiadce nie wróciło by już do FHD wiec różnica na pewno jest.
    • Nie no ziemia, surowce, fabryki to nic nie warte. Taki problem wybudować infrastrukturę za pieniądze samych okupowanych Koreańczyków. Dobrze, że nie jesteś głową państwa, tylko długopisem do zaznaczenia  krzyżyka na karcie do głosowania. To KIM planuje masowe zbrodnie, że w tej Korei po przywróceniu demokracji będzie brakować ludzi do pracy? Oczywiście ty ekspert jesteś  jak widzę po certyfikowanym kursie dla gimbusów, że wiesz najlepiej co ma Kim. Taka stara technologia , że USA, Japonia i korea połodniowa drży przed Kimem. Natomiast Polska ma  super technologię za 200 miliardów od USA i muszą żołnierzyków z USA przysyłać by przed ruskami chronić. Dla człowieka, który ma  ograniczoną wiedzę to może tak wyglądać. Nie mam ci za to za złe. To wina twoich nauczycieli. Jeden głosuje na Trzaskowskiego by się zemścić na Dudzie ( człowieku który ma kasy jak lodu, więc ma wywalone)  a ty dla zemsty nie czytałeś w szkole podręczników.
    • no dlatego mowie, ale twoje tlumaczenia tez bez sensu - u mnie dzialalo i tyle mnie obchodzi (czyli gwarancja do bramy i sie nie znamy)  
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...