Skocz do zawartości
Belliash

Fotel SPC SR300F v2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupilem fotel SR300F v2 i generalnie bylem (chyba nadal jestem) z niego zadowolony. Jest wygodny i w pelni mi pasuje. No wlasnie.. gdyby tak bylo nie zaczynalbym tego watku ;)

Po tygodniu uzytkowania fotel zaczal skrzypiec. Probowalem sie przysluchiwac i dzwiek dochodzi ewidentnie z dolu, tzn albo z dolnej czesci podnosnika, albo z miejsca gdzie podnosnik wklada sie w 'osmiorniczke'. Podnosnik jest tam poprostu wsuniety, przechodzi przez otwor na wylot. Gdy lapie go jedna reka z gory a druga z dolu i ruszam na boki to jestem w stanie w ten sposob wywolac dokladnie taki sam dzwiek, mimo ze elementy te nie sa luzne i nie czuc / nie widac aby podnosnik sie ruszal.

 

Ktos z Was spotkal sie juz z takim przypadkiem? Jak sobie z tym poradziliscie? Zostaje jedynie reklamacja? Wolalbym jej uniknac, bo nie mam juz kartonu, a sklep stacjonarny jest nieczynny. Poza tym nawet gdyby wymienili krzeslo na nowe nie ma gwarancji ze po pewnym czasie znowu nie zacznie skrzypiec... Moze wystarczy to czyms nasmarowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest mozliwosc rozebrania podnosnika to warto to zrobic, czasami pomaga smarowanie, u mnie dalem podkladke z twardej gumy i jest cicho (mialem ten sam problem w fotelu Ikea Markus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest mozliwosc rozebrania podnosnika to warto to zrobic, czasami pomaga smarowanie, u mnie dalem podkladke z twardej gumy i jest cicho (mialem ten sam problem w fotelu Ikea Markus)

 

Samego podnosnika nie da sie rozebrac. Ale to skrzypienie pojawia sie jak ruszam nim na boki, tak jakby skrzypialo gdzies miedzy podnosnikiem a osmiorniczka... Myslalem wiec zeby wyciagnac podnosnik z osmiorniczki i ten otwor (albo drazek podnosnika czyms nasmarowac i wsadzic spowrotem...

Tylko nie wiem czym to nasmarowac i jak to teraz wyciagnac, bo siedzi mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestal skrzypiec po wymianie podnosnika gazowego i mechanizmu bujania.

Producent przyslal nowe czesci zamienne po otwarciu RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...