Skocz do zawartości
Isharoth

[Android] [Java] - Wyświetlanie bloków danych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

Mam do napisania pewną aplikację na Androida i chciałem w jednym z podmenu zrobić coś takiego, że pobieram z bazy danych przez API listę pewnych obiektów (to już jest zrobione, mam ją już w klasie fragmentu) i chciałbym teraz informacje z każdego takiego obiektu przedstawić w formie bloczku, który będzie zawierał nazwę, opis oraz obrazek. Zwykle staram się robić takie rzeczy na własną rękę, ale mam mało doświadczenia z Androidem i nawet nie wiem co wygooglować, żeby znaleźć jakiś przykład. Nie wiem też czy dobrze to opisałem. Chodzi mi o podobną listę jak np. w subskrypcjach w mobilnej aplikacji YouTube, tyle że z mniejszymi i inaczej rozmieszczonymi obrazkami. Chciałbym żeby ta lista była przewijana i opcjonalnie żeby po dotknięciu jakiegoś elementu przekierowywało na widok z bardziej szczegółowymi informacjami. Czy da się coś takiego zrobić w jakiś prosty sposób, a jeśli tak to jak i czego mam szukać, żeby znaleźć jakieś przykłady?

 

Tu wizualizacja tego jak mniej więcej chcę to zrobić.

 

Y0HI6p2.png

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Androidzie UI składasz z gotowych komponentów typu listy, przyciski, itp. Z punktu widzenia kodu jest to XML. W Android Studio jest to dobrze wspierane. Kolejne widoki można realizować jako osobne Activity, ale nie wiem, czy to jest dobra praktyka. Androida znam słabo i tylko hobbystycznie. Jest też Fragments View do dynamicznych interfejsów użytkownika. Nigdy go nie używałem, tylko obiło mi się o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś podobnego jakiś czas temu - nagłówek (w miejscu tego Event) i dwie kolumny tekstu - jedna wyrównana do lewej, druga do prawej. Zrobiłem to jako tabelki, więc i tu powinno się sprawdzić.

 

W XML osadziłem sobie ScrollView z pustym TableLayout. Później do tej tabelki w kodzie programu powstawiałem jako kolejne rzędy tabelki wypełnione treścią - tutaj mielibyśmy tabelę o dwóch kolumnach, przy czym w jednej byłaby kolejna tabela zawierająca Event i opis, a druga kolumna - obrazek.

 

Rozwiązanie bardzo prymitywne, ale po ustawieniu gravity, paddingów. marginesów i czcionki - wyglądało całkiem dobrze, chociaż wybitnego gustu w tworzeniu UI nie mam ;) Bez problemu można też dodać możliwość klikania i słuchacza kliknięć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. Jest to jakiś pomysł. Spróbuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...